Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

20 lat Jan Paweł II patronem szkoły w Klimkówce

Z naszych Wspólnot
Uroczystość Patronalna Szkoły w KlimkówceKLIMKÓWKA. 25 października 2017 roku w Klimkówce miała miejsce niecodzienna uroczystość - XX-lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II oraz III Zjazd Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna i zaproszeni goście: Jego Ekscelencja Metropolita Przemyski ksiądz arcybiskup Adam Szal, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Gminy Rymanów Wojciechem Farbańcem i Przewodniczącą Rady Miejskiej w Rymanowie Krystyną Przybyłą - Ostap na czele oraz Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przedstawiciele duchowieństwa, Zarząd Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, dyrektorzy szkół i placówek im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, dyrektorzy szkół i placówek z terenu Gminy Rymanów, dyrektorzy i kierownicy instytucji działających na terenie Gminy Rymanów, przedstawiciele organizacji działających na terenie Klimkówki, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Klimkówki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez księdza arcybiskupa Adama Szala, który w wygłoszonej homilii zaznaczył wielkość patronatu Jana Pawła II oraz zadania jakie się z tym wiążą. Następnie podczas spotkania w Domu Ludowym, po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu szkoły, wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Agnieszka Groblewska przedstawiając podejmowane od 20 lat działania wychowawcze inspirowane etosem Patrona.

Kolejnym punktem obchodów był występ artystyczny uczniów. Na scenie pojawił się chór szkolny prowadzony przez Beatę Dębiec i uczniowie w sztuce zatytułowanej "Pewnego razu w Wadowicach", którą wyreżyserowała s. Diana Jonczyk. Młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem i urzekli publiczność swoim występem. Widzowie mieli okazję zobaczyć Karola jako zwyczajnego chłopca, którego wiara, ambicja i pracowitość doprowadziły aż do Watykanu, na Stolicę Piotrową.

W dalszej części uroczystości laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie i konkursu fotograficznego "Zdjęcie ze św. Janem Pawłem II" oraz zwycięzcy III Biegu Przełajowego im. św. Jana Pawła II, które zostały zorganizowane w ramach przygotowań do jubileuszu, otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i medale ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrody zostały wręczone przez: ks. abpa Adama Szala, ks. dziekana Kazimierza Gierę, Wicekuratora Stanisława Fundakowskiego, Burmistrza Wojciecha Farbańca, przewodniczącą Rady Miejskiej Krystynę Przybyła - Ostap oraz emerytowanego dyrektora Mariana Penara.

Uroczystość zakończyły wystąpienia zaproszonych gości. Najpierw głos zabrał Burmistrz Wojciech Farbaniec, który życzył całej społeczności szkolnej dalszych sukcesów oraz na ręce dyrektor szkoły przekazał pamiątkowy grawerton. Gratulacje złożył również Wicekurator Stanisław Fundakowski przekazując podziękowania od Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch oraz wicedyrektor OREW w Rymanowie Kinga Piotrowska, która podarowała szkole portret Jana Pawła II wykonany przez swoich wychowanków. Następnie schola parafialna pod kierownictwem S. Diany Jonczyk w pięknych strojach zaprezentowała taniec chrześcijański pt: "Bóg jest tu" oraz zaangażowała do niego zaproszonych gości. Był to element wcześniejszej akcji: "Cała szkoła tańczy dla Jana Pawła II".
Po części oficjalnej ważnym punktem jubileuszu było również spotkanie Jego Ekscelencji Metropolity Przemyskiego księdza arcybiskupa Adama Szala z dyrektorami szkół i placówek im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej, które było doskonałą okazją do podzielenia się doświadczeniami związanymi z pracą w szkołach mających tak wielkiego Patrona oraz do zainicjowania nowych form współpracy między szkołami i instytucjami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli towarzyszyć nam w tym dniu i uświetnili swoją obecnością Święto Szkoły
tekst i foto za www.klimkowka.rep...

więcej zdjęć TUTAJ
Święto Patronalne Szkoły w Klimkówce

Dodane przez smc dnia 06 grudzień 2017 16:57 · 0 Komentarzy · 8547 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Któż jak Bóg
Któż jak Bóg
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.