Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

MICHAYLAND 2017 - Michalickie Święto Dzieci

Z naszych Wspólnot
Michayland 2017MIEJSCE PIASTOWE. 31 maja, już po raz 33, dzieci z Podkarpacia spotkały się w Miejscu Piastowym by razem modlić się i bawić, i w ten sposób świętować swoje święto - Dzień Dziecka. Tegoroczny Michayland pod hasłem "Jesteśmy dziećmi Maryi", zgromadził ponad dwa tysiące uczestników, których powitała w imieniu organizatorów przełożona generalna, m. Natanaela Bednarczyk.  Modlitwie dzieci przewodniczył generał księży michalitów, ks. Dariusz Wilk, sprawując mszę św. w intencji dzieci oraz ks. Bogusław Zeman, przełożony prowincjalny księży paulistów i autor wielu książek dla dzieci, kierując do nich słowa homilii w czasie Eucharystii. Tę pierwszą, modlitewną część spotkania dzieci przeżywały w klimacie maryjnym, któremu sprzyjały trzy okazje: 100 lecie objawień w Fatimie, zbliżająca się koronacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Miejscu Piastowym oraz  obchodzone w tym dniu Święto Nawiedzenia NMP. Mali pielgrzymi chcąc okazać przywiązanie do Maryi, jako Jej dzieci, przybyli z pięknymi, wykonanymi przez siebie kwiatami, a na znak wdzięczności za wybranie właśnie dzieci, aby przed stu laty powierzyć im orędzie fatimskie, wypuściły w niebo sto biało-niebieskich balonów. Uwieńczeniem maryjnego akcentu spotkania była wniesiona przez dzieci symboliczna korona dla Matki Bożej oraz akt powierzenia się Maryi.
Michayland 2017Radość spotkania kontynuowana była w drugiej rekreacyjnej części podczas festynu, gdzie dzieci mogły skorzystać z licznie przygotowanych dla nich atrakcji. Mogły pobawić się i pośpiewać z zespołem MICHAEL, zaprezentować także wykonane przez siebie piosenki  maryjne. Poznać z bliska ks. Bogusława Zemana i słonia Bombika, bohatera jego książek.
Nowością obecnego spotkania były wśród dmuchańców: boisko dla piłkarzyków i tor z przeszkodami. Dla odważnych czekały kule wodne oraz ogromna kula tocząca się po trawie. Ciekawe również zabawy sprawnościowe przygotowali animatorzy Cyrku Anime. Nie mogło zabraknąć także na naszym spotkaniu panów z GOPR-u z Sanoka, którzy tym razem  zamiast wspinaczki po ścianie, dostarczyli odważnym emocji przejażdżki terenowym kładem, a dla zwolenników spokojniejszej jazdy czekała przejażdżka konna na hucułach ze stadniny w Odrzechowej. Aby odpocząć można było skorzystać z zajęć z wikliny, spotkania z pszczelarzem, a czując się dziećmi Maryi Królowej wykonać z papieru także koronę dla siebie i na stanowisku plastycznym wziąść udział  w maryjnym konkursie rysunkowym. Dużą popularnością cieszyły się pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, co było także okazją do pogadanek z dziećmi na temat bezpiecznego odpoczynku. Aby mieć siłę do zabawy uczestnicy spotkania mogli skorzystać ze stanowisk z ciepłymi posiłkami i napojami. Nad bezpieczeństwem zabawy czuwali ratownicy medyczni z NZOZ w Brzozowie oraz wieloletni przyjaciel michaylandowych spotkań dr Robert Snoch z zespołem pielęgniarek z NZOZ w Jaśle.

Michayland 2017

Aby dzieci mogły świętować w tak różnorodny i atrkacyjny sposób, przyczyniło się wiele serc i rąk. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali są bezpośrednio w poszczególnych sektorach, by pomóc dzieciom, mile, atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas zabawy. Dziękujemy:
- za gościnne przyjęcie na placu przed sanktuarium i bezpośrednią współpracę Księżom Michalitom, a także Policji z Komendy Wojewódzkiej z Rzeszowa i Komendy Miejskiej z Krosna, Państwowej Straży Pożarnej z Krosna i Ochotniczej SP z Miejsca Piastowego, Grupie Bieszczadzkiej GOPR z Sanoka, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miejscu Piastowym
- za pomoc wolontariatu młodzieżowego ze szkół: Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i LO przy NSD w Miejscu Piastowym, Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury z Krosna, Liceum Plastycznego z Krosna oraz grupie Szkolnego koła Caritas z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, uczniom Technikum Gatronomicznego w Iwoniczu Zdroju.
- za ofiarną pracę członkom Towarzystwa Powściągliwość i Praca, StowarzyszeniaMiłość i Odpowiedzialność oraz
członkiniom Wspólnoty MikaEl.
Nasze podziękowania kierujemy więc wobec tych wszystkich, którzy swoją pomocą finansową i rzeczową przyczynili się do organizacji tego radosnego spotkania, dziękujemy :
- za dofinansowanie przedsięwzięcia z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki  Społecznej w Rzeszowie, Gminy Miejsce Piastowe i Powiatu Krośnieńskiemu oraz finansowe wsparcie firmom: Greinplast, ICN Polfa, Kleberg,
- za pomoc rzeczową firmom: Grand Pik Liwocz z Brzozowa, Zbyszko z Radomia, Łukszy i Tago za słodycze oraz Piekarniom z Łężan za pieczywo.
Dziękujemy również za obecność Radiu Fara.

Intencje wszystkich sponsorów oraz tych, którzy są z nami współpracowali obejmowaliśmy wraz z dziećmi wdzięczną modlitwą w czasie Mszy św.

Michayland 2017

Więcej zdjęć TUTAJ
FOTO-Ewelina Pociask TUTAJ i TUTAJ


Już dziś zapraszamy na kolejne, 34 spotkanie dzieci w Miejscu Piastowym,
na MICHAYLAND 2018.

Do zobaczenia

Dodane przez smc dnia 02 czerwiec 2017 11:50 · 0 Komentarzy · 8191 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
oj,co to będzie
oj,co to będzie
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.