Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

POŚWIĘCENIE FIGURY ANIOŁA STRÓŻA POLSKI

Dom Generalny
zawierzenieMIEJSCE PIASTOWE. 28 września - wigilia uroczystości św. Michała Archanioła.Na uroczystościach kończących Rok św. Michała Archanioła zebrały się tłumy czcicieli z całej Polski. Okoliczność była szczególna. Przy pierwszym w Polsce Sankturium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława  Markiewicza postawiony został pierwszy w historii Polski pomnik symbolizujący opiekę Anioła Sróża całej naszej Ojczyzny. Autorem figury jest p.prof.Wincenty Kućma z Krakowa.Artysta  ukazał Anioła podnoszącego Polskę, zmęczoną wieloletnimi zmaganiami i walkami, ale wiernie trzymającą tarczę i miecz: symbole patriotyzmu opartego na wartościach chrześcijańskiej wiary.
Ponadto, podczas Mszy św. 21 alumnów WSD Księży Michalitów złożyło śluby czasowe, a dwóch - śluby wieczyste. Homilę w czasie tych uroczystości wygłosił ks. Piotr Prusakiewicz, michalita.  W darach ofiarnych przyniesiona została m.in. rezolucja, iż Gmina Miejsce Piastowe obiera sobie za patrona naszego Ojca Założyciela, bł.ks.Markiewicza. Rezolucję tę uroczyście odczytał przewodniczący Rady Gminy, p.Wiktor Skwara, a następnie p.wójt Marek Klara wyraził swoją radość, wdzięczność i świadomość, że ten wybór rodzi poważne zobowiązania moralne dla wszystkich mieszkańców Gminy, które są jednak, dzięki wsparciu bł. ks. Markiewicza, "ciężarem lekkim" i "brzemieniem słodkim."
Pięknym symbolicznym gestem były także dary przyniesione do ołtarza przez rodzinę katolicką (rodziców i dzieci): godło Polski, nasza ojczysta flaga oraz chleb i owoce ziemi.
Ważnym aktem w czasie uroczystości było zawierzenie św. Michałowi Archaniołowi naszych Michalickich Zgromadzeń, które uroczyście zostało odczytane przez Ojca Generała i Matkę Generalną.
Dla wszystkich michalitek, które licznie przybyły na te uroczystości, 28 września był dniem niezwykle wzniosłym i wzbudził w sercach wiele wdzięczności wobec Boga i ludzi.  W uroczystość św. Michała Archanioła łączymy się duchowo z naszymi braćmi w charyzmacie i dziękujemy za wszystkie wspólnie przeżyte i przemodlone tego dnia chwile. I wszystkim przyjaciołom, dobroczyńcom, znajomym mówimy Bóg zapłać, obiecując modlitwę za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
Dodane przez sdawida dnia 29 wrzesień 2008 07:21 · 0 Komentarzy · 11225 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
przedstawienie o ks.Markiewiczu
przedstawienie o ks.Markiewiczu
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.