Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jubileuszowa pielgrzymka

Formacja
Przedłużeniem jubileuszowych przeżyć w Domu Macierzystym- renowacji i uroczystej Mszy św. w dniu 12 sierpnia z ponowieniem profesji zakonnej - była 9 -dniowa pielgrzymka do sanktuarium Św. Michała Archanioła na Górze Gargano, wiodąca przez Rzym. Pięć sióstr - srebrnych jubilatek: s. Eligia Opiłowska, s. Roberta Prokopowicz, s. Magdalena Rojek, s. Łucja Ożóg i s. Jadwiga Karolska (s. Paulina Król ze względu na stan zdrowia swojej mamy została w Polsce) wyruszyło 13 sierpnia w kierunku słonecznej Italii. "Na pokładzie forda" znajdowały się także 3 siostry podejmujące posługę na Monte Santr17; Angelo: s. DominikaTuzimek, s. Aurelia Opoń i s. Renata Kondracka.
Pierwszym i ostatnim przystankiem na szlaku długiej podróży była mała miejscowość k/Wiednia r11; Wolfpassing, miejsce długoletniej pracy duszpasterskiej ks. Henryka Keisera CSMA. Ks. Henryk przyjął nas po królewsku, jak dobry ojciec, troszcząc się o najmniejszy szczegół.
Kolejnym punktem zatrzymania się była wspólnota Księży Michalitów w Castel Sant'Elia, skąd było już blisko do Rzymu. Niestety, ze względu na iście afrykański upał zwiedzanie Wiecznego Miasta było znacznie utrudnione. W godzinach mniej upalnych M. Edyta Golińska, przebywająca w Wiecznym Mieście, jako dobry przewodnik poprowadziła nas do ważnych miejsc, często nam nieznanych.
W drodze do punktu docelowego -Monte San Angelo zatrzymałyśmy się w Manoppello, by kontemplować Oblicze Pana utrwalone na przezroczystej tkaninie zwanej bisiorem, wystawione w relikwiarzu w bazylice u Ojców Kapucynów.
W sobotę 16 sierpnia w Sanktuarium Św. Michała Arch. na Gargano powitał nas z radością ks. Marek Arciszewski - przełożony wspólnoty. W niedzielę modląc się w Grocie naszego Patrona, przemierzając uliczki miasta i mijając tłumy pielgrzymów, próbowałyśmy widzieć nasze Siostry w ich przyszłej pracy. O godz. 19.00 nastąpił punkt kulminacyjny dla nas, sióstr jubilatek: Msza Św. w Grocie Św. Michała z ponowieniem naszej profesji. Nasi Współbracia zadbali, by Eucharystia koncelebrowana przez trzech księży była uroczysta. W przygotowanie liturgii włączyli się klerycy, nasze Siostry i chór. Treść formuły profesji, którą odmówiłyśmy po polsku, została też odczytana w język u włoskim dla uczestników Mszy św. Ks. Marek w kazaniu podkreślił, iż jest to historyczny moment dla Sanktuarium i dla Zgromadzenia Sióstr Michalitek, gdyż po raz pierwszy Siostry obchodzą tutaj swój jubileusz życia zakonnego, a także z racji rozpoczęcia pobytu i pracy trzech Sióstr z tegoż Zgromadzenia na Monte Sant'Angelo.
Następnego dnia po Mszy św. i śniadaniu pożegnałyśmy Górę Gargano, by złożyć wizytę O. Pio w San Giovani Rotondo. Pielgrzymów było ogromnie dużo, ale dzięki przedsiębiorczości ks. Marka bez długiego stania w kolejce mogłyśmy zatrzymać się i pomodlić przy szklanym sarkofagu Świętego, którego zachowane ciało jest dobrze widoczne. Dane nam też było zobaczyć od środka Szpital Ulgi w Cierpieniu r11; dzieło zapoczątkowane przez O. Pio i cieszące się dobrą renomą. Przed dużą nową bazyliką w San Giovani Rotondo pożegnałyśmy nasze trzy Siostry wracające na Monte Santr17; Angelo.
Nawiedzając jeszcze raz Wieczne Miasto powierzałyśmy dobremu Bogu we wszystkich świętych miejscach całe nasze Zgromadzenie, każda Siostrę i wszystkie intencje nam polecane. Przekazujemy także żywe pozdrowienia od Św. Patrona z Gargano, a także od Matki Edyty i od współbraci - Michalitów. Czcigodnej Matce Generalnej wraz z Zarządem Zgromadzenia składamy wielkie podziękowanie za umożliwienie nam jubileuszowej pielgrzymki, a wszystkim Siostrom za towarzyszenie nam modlitwą i ofiarą.Dodane przez sdawida dnia 24 sierpień 2008 18:47 · 0 Komentarzy · 12022 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
na pustelni w Dukli
na pustelni w Dukli
rekolekcje dla dziewcząt
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.