Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

"Droga wiary z Noemi i Rut" - Rekolekcje Wspólnoty Mi-ka-El

Formacja
Rekolekcje Wspólnoty Mi-ka-ElMIEJSCE PIASTOWE. "Od Moabu do Betlejem - droga wiary z Noemi i Rut" - pod takim tytułem świecka Wspólnota Niewiast "Mi-ka-El" przeżywała swoje trzydniowe rekolekcje w dniach od 8 do 10 września w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym. Brało w nich  udział 65 uczestniczek z Polski i Niemiec, z czego 62 złożyły deklaracje przynależności do Wspólnoty. 13 z nich uczyniło to po raz pierwszy. Te, które nie nosiły jeszcze szkaplerza św. Michała przyjęły z radością ten Boży dar. Wchodząc głębiej w duchowość michalickiej powściągliwości, dla ratowania uzależnionych, 10 osób  podjęło abstynencję na określony czas. Był to owoc spotkania ze świadkami KWC   tj. z Krzysztofem i Jolantą Bęben z Krosna, którzy wskazali na Bł. Bronisława Markiewicza jako Patrona trzeźwości oraz ukazali charyzmatyczność Miejsca Piastowego pod tym względem. Spotkanie to odbyło się w piątkowy wieczór. Poznając piękno i zarazem kruchość biblijnych kobiet, tym razem wspólnota rekolekcyjna wędrowała po betlejemskich polach rozważając Księgę Rut. 
Treści Słowa Bożego przekazywała uczestniczkom współodpowiedzialna za formację Wspólnoty Lucyna Montusiewicz z Lublina. W sposób, żywy, realny, wiązała ona ziarno Słowa Pana z codziennością, co pomagało wchodzić na drogę przemiany. Wiedząc, że serce człowieka zmienia tylko Bóg, program rekolekcji przewidywał czas ciszy na osobistą adorację Obecnego Pana w Najświętszym Sakramencie, możliwość sakramentu pojednania oraz rozmów formacyjnych.  W moc modlitwy uwielbienia ze św. Michałem i Chórami Aniołów, która odbyła się w sobotni wieczór, wprowadziła swoim świadectwem p. Krystyna Zych, a modlitwie przewodniczył ks. Zbigniew Baran. Do Sł. Bożej M. Anny podprowadziła nas tym razem s. Agnieszka Zych, która po niedzielnej jutrzni  podzieliła się swoim doświadczeniem przepowiadanego Słowa na Kalwaryjskich Dróżkach na Górze św. Anny. Katecheza przedpołudniowa w niedzielę składała się m.in. ze świadectw członkiń poszczególnych Chórów Anielskich,do których od roku przynależą i razem z aniołami podejmują intencje apostolskie, wynikające z przesłania i imienia danego Chóru. Jak to dobrze, że możemy wyruszać na "bój bezkrwawy o zbawienie dusz" pod patronatem św. Michała i 9 Zastępów Wojska Anielskiego. 
Bogactwo codziennych  doświadczeń, w rodzinie, w pracy; w szpitalach, szkołach..., o jakim mówiły niewiasty, gruntowało ich decyzję do ponowienia i złożenia deklaracji na kolejne lata, co uczyniły podczas niedzielnej Eucharystii o godz. 11.00. Podczas całych rekolekcji, wspólnota służyła sobie nawzajem, na wzór anielskich Chórów. Wszystko jest ważne, aby zaistniała Boża harmonia współpracy: zmywanie naczyń, podawanie do stołu, troska o rekreacyjną salę, gdzie można wypić, kawę, współtworzenie liturgii, prowadzenie śpiewu, radość z solenizantek, których tym razem było ponad 20 i w ich intencjach odprawił Eucharystię ks. Robert Blama z Sanoka... Za pomoc w koordynacji i wsparcie w przygotowaniach rekolekcji dziękuję Współsiotrom z Miejsca Piastowego i tym,  które przyjechały ze swymi grupami a także  tym, które wspierały modlitwą. Wiele radości wniosła w ten czas 4 miesięczna Wiktoria Anna, którą rok  temu nosiła pod sercem mama Maria. Ona to napisała w swoim świadectwie o cudzie nowego życia.
"Mam 45 lat i dwoje dorosłych dzieci. Jestem mężatką od 23 lat. Moje małżeństwo po 20 latach rozpadło się. W tym trudnym  dla mnie czasie zawiązała się moja przyjaźń z siostrami michalitkami(...) Tam poznałam też Osobę M. Anny Kaworek. Po roku osobnego życia, zamieszkaliśmy z mężem razem, prosząc Boga o miłość w naszym małżeństwie. Słyszałam od Sióstr, że małżonkowie nie mogący mieć dzieci, modlą się za przyczyną Matki Anny o potomstwo. Znałam i ja małżeństwa, które nie miały dzieci, a bardzo ich pragnęły. Prosiłam więc Matkę Annę, aby wstawiała się za nimi u Boga. Aż tu nagle dowiaduję się, że to ja noszę pod sercem nowe życie.I to był początek mojej przyjaźni z Matką Anną. Zwróciłam się wtedy do Niej słowami: "Matko Anno, to ja proszę Cię o dzieci dla innych, a Ty wyprosiłaś dziecko dla mnie? Proszę Cię więc jeszcze teraz, wstaw się za nim, aby urodziło się zdrowe i abym ja to przeżyła". I urodziłam szczęśliwie córeczkę - Wiktorię Annę. To malutkie dzieciątko jest wielką radością w naszej rodzinie. To obraz Bożej miłości względem nas. Miłości, o którą prosiliśmy.
Wierzę, że Matka Anna miała swój udział w łaskach, których  w tym trudnym dla mnie czasie, tak hojnie udzielił mi Bóg. I nie tylko wtedy prosiłam Matkę Annę o wstawiennictwo. Także teraz proszę ją o pomoc w wielu sprawach i ufam, że się za mną przyczynia u Boga.Dziękuję Ci Matko Anno. Któż jak Bóg". Giedlarowa, 6.09.2017.
Dodajmy, że chrzest Wiktorii Anny był 18 czerwca, czyli w 145 urodziny Sł. Bożej M. Anny. Zatem oddajmy Panu chwałę za wszystko, co nam dał, daje i będzie udzielał, bo jest Miłością. Następne spotkanie formacyjne w M. Piastowym 14 października, a rekolekcje za rok, jak Bóg pozwoli. /s. Leonia Przybyło - koordynatorka  Wspólnoty Mi-ka-El/

Rekolekcje Wspólnoty Mika-ka-El

Więcej zdjęć TUTAJ
Dodane przez smc dnia 17 wrzesień 2017 22:30 · 0 Komentarzy · 9720 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka


rekolekcje w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.