Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Miłość do ubogich i czyny miłosierdzia poszły za nią

Dom Generalny
Modlitwa o beatyfikację Anny KaworekMIEJSCE PIASTOWE. 30 grudnia 2017 minęła 81 rocznica świątobliwej śmierci sł. B. Matki Anny Kaworek, współzałożycielki sióstr michalitek.  W tym dniu wraz z parafianami oraz osobami, które polecają się wstawiennictwu M. Anny, modliliśmy się o łaskę jej beatyfikacji i cuda uzdrowień, w naszej klasztornej kaplicy oraz w krypcie, gdzie spoczywa. Modlitwie eucharystycznej w tej intencji przewodniczył były przełożony generalny księży michalitów, ks. Aleksander Ogrodnik. W swoim kazaniu Ks. Rektor podkreślił szczególnie postawę miłosierdzia Matki Anny, przez co zjednała sobie szacunek i pamięć nie tylko współcześnie żyjących ludzi, ale i dla wielu obecnie jest wzorem do naśladowania. Wskazał jak mocno zapisały się w jej sercu i odzwierciedliły w życiu słowa duchowego mistrza bł. ks. Bronisława Markiewicza: "Bóg nas powołał na narzędzia miłosierdzia swego (...), abyśmy przez nasze miłosierdzie Jego miłosierdzie osiągnęli". Także na ten najwyższy stopień miłości - caritas, do jakiej zdolny jest człowiek, wskazywał w przypadku sł. B. Matki Anny kolejny kaznodzieja, ks. bp Jan Niemiec, tym razem podczas niedzielnej mszy św. sprawowanej również w intencji jej beatyfikacji w sanktuarium św. Michała Archanioła na "Górce".
Po co prosimy o jej beatyfikację? - pytała s. Leonia Przybyło - wprowadzając uczestników Eucharystii w tą niedzielną modlitwę - i odpowiedziała, "by w Polsce zrobiło się jaśniej", wyjaśniając to stwierdzenie słowami bł. Bronisława Markiewicza, który mówił: że "gdy brakuje świętych w narodzie, to robi się ciemno w głowach ludzkich i ludzie nie widzą dróg, którymi im postępować należy".
Miłość do ubogich i czyny miłosierdzia poszły za nią do wieczności, a zaraz po jej śmierci w miesięczniku Powściągliwość i Praca, nazwano "cichą pracownicą niwy Pańskiej".
Ta Cicha Bohaterka z Miejsca Piastowego, nie przestaje pomagać i dziś potrzebującym ludziom, których tak kochała za życia. Sama przeżyła wiele, więc rozumie ludzkie cierpienie.
Dla młodych staje się patronką w szukaniu drogi życia, bo sama wolała do Boga: "Panie, co mam robić, gdzie mam iści, aby dusze swoją zaspokoić". Wbrew rozkrzyczanemu światy, staje się ona dla młodych poczuciem bezpieczeństwa, cierpliwego trwania i ciszy. Dla bezdzietnych małżeństw, w swej postawie troski i walki o życie dziecka, jest znakiem nadziei na uproszenie daru potomstwa. Do jej krypty w naszym klasztorze przychodzą również cierpiący na nieuleczalne choroby i błagają o uzdrowienie, a my ufamy, że Bóg przez jej wstawiennictwo da znak cudu.
Zapraszamy do częstego odwiedzania krypty Służebnicy Bożej w naszym Domu Macierzystym, który był zbudowany rękami pierwszych michalitek i także ofiarą M. Anny, by przyzywać jej wstawiennictwa, bo jak ufamy, ona dalej pragnie świadczyć miłosierdzie wobec potrzebujących pomocy.

kazanie ks. bpa Jana Niemca TUTAJ
więcej zdjęć TUTAJ

Kolędowanie u sióstr michalitek

Dodane przez smc dnia 03 styczeń 2018 22:16 · 0 Komentarzy · 10163 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
s.Monika ślubuje na wieki
s.Monika ślubuje na wieki
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.