Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Pielgrzymki do Fatimy

Z naszych Wspólnot
Pielgrzymki do Fatimy100-lecie objawień w Cova da Iria to wyjątkowy czas łaski, by nawiedzić to miejsce, gdzie ziemia przez obecność Maryi  stykała się z niebem. Dwukrotnie już w tym roku siostry reprezentujące nasze Zgromadzenie pielgrzymowały do Fatimy, by dziękować za przyniesione przez Maryję dla świata przesłanie i łaski. 13 maja w uroczystościach, którym przewodniczył Ojciec Święty Franciszek wzięły udział dwie siostry z Ukrainy, a w dniach 3-8 czerwca w 25-osobowej grupie michalickiej pielgrzymki obecne były trzy nasze siostry.
S. Zofia i s. Cherubina uczestniczyły w pielgrzymce organizowanej przez Centrum Pielgrzymkowe ze Lwowa. "Do pielgrzymki przygotowywałyśmy się duchowo - wspominają - jak tylko dowiedziałyśmy się, że dane nam będzie pojechać. Otrzymałyśmy przy tym nie małą misję, by u Matki Bożej w Fatimie zanosić szczególnie modlitwę za Zgromadzenie i parafię w Nowym Jaryczowie, gdzie obecnie pracujemy. Dwutygodniowych trudów pielgrzymowania było wiele, zwłaszcza, że dużo przejazdów było nocą, po których nowy dzień przynosił zwiedzanie kolejnych miejsc. Pomimo takiego wysiłku nasze myśli i serca  biegły do Fatimy na spotkanie z Matką Bożą, Świętymi Pastuszkami i z Papieżem Franciszkiem. Pielgrzymki do FatimyUczestniczenie w uroczystości kanonizacyjnej fatimskich dzieci Hiacynty i Franciszka wśród tłumów wiernych było wielkim, radosnym przeżyciem, zwłaszcza, że dwukrotnie z niewielkiej odległości miałyśmy możliwość pozdrowić Ojca Świętego, gdy objeżdżał plac. Dopełnieniem tych wrażeń była osobista modlitwa w kaplicy objawień, udział w procesji światła, różaniec w różnych językach oraz nawiedzenie rodzinnych domów, gdzie mieszkały "widzące" dzieci. Drugim ważnym miejscem pielgrzymki, gdzie zatrzymaliśmy się na dłużej było Lourdes we Francji. Nasz pobyt w tym miejscu rozpoczęliśmy od nawiedzenia Matki Bożej w Grocie Massabielskiej, pomimo dość późnej pory przyjazdu. Na drugi dzień mieliśmy Eucharystię w kaplicy znajdująca się nad grotą obiawienia. Z kolei udaliśmy się do miejsc związanych z życiem św.Bernadety. Wieczorem wzięliśmy udział w procesji różańcowej obok groty. Następnego dnia po Mszy św. wyruszyliśmy w dalszą drogę powrotną do domu, zatrzymując się jeszcze w  Pradze, by pozdrowić Dzieciątko Praskie i w Wadowicach zwiedzając nowe muzeum poświęcone św. Janowi Pawłowi II."

Natomiast inicjatorami michalickiej pielgrzymki do Fatimy byli księża michalici, którzy w ten sposób chcieli podkreślić Maryjny Rok podczas dziewięcioletniej nowenny przed 100-leciem zatwierdzenia Zgromadzenia. Czas pielgrzymki, był krótki, ale bardzo intensywny, nastawiony przede wszystkim na pobyt w Fatimie, ale również pozwalający zobaczyć wiele pobliskich urokliwych miejsc.  CzterokrotniePielgrzymki do Fatimy michaliccy pielgrzymi uczestniczyli w wieczornej modlitwie różańcowej i procesji światła. Mieli sposobność wspólnotowej i osobistej modlitwy w Sanktuarium w Fatimie, przy cudownej Figurze w Kaplicy Objawień. Mogli poczuć też duchową obecność w tym miejscu św. Jana Pawła II nawiedzając poświęcone mu muzeum.
W tym szczególnym roku łaski, nie będzie dane każdej michalitce nawiedzić tego wyjątkowego Miejsca, reprezentowały nas podczas michalickiej pielgrzymki: s. Antonina, s. Marianna i s. Amadeusza. Zawiozły tam Maryi naszą cześć, przywiązanie, naszą wdzięczność. Przywiozły natomiast znak - figurkę Pani Fatimskiej,  aby każda z nas mogła spotkać się z Maryją w znaku figury z Fatimy podczas jej peregrynacji po naszych wspólnotach.

Pielgrzymki do Fatimy

Więcej zdjęć TUTAJ


Dodane przez smc dnia 20 czerwiec 2017 09:03 · 0 Komentarzy · 8222 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
pamiątkowe
pamiątkowe
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.