Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wyróżnienia dla s. Kariny

Z naszych Wspólnot
Nagroda Miasta Jasła dla s. KarinyJASŁO-FLORIAŃSKA. Dwa tytuły "Mecenas Kultury Jasła 2017" oraz pięć Nagród Miasta Jasła w Dziedzinie Kultury wręczono podczas spotkania "Przy wigilijnym stole", zorganizowanego w niedzielę, 17 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Pierwszą część dorocznego spotkania opłatkowego stanowiła gala, podczas której uhonorowani zostali jasielscy mecenasi, twórcy i propagatorzy kultury, na drugą składało się wprowadzenie do wigilijnych, bożonarodzeniowych i noworocznych spotkań rodzinno-przyjacielskich, w których nie brakuje tradycyjnych potraw, kolęd i życzeń.
Nagrody Miasta Jasła za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i naukowej oraz upowszechniania i ochrony kultury otrzymali: Piotr Larysz (dyrygent Chóru "Echo", nauczyciel muzyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym, członek zespołu artystycznego "Los sobowtooros"), Emilia Polak (poetka i pisarka, badaczka kultury ludowej regionu), Bernadeta Pawłowska - siostra Karina (michalitka, przełożona jasielskiej wspólnoty, katechetka, opiekunka wielu grup młodzieży, m.in. teatralnej "Pod Skrzydłami Anioła" i "Tancerzy Lednickich"), Anna Brożyna (malarka, instruktorka plastyki w JDK) i Jan Kukułka (malarz, plastyk, zajmujący się m.in. reklamą, grafiką komputerową i projektowaniem użytkowym).
Gratulując uhonorowanym burmistrz Jasła Ryszard Pabian stwierdził, że nagrody otrzymało 5 najbardziej zaangażowanych osób z o wiele większej liczby zgłoszonych kandydatów. - Mam nadzieję, że - tak jak siostra wspomniała - nagrody te będą dla państwa zachętą do dalszej pracy - powiedział.
Druga część spotkania miała charakter - jak podkreśliła wicedyrektor JDK Helena Gołębiowska - bliższy tradycjom Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój zapewnił miejscowy zespół "Jaślanie", którego choreografem jest Bogumiła Kowalska. Grupa zaprezentowała słowno-muzyczny program bożonarodzeniowy. Czarowi chwili uległa widownia, przyłączając się do śpiewania kolęd. Następnie ks. dziekan Zbigniew Irzyk przeczytał fragment Ewangelii św. Mateusza o narodzinach Jezusa, poprowadził wspólne modlitwy, a także pogratulował uhonorowanym ludziom kultury i złożył życzenia w imieniu wszystkich duszpasterzy pracujących w jasielskich wspólnotach parafialnych. / tekst i zdjęcia za um.jaslo.pl/

To znaczące wyróżnienie naszej Siostry Kariny potwierdza także podziękowanie, które otrzymała nieco wcześniej za zaangażowanie w organizację II Powiatowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Gratulujemy i cieszymy się tymi wyróżnieniami.

Nagrodzeni przez m. Jasło

Jasielskie kolędowanie

dyplom

dyplom 2

Dodane przez smc dnia 19 grudzień 2017 22:13 · 1 Komentarzy · 7592 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 20 grudzień 2017 06:09
Kochana Siostro Karino. W pełni zasłużone uznanie! Cieszę się i gratuluję!!! Radosnych Świąt Bożego Narodzenia Tobie i Twojej Wspólnocie życzą Siostry z Basztowej. Zapraszamy do nas!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
wyglądam niewinnie?
wyglądam niewinnie?
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.