Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Św. Michał znów peregrynuje we Francji

Z naszych Wspólnot
Peregrynacja we FrancjiJOINVILLE-LE-PONT. W dniu 20 maja nasz Patron Święty Michał Archanioł, w znaku figury z Gargano, której kopia przebywa w domu sióstr michalitek w Joinville -le -Pont, rozpoczął pobyt w parafii przy Bazylice NMP Nieustajacej Pomocy. Jest to miejsce bardzo ważne dla wiary katolickiej w Paryżu nie tylko ze względu na kult NMP Nieustającej Pomocy. Parafia obsługuje największy w Paryżu cmentarz, Père Lachaise oraz jest miejscem przebywania i posługi dwóch egzorcystów mianowanych przez kardynała Paryża na teren regionu paryskiego przy punkcie św. Michała mieszczącym się przy parafii.
Modlitwę która zgromadziła setki wiernych z parafii i grup św. Padre Pio oraz czcicieli św. Michała  Archanioła, zorganizował z pomocą s. Agnieszki Buczakowskiej i rektora bazyliki księdza Philippe Pignel, pan GinoTesta, odpowiedzialny za grupy modlitwy Ojca Pio, które nie tylko geograficznie ale i duchowo są bliskie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła na Monte St Angelo.
Modlitwę rozpoczął ks. Philippe Pignel, proboszcz parafii i rektor bazyliki. Ks. rektor wyraził wdzięczność za udostępnienie figury siostrom michalitkom ze Joinville-le-Pont i podkreślił że chociaż modlitwa jest ofiarowana w intencjach Francji, której św. Michał jest głównym Patronem, to jest przeżywana w łączności z innymi narodami: portugalskim  w oktawie stulecia objawień fatimskich; polskim ze względu na łączność ze Zgromadzeniami św. Michała Archanioła i włoskim ze względu na obecność grup Padre Pio i miejsce objawień św. Michała Archanioła. Podczas modlitwy która obejmowała medytację tajemnic czterech części różańca i poświecenie się św. Michałowi Archaniołowi, zabrał głos Padre Gaetano, Włoch, urodzony na Monte St Angelo, który wyjaśnił sens kultu anielskiego, przesłanie objawień z Groty na Gargano i rolę św. Michała Archanioła w życiu św. Ojca Pio.  Następnie odczytano przesłanie i błogosławieństwo wystosowane na tą okoliczność do wiernych  Paryża przez rektora Bazyliki na Monte St Angelo ks. Władysława Suchego. Na końcu zabrała głos s. Agnieszka Buczakowska, która na podstawie wybranych wydarzeń z życia bł. ks. Bronisława Markiewicza i jego inspiracji duchowych, przedstawiła sylwetkę Założyciela Zgromadzeń Świętego Michała Archanioła oraz genezę i teologię duchowości michaeliańskiej, którą błogosławiony Ojciec Założyciel zostawił swoim synom i córkom duchowym.  Na zakończenie spotkania, ks. Jean -Pascal Duloisy, oficjalny egzorcysta Paryża sprawował Eucharystię i wygłosił Słowo Boże. Na prośbę rektora bazyliki, figura pozostanie przez najbliższy tydzień w bazylice licznie nawiedzanej przez wiernych zwłaszcza w miesiącu maju. Będzie to także czas rekolekcji dla dzieci pierwszokomunijnych i wystawy poświęconej św. Joannie D'Arc. Już teraz zawierzamy Bogu w Trójjedynemu owoce modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła prosząc o wylanie Ducha Świętego nad narodem francuskim i o potrzebne łaski dla osób które nawiedzą Bazylikę NMP Nieustającej Pomocy w Paryżu w rozpoczynającym się tygodniu. /s. Agnieszka Buczakowska /

Peregrynacja we Francji

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodane przez smc dnia 23 maj 2017 22:52 · 0 Komentarzy · 8284 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.