Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Nowe wieści z Paragwaju

Z Misji
wiadomości z ParagwajuNEMBY. Od Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego w Paragwaju trwają wakacje.  Czas świąteczny  spędziłyśmy  podobnie jak w Polsce, choć w zupełnie innej atmosferze. Inaczej przeżywa się Święta Bożego Narodzenia, kiedy za oknem świeci słońce i jest ponad 40 stopni. Jednak wszędzie  rodzi się ten sam Jezus, który przychodzi nie zależnie od miejsca, temperatury, zwyczajów i kultury, przychodzi  by być Bogiem z nami. Także tu za Oceanem, z dala od mroźnej Polski, przyszedł do naszych serc, by być z nami i obdarzyć nas pokojem. W  Paragwaju nie ma tradycji pasterki, jednak łącząc się duchowo z siostrami i naszymi rodzinami, można powiedzieć że uczestniczyłyśmy w pasterce, ponieważ msza św. była sprawowana w parafii o godzinie 20, tj. na polski czas o 24-tej, wiec duchowo jeszcze mocniej  łączyłyśmy się z Polską. Zaraz po jej zakończeniu, przyszli do nas współbracia, ks. proboszcz Tadeusz Brzuszek, ks. Zdzisław Urbanik, ks. Maciej Ciamaga, ks. Daniel Pesce oraz rodzina z Argentyny. Po modlitwie, odczytaniu słowa, połamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń, zasiedliśmy do kolacji wigilijnej, po której był czas kolędowania. Śpiewaliśmy głównie kolędy polskie, ponieważ tutaj nie ma takiej tradycji i ludzie nie znają kolęd. Przygotowałyśmy wieczerzę wigilijną jak w Polsce, nie zabrakło także michalickiej makówki. Natomiast w uroczystość Trzech Króli przeżyłyśmy pierwszą kolędę po naszym domu. Po modlitwie w kaplicy przy śpiewie  kolęd kapłani pobłogosławili cały nasz dom. Razem z nami modliła się Lorena Ines Villasanti, która przyjechała z Argentyny i spędziła z nami 3 tygodnie w celu rozeznania powołania. Kolejne trzy tygodnie spędziła z nami Maria Elisa Benitez, także Argentynka. Obydwie dziewczyny od dłuższego czasu przygotowują się i pragną zostać michalikami. 

Wiadomości z ParagwajuCzas wakacji, to czas odpoczynku dla tych najmłodszych, a jak mówił  Ojciec Założyciel i jego wierni synowie pracujący na tej pięknej ziemi już 40 lat,  powtarzają sobie i nam, że w życiu duchowym nie ma wakacji, dlatego dla nas, to czas zwiększonej aktywności i okazji do bezpośredniej pracy z dziećmi i młodzieżą. Mamy możliwość pracy i spotkań z dziećmi biednymi w oratorium, które z radością nas oczekują. Najpiękniejszym obrazem i mobilizacją dla nas jest to, kiedy zbliżamy się do oratorium, a dzieci zawsze wybiegają nam naprzeciw.
Nasza parafia organizuje różne obozy dla wszystkich grup dzieci i młodzieży działających przy parafii. Od 22 do 29  stycznia był zorganizowany pierwszy obóz dla  ponad 100 młodych ludzi, którym  towarzyszył duchowo ks. Maciej Ciamaga. Przez pierwsze dni także uczestniczyły siostry s. Małgorzata Siembida  i s. Agnieszka Osiatycka  wraz z Loreną, a w kolejne dni  s. Joanna Krejza wraz z Elisą. By to czas spędzony twórczo z młodzieżą, czas bycia razem, wspólnych zabaw, a także modlitwy. Spędziłyśmy również dzień na obozie z harcerzami ks. Bronisława Markiewicza. Centralnym i uroczystym punktem tego dnia była Msza św. sprawowana przez specjalnego gościa Ojca Generała Dariusza Wilka, koncelebrowali również ks. Zdzisław Urbanik oraz założyciela tej grupy ks. Daniela Pesce.
Rocznicę śmierci naszego Założyciela świętowaliśmy także we wspólnocie siostrzano-braterskiej. 29 stycznia uczestniczyłyśmy we Mszy św. w kaplicy poświęconej błogosławionemu  Bronisławowi w Nemby, a w jego Święto 30 stycznia, w Eucharystii w seminarium, podczas której 7 naszych braci ponowiło swoje śluby zakonne. Uroczystościom przewodniczył  ks. prowincjał Kazimierz Lorencowicz.
Wiadomości z Paragwaju
W święto życia konsekrowanego 2 lutego  nasz dom odwiedził Ojciec Generał, Dariusz Wilk, ks. Prowincjał Kazimierz Lorencowicz oraz księża  pracujący w Paragwaju i bracia seminarzyści. Po wspólnym obiedzie i mile spędzonym czasie, uczestniczyłyśmy w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Ordynariusza miejsca, ks. bpa Romero,  podczas której świętowano  rocznicę 35 lat pracy michalitów w Nemby. W tym dniu Ojciec General mianował również nowego prowincjała ks. Tadeusza Brzuszka, który nadal będzie proboszczem naszej parafii.
Od 06 lutego nasza wspólnota powiększyła się o 3 nowe kandydatki,  Pamela Monserrat Barrios Lopez, Fatima Maria Vera Melgarejo, Tamara Natalia Dominguez Gimenez, przez 3 miesiące chcą przyjrzeć się życiu zakonnemu bardziej  z bliska, aby rozeznać swoje powalanie. Tak więc mieszkają z nami, pracują i modlą się. W środę 8 lutego odwiedził nas kolejny miły gość, ks. Stanisław A. Nowak, nie tak dawny kapelan naszych sióstr w Miejscu Piastowym, a obecnie pracujący w Argentynie, który odprawił mszę św. w naszej domowej kaplicy i wygłosił nam konferencję ascetyczną. /s. Joanna Krejza/

Wiadomości z Paragwaju

Więcej zdjęć TUTAJ


Dodane przez smc dnia 19 luty 2017 21:56 · 1 Komentarzy · 11134 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 11 marzec 2017 09:57
Miło Was widzieć, kochane Siostry. Pozdrawiamy z Przemyśla. Niech Pan Jezus Was umacnia i wspiera. Pamiętamy o Was w modlitwie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Koprzywnica
Koprzywnica
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.