Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Dzień Mamy i Taty w Oratorium

Z naszych Wspólnot
Dzień Matki w Oratorium w RadomiuRADOM-WERNERA. Dzieci z katolickiej świetlicy "Oratorium" w Radomiu wystawiły dla swoich rodziców i zaproszonych gości "Kopciuszka", a potem były grill i wspólna zabawa w ogrodzie.
- Okazja jest wyjątkowa, bo 26 maja wszystkie mamy obchodziły swoje święto. Niebawem, tj. 23 czerwca, swój dzień będą świętowali tatusiowie - wyjaśnia michalitka s. Sylwia Kaźmierczak, dyrektor świetlicy. Siostra Sylwia złożyła mamom i tatom życzenia.
- Kochani, nie byłoby tego wyjątkowego spotkania, gdyby nie gospodarze tej świetlicy, czyli nasze kochane dzieci, które dzisiaj zaprosiły swoich rodziców. Witam więc bardzo serdecznie kochane mamy i kochanych tatusiów. Dzisiaj, w wasze święto, ogarniamy was swoją miłością i życzliwością, dziękując wam za wasz trud, poświęcenie, uśmiech, miłość i wielkie serce oraz składamy wam najlepsze życzenia: zdrowia, radości, życzliwości i pomocy najbliższych oraz błogosławieństwa Bożego na wszystkie dni waszego życia - powiedziała.

Rodzice, wolontariusze i zaproszeni goście, m.in. Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia, i Krzysztof Gajewski, wicedyrektor MOPS, obejrzeli w świetlicy spektakl "Kopciuszek". Wyreżyserowała go Danuta Wąsik, która jest wychowawczynią w świetlicy i nauczycielką w PSP nr 29. W tej szkole od 30 lat prowadzi teatr. - W przedstawieniu występują dzieci z grup najmłodszej i średniej, z klas od I do V szkoły podstawowej. Jest to sztuka oparta na baśni Andersena. Zaadaptowaliśmy ją do możliwości dzieci, tak, żeby mogły temu podołać. Intensywnie ćwiczyliśmy 2 miesiące. Występy przed publicznością bardzo dzieci motywują, dowartościowują i pozwalają uwierzyć we własne możliwości - mówi.
Po spektaklu wszyscy udali się na piknik do ogrodu. Były kiełbaski z grilla, pączki, wata cukrowa. Dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, postrzelać z łuku, puszczać bańki mydlane, była dmuchana zjeżdżalnia. Każde przygotowało też specjalny prezent dla swojej mamy - pachnące mydełko.
Wspólnie z rodzinami świętowali klerycy radomskiego seminarium. W oratorium pomagają raz w tygodniu. Kleryk Karol Dobrasiewicz z III roku jeszcze przed wstąpieniem do seminarium był wolontariuszem w "Oratorium". Przychodzi tu 8. rok. - Na początku było tylko odrabianie lekcji, pomoc czy zabawy. Odkąd zostałem klerykiem, prowadzę też dodatkowo katechezę, modlitwy w kaplicy. Jesteśmy z dziećmi, bo są dla nas ważne. Czujemy, że i my jesteśmy dla nich ważni. Zdobyte tu doświadczenie przyda nam się w późniejszej pracy, kiedy będziemy uczyć w szkole katechezy czy współpracować z różnymi grupami w parafiach. To jest dla nas szkoła. Widzimy różne problemy, siostry pomagają nam je rozwiązywać - powiedział.  /tekst i foto za radom.gosc.pl/

Dzień Matki w Oratorium w Radomiu

Więcej zdjęć TUTAJ


Dodane przez smc dnia 10 czerwiec 2017 17:21 · 0 Komentarzy · 7101 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
już w habitach
już w habitach
przyjęcie do nowicjatu
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.