Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

"Aniołem zostać można"

Z naszych Wspólnot
Radom OratoriumRADOM-ORATORIUM. Dla Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Oratorium Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest dniem wyjątkowym. Siostry tradycyjnie łączą święto swojego patrona - św. Michała Archanioła - z inauguracją zajęć w świetlicy. Centralnym punktem tego dnia jest Msza św. w kaplicy oratorium, a do wspólnej modlitwy siostry zapraszają dzieci, ich rodziców i opiekunów.
Eucharystię inaugurującą rok szkolny w placówce sprawował ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Zwracając się do dzieci, przypomniał im, że św. Michał Archanioł opiekuje się nami i broni nas przed złem. Ksiądz zachęcał dzieci, aby były posłuszne Bogu, rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Mówił, że jeśli tak będą postępować i będą grzeczne, to ludzie będą o nich mówić, że są jak dobre anioły.
Po Mszy św. na wszystkich czekał poczęstunek. Później dzieci pod fachowym okiem animatora Krzysztofa Murawskiego uczestniczyły w konkursach i zabawach w sali gimnastycznej. W tym czasie rodzice mieli spotkanie z dyrektorem świetlicy s. Sylwią Kaźmierczak i z wychowawcami.
- W naszym oratorium dzieci mogą liczyć na opiekę wychowawców, którzy również odrabiają z nimi lekcje. Dzieci uczestniczą też w różnych dodatkowych zajęciach, m.in. kulinarnych, plastycznych, komputerowych, baletowo-tanecznych. Mają spotkania z psychologiem i logopedą - mówi s. Sylwia. - Oratorium to świetlica katolicka, która ma również wymiar duchowy. Codziennie modlimy się z dziećmi. Jest to, co prawda, krótka modlitwa, ale codziennie odwiedzamy Pana Jezusa w naszej kaplicy. W pierwszy piątek miesiąca przychodzi do nas kapłan, sprawuje Eucharystię, spowiada dzieci. Uczymy ich na miarę ich możliwości głębszego przeżywania świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia czy innych świąt liturgicznych. Wychowujemy je w duchu chrześcijańskim, przekazujemy wartości chrześcijańskie. Chcemy, żeby nasi podopieczni wyrośli kiedyś na dobrych chrześcijan.
za www.radom.gosc / foto Krystyna Pawłowska

Radom Oratorium

więcej zdjęć TUTAJ
Dodane przez smc dnia 12 październik 2017 19:14 · 0 Komentarzy · 10644 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Chwalimy Cię, Panie nasz...
Chwalimy Cię, Panie nasz...
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.