Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Grudniowe spotkanie formacyjne Wspólnoty Mi-ka-El.

Formacja
Grudniowe spotkanie Wspólnoty MikaElMIEJSCE PIASTOWE. W pierwszą sobotę grudnia, w nowennie przed Uroczystością Niepokalanej, 44 członkinie lokalnej wspólnoty Mi-ka-El przeżywało swoją kolejną formację w Domu Macierzystym. Temat wypływał z maryjnego Magnificat: "Wielbi dusza moja Pana" i z przesłania św. Pawła: "W każdym położeniu dziękujcie" (1Tes 5,18). Jak w całej Rodzinie Michalickiej, wybrzmiewał śpiew "Całaś piękna jest Maryjo" i towarzyszyły nam intencje 4 dnia nowenny, które niewiasty powierzały Bogu przez Niepokalaną, św. Michała i Chór Panowań. Stojąc przy znaku historycznej figury Niepokalanej w sali zgromadzenia, nasza modlitwa połączyła wszystkie pokolenia michalitek, począwszy od Sł. Bożej M. Anny Kaworek, poprzez pierwsze siostry, które na starej plebanii, wypraszały łaskę wytrwania pośród wielorakich prób. Konferencje na temat postaw uwielbienia i dziękczynienia w codziennym życiu, mówił ks. Zbigniew Baran - egzorcysta. W swoim słowie Ksiądz przekonywał słuchających, że klimat wdzięczności wobec Boga i ludzi jest miły Bogu, a obcy szatanowi. To w tym klimacie wdzięcznego serca porusza się Duch Święty. Dlatego usłyszane słowo było wprowadzane w czyn na modlitwie adoracyjnej w uwielbieniu Obecnego Pana. Czyniłyśmy to  z Niepokalaną, św. Michałem i Chórami Aniołów oraz z Bł. Bronisławem Markiewiczem i M. Anną Kaworek. Był też czas na osobistą modlitwę, doświadczenie mocy milczenia, sakramentu pojednania i przyjęcia Bożej Miłości w indywidualnym błogosławieństwie  Najświętszym Sakramentem. Centrum spotkania - to Eucharystia, sprawowana w intencji rozeznawania Bożych dróg dla Świeckiej  Wspólnoty i za solenizantki obecnego miesiąca.  S. Leonia Przybyło przedstawiła plan formacyjny na 2018 r., który tematycznie wpisze się w program Kościoła: "Napełnieni Duchem Świętym". Wskazała także na konkretną pracę duchową w czasie Adwentu, a składając życzenia, poprowadziła nas do michalickich korzeni.Siostra zaprosiła wszystkich do dziękczynienia za 90 rocznicę zatwierdzenia zgromadzenia. Koordynatorka świeckiej Wspólnoty wyraziła jej wdzięczność za objęcie modlitwą wielu intencji sióstr michalitek przez poszczególne grupy niewiast, które pod patronatem 9 chórów anielskich walczą w bezkrwawym boju o zbawienie dusz.Zakończono spotkanie modlitwą w krypcie Sł. Bożej i wyśpiewaniem pieśni o "Dzielnej Niewieście", z oczekiwaniem na kolejne.
Następny termin spotkania zapowiedziano na styczeń Nowego Roku. Będzie on z okazji z okazji obchodów Święta Błogosławionego  O. Założyciela Br. Markiewicza, czyli 28.01.2018 r. na Mszy św. o godz.11.00 na Górce, a potem ciąg dalszy w Domu Macierzystym Sióstr.
Niech promień Adwentowej świecy wchłania nasze ciemności i rozerwie Ciemność Nocy 24 grudnia przez Anielskie śpiewy Gloria in exelsis Deo.Błogosławionego Adwentu i spotkania z Nowonarodzonym Panem tam, gdzie posyła nas Bóg.    

więcej zdjęć TUTAJ

grudniowe spotkanie Wspólnoty MichaEl

 
Dodane przez smc dnia 06 grudzień 2017 17:12 · 0 Komentarzy · 9518 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
warte przemyślenia
warte przemyślenia
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.