Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

To już rok misji w NEMBY

Z Misji
Michalitki w NembyPARAGWAJ-NEMBY. Rok temu nasze Zgromadzenie podjęło posługę misyjną w Paragwaju w parafii Księży Michalitów w Nemby. 3 września br., wraz z przełożoną generalną, m. Natanaela Bednarczyk udałyśmy się tam, by odwiedzić nasze Siostry "pionierki" i zobaczyć jak radzą sobie na Kontynencie Nadziei. Siostry zaaklimatyzowały się już w nowym środowisku, poznały wiele życzliwych ludzi i czują się tam dobrze. W miarę swoich możliwości włączają się w posługę duszpasterską w parafii. Przy jednej z kaplic prowadzą Oratorium dla ok. 30 dzieci. Ponadto uczestniczą w zajęciach dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych.

Od maja zamieszkały z siostrami kandydatki. Dwie z nich Eliza i Lorena pochodzą z Argentyny, trzy z Paragwaju, Tamara, Pamela i Fatima. Wszystkie te dziewczęta uczestniczyły aktywnie w życiu swoich wspólnot parafialnych prowadzonych przez Księży Michalitów i trzeba powiedzieć, że odczytanie i podjęcie drogi powołania przez nie to owoc ofiarnej i systematycznej  pracy duszpasterskiej naszych Współbraci. Kandydatki w maju przyszłego roku rozpoczną postulat, a w kolejce czekają na przyjęcie kolejne dziewczęta, które już zgłosiły pragnienie wstąpienia do naszego Zgromadzenia. Z tego względu jawi się konieczność budowania własnego domu przeznaczonego na formację nowicjacką, co było też między innymi celem naszej wizyty. Niestety ta misja nie została uwieńczona pełnym powodzeniem. Jest takie miejsce gdzie chciałybyśmy zbudować dom, ale cena zakupu terenu przekracza znacznie nasze możliwości finansowe. Modlimy się o pomoc Bożą w tej sprawie, prosimy o hojnego darczyńcę i ufamy mocno, że będziemy wysłuchane.

Nasz pobyt w Nemby był stosunkowo krótki, trwał dziewięć dni, dlatego nie miałyśmy możliwości by wiele zwiedzać. Byłyśmy tylko w nowicjacie Księży w Natalicio Talavera, które jest "kolebką" południowoamerykańskich misji Współbraci. Na mnie osobiście to miejsce wywarło bardzo pozytywne wrażenie. Zobaczyłam tam prawdziwie michalickiego ducha. Ucieszyłyśmy się tym, że w postulacie jest trzech chłopców a w nowicjacie sześciu i w seminarium duchownym w Nemby jest dziewięciu kleryków.
Dziękujemy też całej Wspólnocie Prowincji Paragwajsko-Argentyńskiej, a szczególnie Współbraciom z Nemby za wszelką pomoc i życzliwość okazywaną naszym siostrom.

Kandydatki w Nemby

więcej zdjęć TUTAJ

Dodane przez smc dnia 16 październik 2017 21:36 · 0 Komentarzy · 10363 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
samo życie
samo życie
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.