Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ostatnie Pożegnanie śp. ks. Mariana Babuli

pogrzeb ks. Mariana BabuliMIEJSCE PIASTOWE. 22 czerwca br. w Miejscu Piastowym podczas pogrzebowych uroczystości pożegnaliśmy naszego Współbrata w michalickim charyzmacie, śp. ks. Mariana Babulę, który zmarł nagle w Rzymie 15 czerwca. Był on długoletnim pracownikiem Kongregacji do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w Watykanie, a we współpracy z naszym Zgromadzeniem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego sł. Bożej Matki Anny Kaworek. Mszy świętej żałobnej przewodniczył i słowa homilii wygłosił Metropolita Lwowski, ks. Abp Mieczysław Mokrzycki. Tą eucharystyczną ofiarę sprawowali także sufragan przemyski bp Stanisław Jamrozek, około stu kapłanów, w większości michalici, którzy reprezentowali różne zakątki świata, gdzie posługują, a także księża diecezjalni i zakonni. W to ostatnie pożegnanie włączyły się  również licznie siostry zakonne różnych zgromadzeń oraz dotknięta bólem nagłej śmierci rodzina naturalna ks. Mariana. Śp. ks. Marian miał 59 lat, 40 lat życia zakonnego i 33 lata kapłaństwa, 27 lat pracował w Kurii Rzymskiej. Pan Bóg zaskoczył nas wszystkich tak nagłym powołaniem śp. ks. Mariana do Siebie - mówił min. w swoim słowie pożegnania Ojciec Generał Dariusz Wilk - jednak okoliczność tej śmierci, piękny dzień Uroczystości Bożego Ciała, odprawiona przez Zmarłego Eucharystia, podczas której sprowadzał Boga na ziemię i piastował w swych rękach Zmartwychwstałego, a parę minut później to On wziął w dłonie duszę ks. Mariana i przeniósł w rzeczywistość niebieską, koi smutek rozstania i napawa nas otuchą, że dołączył do grona wielbiących Boga w wieczności.
pogrzeb ks. MarianaOprócz Ojca Generała słowa pożegnania i wdzięczności kierowali do śp. ks. Mariana napisane w telegramach ks. kard. Grocholewski i kard. Dziwisz, ks. Abp Gądecki jako Przewodniczący KEP oraz zabierając głos przedstawiciele Konsulty męskich i żeńskich zakonów i zgromadzeń, z którymi szczególnie współpracował z racji swoich obowiązków w Kongregacji. Wszyscy jednym głosem podkreślali jego uczynność, kompetencje, życzliwość dla wszystkich i poczucie humoru, które zjednywało mu wielu przyjaciół.

Jako michalitki, wyrażamy także wdzięczność za dobro jakiego doświadczyło nasze Zgromadzenie dzięki jego posłudze. Dziękujemy za dwadzieścia lat współpracy jako postulatora w procesie beatyfikacyjnym naszej współzałożycielki, sł. B. Matki Anny Kaworek, za wszelką braterską pomoc i życzliwość. Ufamy, że teraz z innej już rzeczywistości będzie wspierał dalszy jego przebieg.
Łączymy się we wdzięcznej modlitwie za śp. ks. Mariana ze Zgromadzeniem Księży Michalitów oraz Rodziną, składając im szczere wyrazy współczucia.

w Kongregacji ds Kanonizacyjnych z Kard. Amato

Więcej zdjęć TUTAJ
Dodane przez smc dnia 23 czerwiec 2017 22:35 · 0 Komentarzy · 8315 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.