Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

2 luty Dzień Życia Konsekrowanego

Z naszych Wspólnot
Dzień Życia Konsekrowanego w JarosławiuW święto Ofiarowania Pańskiego, przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ustanowił go Ojciec Św. Jan Paweł II w 1997r. Tegoroczny 21. Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony jest pod hasłem "Wczoraj, dzisiaj i jutro życia konsekrowanego w ewangelizacj". Dzień ten połączony jest z hasłem trwającego Roku Duszpasterskiego - "Idźcie i głoście". Osoby konsekrowane Archidiecezji Przemyskiej dziękowały Bogu za dar powołania i konsekracji zakonnej w Bazylice OO. Dominikanów w Jarosławiu podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego i Bpa Stanisława Jamrozka. Wśród licznie zgromadzonych przedstawicielek różnych rodzin zakonnych, w uroczystości tej wzięło także udział ponad 20 michalitek, które reprezentowały wspólnoty z terenu diecezji.
Gospodarz Bazyliki O. Przeor Józef Zborzil w homilii podkreślił, że charakterystycznym rysem każdej osoby konsekrowanej winna być adoracja i współczucie. Adoracja to miejsce nawiązywania osobistej więzi i relacji z Jezusem, która będzie owocować współczującym wobec innych sercem. To współczucie realizowane w misji poszczególnych Instytutów ma oblicze konkretnych uczynków miłosierdzia związanych z danym charyzmatem. Na zakończenie Uroczystości za tą różnorodną posługę w diecezji zgromadzeniom żeńskim i męskim, podziękował Metropolita Przemyski, abp Adam Szal. Z wielką troską zwrócił się też do wszystkich obecnych o dar modlitwy o nowe powołania, ponieważ niezmiernie przykrymi wydarzeniami w diecezji jest zamykanie domów zakonnych ze względu na braki personalne w Zgromadzeniach.

Na dzisiejsze Święto Komisja KEP ds. Instytutów Życia Zakonnego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wystosowała do wiernych specjalny List ukazujący znaczenie osób konsekrowanych w dziejach naszego narodu, które rozpoczyna Chrzest Polski, a także współcześnie kiedy poprzez swoją misyjną posługę stają się ambasadorami naszego kraju w świecie. Przytoczone w końcowej części Listu słowa Ojca Świętego Franciszka z ostatniej pielgrzymki do Polski, wypowiedziane na Jasnej Górze i w Krakowie są zaproszeniem dla osób zakonnych do odnowienia konsekracji chrztu i konsekracji zakonnych, do ponowienia ofiarowania siebie w służbie Bogu i ludziom. Aby Ewangelię, żywą księgę Bożego miłosierdzia, która ma wciąż na końcu białe karty i pozostaje księgą otwartą, zapisywać tym samym stylem co Jezus, to znaczy wypełniając dzieła miłosierdzia.

Dzień Życia Konsekrowanego w Jarosławiu


Więcej zdjęć TUTAJ

O życiu konsekrowanym - w przededniu święta patronalnego - rozmowa w Radio Fara z s. Dawidą Ryll CSSMA, diecezjalną referentką ds. zakonów żeńskich LINK

Prezentacja o ZgromadzeniuDodane przez smc dnia 02 luty 2017 21:08 · 0 Komentarzy · 8476 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Msza sw w int.M.Gen.
Msza sw w int.M.Gen.
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.