Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ze św. Michałem Archaniołem na Jasnej Górze

Czciciele św. Michała Na Jasnej GórzeW pierwszą sobotę lipca już po raz drugi na Jasnej Górze miała miejsce Pielgrzymka Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła, Bractwa Szkaplerznego oraz Czytelników czasopisma Któż jak Bóg. Już od rana słoneczne promienie witały pielgrzymów przybywających ze wszystkich stron Polski na spotkanie z Matką Bożą i świętym Michałem Archaniołem.
Duchowe przygotowania rozpoczęły się już dzień wcześniej Apelem Jasnogórskim poprowadzonym przez Przełożonego Generalnego, ks. Dariusza Wilka CSMA. Oczekując na przybycie Figury św. Michała Archanioła, pielgrzymi odmówili Różaniec z Aniołami. Następnie miała miejsce procesja z Figurą do Bazyliki i odśpiewanie Godzinek ku czci św. Michała Archanioła.

Szczytem całego wydarzenia była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Cudownego Obrazu, do której została przeniesiona Figura św. Michała Archanioła. Mszy świętej przewodniczył Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów, a homilię wygłosił ks. Robert Ryndak CSMA opiekun Bractwa Szkaplerznego.

Podczas modlitewnego czuwania była możliwość przyjęcia szkaplerza, o którym ks. Robert Ryndak opowiadał w Radiu Jasna Góra. Na stronie radia są dostępne fragmenty tej audycji: http://www.radioj....pl/n1383.

Śpiew podczas całego dnia prowadził Zespół Laetare z Wołomina, którego posługa pomagała pielgrzymom w skupieniu i uwielbieniu Boga. Szczególnym czasem modlitwy była Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie poprowadzoną przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA, Redaktora Naczelnego czasopisma Któż jak Bóg i Animatora Generalnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Spotkanie zakończył koncert uwielbienia Chwała Panu i cześć! w wykonaniu Zespołu Laetare.

Ci, którzy mogli pozostać dłużej na Jasnej Górze uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, podczas którego Figura św. Michała została ponownie wprowadzona do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie pozostała całą noc, towarzysząc pielgrzymom czuwającym wraz ze św. Michałem Archaniołem i Królową Aniołów aż do godziny 4.30.
za http://kjb24.pl/

W to modlitewne spotkanie włączyły się również grupy Czcicieli św. Michała z naszych placówek z Przytyka, Szydłowca i Wołomina wraz z siostrami oraz przedstawicielki Wspólnoty Mi-ka-El z lokalnej wspólnoty z Miejsca Piastowego wraz z siostrami z Zarządu Zgromadzenia. Pomimo dużej liczby innych pielgrzymów tego dnia na Jasnej Górze, modlitewna wspólnota ze szczególnym Pielgrzymem, św. Michałem Archaniołem czuła się wyjątkowo przyjęta przez Maryję w Jej Domu i obdarowana łaskami.

Czciciele św. Michała na Jasnej Górze

Więcej zdjęć TUTAJ

Dodane przez smc dnia 03 lipiec 2017 21:59 · 0 Komentarzy · 7934 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Czuwaj nad nami,bł.Bronisławie
Czuwaj nad nami,bł.Bronisławie
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.