Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Zmarła s. Rufina Guzik

Z naszych Wspólnot
sp. s. Rufina GuzikMIEJSCE PIASTOWE. 14 marca w godzinach popołudniowych w 85 roku życia Pan powołał do siebie śp. s. Rufinę Guzik. Siostra pochodziła z niedalekiej od Miejsca Piastowego Głowienki, gdzie urodziła się w styczniu 1932 r. i została ochrzczona w krośnieńskiej Farze, otrzymując imię Czesława. Po ukończeniu Gimnzajum Tkackiego w Krośnie i kilkuletniej pracy w Głównym Instytucie Naftowym w Filii Krosno, poczuła w sercu wezwanie do szczególnego oddania się Bogu w życiu zakonnym. Do zgromadzenia sióstr michalitek wstąpiła we wrześniu 1953 r. i trwała w nim wiernie przez 64 lata.
Jej powołaniem w powołaniu była praca kancelistki. Niemal od początku życia zakonnego ze względu na ukończoną szkołę i doświadczenie pracy w sekretariacie Instytutu Naftowego, powierzano jej ten obowiązek także w Zgromadzeniu. Pracowała jako kancelistka i intendentka w domach dziecka, potem w kancelariach parafialnych w Wołominie, Warszawie Gołąbkach, Radomiu. Początkiem lat osiemdziesiątych została zaangażowana w Kurii Warszawskiej w charakterze sekretarki w organizującym się Muzeum Archidiecezjalnym. Z tej posługi została powołana na sekretarkę generalną w Zgromadzeniu podczas Kapituły Generalnej w 1983r.. W tym czasie przyczyniła się znacznie do opracowania i wydania odnowionych po Soborze Konstytucji Zgromadzenia. Po zakończeniu kadencji powierzono jej ponownie posługę przełożonej domu zakonnego w Wołominie. Ostatnie 24 lata życia spędziła we wspólnocie w Miejscu Piastowym. Ufamy, że w trwającej nowennie przed Uroczystością św. Józefa, ten Patron dobrej śmierci wprowadzi śp. s. Rufinę na wieczne Gody Baranka, któremu z pasją powierzyła swoje życie.


s. Rufina

Pogrzeb śp. s. Rufiny, który odbył się 16 marca 2017 r. Wspólny Różanie zgromadził  w kaplicy przy trumnie Siostry naszą wspólnotę, licznie przybyłą rodzinę, przyjaciół i znajomych, a także siostry z różnych placówek Zgromadzenia. Pogrzebową Eucharystię koncelebrowało 14 kapłanów, byli to michalici i franciszkanin, pochodzący z rodzinnej parafii zmarłej. Koncelebrze przewodniczył ks. Jerzy Sosiński, radca i ekonom generalny. Kazanie wygłosił ks. Adam Nitka, który podkreślił, iż zmarła siostra daje nam dziś  lekcję chrześcijańskiego życia. W kulminacyjnym punkcie życia ludzkiego jest śmierć. Śmierć ludzi świętych, dobrych wywołuje reperkusje w życiu pozostających na ziemi. Śmierć bliskiej osoby i udział w pogrzebie powinien obudzić w nas pragnienie świętego życia. Pod koniec Mszy świętej s. Łucja Ożóg, radna i ekonomka generalna odczytała list pożegnalny, przesłany przez  nieobecną (z powodu wyjazdu na Białoruś) przełożoną generalną matkę Natanaelę Bednarczyk. Matka Natanaela,  napisała między innymi: rŻegnając dziś śp. s. Rufinę, dziękujemy Ojcu niebieskiemu za jej długie życie, w którym usilnie szukała Boga i któremu z poświęceniem i oddaniem służyła w naszym michalickim charyzmacie.r1; Ks. dyrektor Antoni Tyniec prowadził kondukt pogrzebowy na miejscowy cmentarz, odprowadzając naszą s.Rufinę na zasłużony odpoczynek.

Więcej zdjęć TUTAJ
Dodane przez smc dnia 14 marzec 2017 22:53 · 0 Komentarzy · 8802 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
oczekiwanie na gości
oczekiwanie na gości
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.