Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Kolonie letnie w Nguelemendouka

Z Misji
kolonie na misjachNGUELEMENDOUKA. Dzięki życzliwości wielu ludzi około 5 tys. dzieci i młodzieży z parafii w Nguelemendouka mogło brać udział w koloniach letnich, które odbyły się w czterech największych sektorach naszej parafii: Lembe, Batitoum, Miambo, Koumbou obejmujących 49 wiosek. Niektóre dzieci ze względu na odległość pokonywały nawet do 17 km, by dojść na wyznaczone miejsce kolonii. Spotkania z dziećmi w sektorach trwały po 2 dni, a łącznie z przygotowaniami i przemieszczaniem się organizatorów w terenie blisko 2 tygodnie, od 17 do 28 lipca. W imieniu wszystkich uczestników, składam serdeczne podziękowania, za duchową opiekę, modlitwę, która była bardzo ważna i sprawiła, że wszystkie dzieci wróciły zdrowe i szczęśliwie do swoich domów. Dziękuję również za pomoc materialną, dzięki której tak duża liczba uczestników  mogła skorzystać z formacji, odpoczynku i zabawy.
Celem koloni było ukazanie dzieciom przesłania Matki Bożej z Fatimy oraz dziecięcej gorliwość świętych Pastuszków: Hiacynty, Franciszka i Łucji jako wzór do naśladowania w modlitwie i czynieniu pokuty. Do koloni dzieci przygotowywały się wcześniej animując scenę objawień, którą wszędzie bardzo ładnie przedstawiły. Uczestniczyły w katechezach nawiązujących do wartości modlitwy różańcowej oraz uczyły się ją odmawiać. Wszyscy uczestnicy koloni otrzymywali piękne kolorowe  różańce, za co wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła serdecznie dziękuję.
Ten krótki, ale intensywny czas oprócz formacji duchowej wypełniony był również przez pogadanki na tematy związane z higieną dnia codziennego oraz przez liczne gry, zabawy i kiermasz z upominkami. Radość z tych wspólnych zabaw, bardzo dobrze zorganizowanych przez młodzieżowych i dorosłych animatorów była wielka, tym bardziej, że po niej dzieci otrzymywały prezenty zabawki i przybory szkolne. Nie można zapomnieć także, że bardzo ważnym punktem programu kolonii były posiłki. Kolacja przygotowana z afrykańskich jarzyn (manioku i liści w sosie arachidowym); śniadanie: bułka posmarowana czekoladą i do picia boju, zrobiona z mleka w proszku, maki i cukru i obiad, który zamykał kolonie ze smacznym ryżem z sardynkami, olejem i przecierem pomidorowym, zaprawianym cebulą i czosnkiem - to były prawdziwe przysmaki.

Jesteśmy wdzięczne wszystkim Przyjaciołom naszej misji, bo dzięki Waszej ofiarności, dziecięce brzuszki były pełne, /a także i kieszenie, bo chleb z czekoladą nawet stamtąd wyglądał/; że przeżyły radośnie ten krótki, ale intensywny czas kolonii, który na długo pozostanie w ich pamięci. /s. Rozalia Oleniacz /

kolonie na misjach

Więcej zdjęć TUTAJDodane przez smc dnia 30 sierpień 2017 22:14 · 0 Komentarzy · 7357 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
szopki nagrodzone
szopki nagrodzone
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.