Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

MARYJA NASZĄ KRÓLOWĄ

Koronacja w Miejscu PiastowymMIEJSCE PIASTOWE. W niedzielę  11 czerwca  2017 r.  -  w Uroczystość Najświętszej Trójcy odbyła się uroczysta koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia z Komborni oraz figury Matki Bożej Fatimskiej czczonej od pomad trzydziestu lat w kościele Księży Michalitów na Górce w Miejscu Piastowym.  Do tego wydarzenia wierni przygotowywali się przez modlitwy nowennowe. Na uroczystość licznie przybyli parafianie z Komborni, nasze siostry  z wielu placówek, również z parafianami oraz pielgrzymi związani z Matka Bożą  przez  nabożeństwa fatimskie.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00  programem słowno - muzycznym przypominając istotę przesłania fatimskiego, nawołującego do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Przygotowały je dzieci należące do Krucjaty Niepokalanej oraz zespół Gloria, działający przy Stowarzyszeniu Powściągliwość i Praca. Następnie ks. Radosław Kwolek, rodak z Komborni przedstawił  historię obrazu Matki Bożej Pocieszenia, głęboko wpisanej w pobożność maryjną parafii.
Centralnym punktem uroczystości była  Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Koncelebransami byli zaproszeni goście; bp Jan Wątroba,  bp Edward Białogłowski, abp Józef Michalik, bp Kazimierz Górny i abp obrządku greko-katolickiego Jan Martyniak, kapłani diecezjalni oraz licznie zgromadzeni księża michalici z Polski i różnych stron świata  na czele z Ojcem Generałem Dariuszem Wilkiem.  W uroczystej procesji do ołtarza fatimskiego zostały wniesione wizerunki Maryi: obraz i figura. Na początku Mszy św. zostały odczytane dekrety Kongregacji do Spraw Kultu Bożego zezwalające na dokonanie koronacji koronami papieskimi. W czasie homilii ks. abp Józef Michalik podkreślił posłannictwo Maryii, która pociesza i napomina, wzywając swoje dzieci do nawrócenia i przestrzegając przed złem. Zachęcał wiernych do czujności, by nie dawali się wciągać w grzechy, które programowo są narzucane. Podkreślił, że naród, który czci Matkę Boga, opierając się na Jej wstawiennictwie nabiera siły do  podnoszenia się z upadków i życia prawdziwie chrześcijańskiego. 
Koronacja w Miejscu PiastowymPo homilii odbyła się ceremonia nałożenia koron. Dokonał jej abp Adam Szal, obecni księżą arcybiskupi, biskupi oraz Ojciec Generał. W momencie koronacji, jakby potwierdzeniem Nieba było słońce, które wyszło zza chmur i swymi promieniami dodało blasku i ciepła odbywającej się uroczystości.  Radością  dla nas był fakt, że koronę do figury  przynosiła nasza s. Marianna Marczak wraz z ks. Adamem Nitką.  Wdzięczność wobec Bogu za dar Maryi, jej macierzyńską opiekę wyrazili   uczestnicy koronacji na zakończenie Eucharystii  przez uroczyste Te Deum.
Słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości wypowiedział ks. proboszcz Parafii Kombornia Andrzej Wydrzyński  Natomiast   Ojciec Generał Dariusz Wilk raz jeszcze  podziękował Bogu za dar koronacji. Słowa wdzięczności skierował do księży arcybiskupów, biskupów, wszystkich kapłanów i organizatorów uroczystości. Po  końcowym błogosławieństwie obraz i figura Matki Bożej zostały procesjonalnie  wniesione do Sanktuarium. Zakończeniem uroczystości było nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia, jako dziękczynienie za dar koronacji.  Ukoronowana figura zostanie umieszczona w nowej, pięknej  kaplicy, która znajduje się obok sarkofagu bł. Ojca br. Markiewicza. Liturgię koronacyjną  uświetniła orkiestra dęta z Miejsca Piastowego oraz chór Soli Deo z Sanoka .
Uroczystości koronacji towarzyszył podniosły i uroczysty nastrój. Ukoronowana Maryja nadal  nie przestaje  być  Matką. Dla nas, Sióstr Michalitek, które od lat jesteśmy związane z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej była to szczególna chwila. To w cieniu tej figury dojrzewało wiele powołań podczas nabożeństw fatimskich. Nałożenie koron papieskich jest gestem naszej wdzięczności wobec matczynej dobroci i obecności wśród nas. Jest to również zobowiązanie, aby być wrażliwymi na wezwanie Matki i Królowej do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Królowej się nie odmawia, podobnie jak Matce.
Bogu niech będą dzięki za to że dał nam Matkę, za Jej miłość, piękno i ciągłą troskę o nas./s. Julia Szteliga/

Koronacja w Miejscu Piastowym

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodane przez smc dnia 13 czerwiec 2017 05:08 · 0 Komentarzy · 10207 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.