Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Pielgrzymka Młodzieży do Matki Bożej Nadziei

Z Misji
pielgrzymka młodziezy w KamerunieNGUELEMENDOUKA. W dniach od 20-25 lutego trwała pielgrzymka młodzieży, która zgromadziła około 1000 uczestników. Młodzi przybyli  ze wszystkich zakątków naszej diecezji Doume-Abong-Mbang. Także z naszej parafii, pod opieką swoich animatorów,  przez trzy dni maszerowali w spiekocie afrykańskiego słońca i pyle dróg. Tematem pielgrzymki było: "Młodzi, jak Maryja pozwólcie prowadzić się Chrystusowi". Młodzież podążała ze śpiewem i modlitwa na ustach. Codziennie podczas postojów uczestniczyła nie tylko w Eucharystii, ale i w konferencjach prowadzonych przez księży diakonów z naszej diecezji. Siostry Michalitki brały w niej czynny udział. S. przeł. Assunta maszerując wiernie pielgrzymkowym szlakiem wraz ze swym pielęgniarzem z przychodni zdrowia udzielała pomocy medycznej, lecząc chorych. Na szczęście nie było ciężkich przypadków. S. Goretti  zamykała pochód pielgrzymkowy, doglądając czy wszystko przebiega zgodnie z planem i zabierała do samochodu niedomagających. S. Rozalia jechała przodem jako zwiastun nadchodzących pielgrzymów. Zatrzymywała się przy przydrożnych szkołach, zachęcając dyrektora i nauczycieli do wyjścia z budynków, by przywitać nadchodzących pielgrzymów. Była to też okazja do katechizowania, tak dzieci i nauczycieli. W jednej ze szkół sam pan dyrektor włączył się w naukę piosenek dziecięcych z gestami i tak tańcząc razem z dziećmi witał pielgrzymów. Ludzie z pobliskich domów wraz z dziećmi  wychodzili,  dzieląc się z pielgrzymami swoimi dobrami: bananami,  ananasami, trzciną cukrową, wynosili również wodę do picia. Siostra Lucjana dzielnie trwała na posterunku, przygotowując na misji miejsce dla kadry pielgrzymkowej, kapłanów, sióstr,  księży diakonów i kleryków, którzy przybyli bardzo licznie.
Czwartek 23 luty był dniem powitania pielgrzymów w sanktuarium u Matki Bożej Nadziei na misji Nguelemendouka. Dzieci z naszej szkoły katolickiej  im. św. Teresy, przygotowały piękne przywitanie dla pielgrzymów. Już od rana stały wzdłuż drogi radośnie witając  śpiewem i tańcem.
Szczególną modlitwą w tym dniu była procesja różańcowa do groty, a następnego - droga krzyżowa. W nocy szliśmy ze świecami w rękach. Przy każdej stacji paliły się pochodnie. Medytowaliśmy  i śpiewaliśmy  pieśni pasyjne. Szczególnym momentem w pielgrzymce było śpiewanie pieśni maryjnych ułożonych przez każdą parafię  do tematu pielgrzymki.  Pielgrzymi z Abong - Mbangu przynieśli ze sobą dużą figurę M. Bożej Fatimskiej, która towarzyszyła pielgrzymom podczas modlitw.
Pielgrzymkę  ubogacili swoją obecnością  księża  z Warszawy, z "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", którzy wraz z Ks. Bpem Janem Ozgą dołączyli się do niej. Dziękujemy Bogu za  ten dar i łaski duchowe, jakich doświadczyli młodzi pielgrzymi. /S. Rozalia Oleniacz/

pielgrzymka młodzieży w Kamerunie

więcej zdjęć TUTAJ

Dodane przez smc dnia 10 marzec 2017 21:46 · 0 Komentarzy · 9981 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
nagrodzone szopki
nagrodzone szopki
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.