Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spotkanie ze św. Andrzejem Ap. w Monte Sant'Angelo

Z naszych Wspólnot
Relikwie św. Andrzeja w grocie sw. MichałaMONTE SANT'ANGELO. W dniach: 6-9.06.2017r. w Monte Sant'Angelo gościliśmy św. Andrzeja Ap. w jego relikwiach. Przybył on do nas z grupą pielgrzymów z parafii Köpfing im Innkreis w Austrii, gdzie te relikwie przebywają od 2008 roku. Grupie przewodniczył  ks. Andrzej Skoblicki, który był inicjatorem tej niezwykłej pielgrzymki.
W środę, 7 czerwca, rano piękny, okazały relikwiarz został uroczyście wniesiony do Groty Św. Michała Archanioła, gdzie pozostał całą dobę. Grotę w tym czasie nawiedziło nie tylko wielu mieszkańców naszego miasta i Włoch, ale także goście z wielu stron świata, m.in. z Polski, z Francji, z Księstwa Monako, z Wybrzeża Kości Słoniowej. Wieczorem miała miejsca uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem  ks. Wikariusza generalnego naszej diecezji-ks. Andrzeja Starace. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich parafii Monte Sant'Angelo. Następnie rozpoczęła się Adoracja eucharystyczna przy relikwiach Św. Andrzeja Ap.  - była to jednocześnie modlitwa przez wstawiennictwo "Pierwszego Powołanego" o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
Apostoł Andrzej, jak wiemy z Ewangelii, był tym, który przyprowadził Piotra, swego brata, do Jezusa. Pięknie na temat misji św. Andrzeja Ap. powiedział ks. Andrzej Skoblicki, który jest kustoszem tych relikwii: "Gdy rozważałem jego życie i dzieło, uświadomiłem sobie, że prawdopodobnie największego dzieła swego życia dokonał Andrzej na samym początku swej misji (...)  Andrzej przyprowadził swego brata Piotra do Jezusa. Z Piotra  natomiast uczynił Pan Jezus skałę, na której zbudował swój Kościół (Mt 16, 18)."
Ks. Andrzej nazwał też swojego Patrona "Patronem nowej ewangelizacji", bowiem "zadaniem Kościoła w dzisiejszym świecie jest przyprowadzanie do Chrystusa i pokazywanie, że On jest Miłosiernym i tego rodzaju miłość chce On udzielić wątpiącym, grzesznym, zalęknionym, zagubionym itp. (...) Ewangelia jest Dobrą Nowiną, gdyż Bóg mówi, że kocha człowieka także, gdy ten Go opuszcza, prześladuje czy zapomina (por. Rz 5, 8; J 3, 16-17). Taka Miłość przyciąga człowieka, uzdrawia i jest przez świat nieznana i poszukiwana."
W  dniu 08.06.2017 św. Andrzej Ap. nawiedził również nasz dom zakonny i pozostał z nami przez całą dobę. Mogłyśmy bardzo namacalnie doświadczyć Jego obecności, pomocy w medytacji i zrozumieniu Słów Pana, które on usłyszał jako pierwszy oraz trwać razem z Apostołem także podczas nocnego czuwania.
Zadziwiający jest fakt, że Pan Bóg posłużył się w sprawie przybycia relikwii św. Andrzeja do Monte San'Angelo bardzo prozaiczną pomyłkową sytuacją, a my ufamy, że to spotkania przyniesie wiele dobrych owoców i przyprowadzi także i dziś wielu młodych braci i sióstr do Jezusa.
Opr. S. Edyta Golińska.

Relikwie św. Andrzeja w grocie św. Michała

Więcej zdjęć TUTAJ


Dodane przez smc dnia 23 czerwiec 2017 21:43 · 0 Komentarzy · 7536 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
s.Łucja nagrywa wszystko
s.Łucja nagrywa wszystko
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.