Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Aktywne wakacje w duchu michalickim w Paragwaju

Z Misji
Wakacje w ParagwajuNEMBY. Wakacje w Paragwaju dobiegają końca, rozpoczynają się zwykle w połowie grudnia i trwają do lutego. Czas wakacji zawsze jest czasem zwiększonej możliwości pracy i spotkań z dziećmi i młodzieżą. Nasza parafia organizowała liczne kolonie, dla młodzieży z całej parafii, jak również kolonie dla konkretnych grup działających przy parafii. Praca wakacyjna była zatem bardzo różnorodna w zależności od  charakteru danej grupy. Cała nasza wspólnota włączyła się czynnie we wszystkie typy pracy i wypoczynku z młodymi.

W dniach 16 -17 grudnia s. przełożona Małgorzata Siembida wraz z kandydatką Tamarą Dominguez, uczestniczyły w kolonii dla dzieci i młodzieży z grupy "infancia i adolescenia misionera." Jest to grupa misyjna. W kolonii wzięło udział ponad 100 dzieci, spędziły dwa dni na wspólnych spotkaniach, katechezach, modlitwie i zabawie. W niedziele po Mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Tadeusza Brzuszka  wszyscy uczestnicy w małych grupach wraz ze swoimi animatorami  wyruszyli na misje. Celem grupy jest ewangelizacja i misjonowanie, mimo gorąca dzieci dzielnie niosły Chrystusa i głosiły Dobrą Nowinę.

Kolejna kolonia była zorganizowana dla młodzieży naszej parafii, w dniach 22-27  stycznia, za którą odpowiedzialny był ks. Maciej Ciamaga,  wzięło udział ponad 130 młodych dziewcząt i chłopców, nasza wspólnotę reprezentowała  s. Agnieszka Osiatycka wraz z trzema kandydatkami: Pamela López, Tamara Dominguz, Lorena Villasanti. Dziewczęta były odpowiedzialne za grupy jako animatorki. Był to czas odpoczynku, zabawy integracyjnej, ewangelizacji, ale także modlitwy. Każdego dnia młodzież uczestniczyła we mszy św, różańcu, także mieli możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Ostatniego dnia wszyscy pielgrzymowali do duchowej stolicy Caacupé, gdzie znajduje się figura Maryi, patronki Paragwaju.

Od 1-4 lutego s. Joanna Krejza wraz z kandydatką Elisą Benítez, uczestniczyły w obozie dla harcerzy  "Exploradorzy Księdza Bronisława" - EPB wraz z ks. Danielem Pesce, założycielem i odpowiedzialnym  za grupę. W tej formie wypoczynku wzięło udział ponad 100 młodych ludzi. Na początku młodzież musiała zagospodarować sobie teren, czyli rozbić namioty, zrobić oficjalne wejście - rodzaj bramy, a także wykonać z bambusa stoły, miejsce do gotowania,  wieszaki, miejsce do modlitwy.  Ten rodzaj kolonii był bardzo kreatywny i wymagający. Każdego dnia  młodzi mieli możliwość zabaw, w których zdobywali kolejne sprawności i uczyli się zdrowej rywalizacji i pracy zespołowej. Nie zabrakło także czasu na modlitwę, nie tylko w swoich "kącikach", przygotowanych miejscach do modlitwy, ale także uczestniczyli we mszy św, mieli możliwość spowiedzi, a na zakończenie każdego dnia spotkanie z ks. Markiewiczem w formie krótkiej katechezy na wzór praktykowanego przez naszego Ojca Założyciela wieczornego słówka.

Ostatnia kolonia była zorganizowana dla całej rodziny michalickiej, czyli wszystkich grup działających według charyzmatu bł. Bronisława. Te kolonie odwiedziły siostry: s. Małgorzata Siembida i s. Joanna Krejza, uczestniczyły w zabawach, modlitwie i Eucharystii celebrowanej przez ks. Zdzisława Urbanika.

Czas wakacyjnej pracy, a zarazem odpoczynku pod opieką bł. ks. Markiewicza, sł. B. Matki Anny, św. Michała Archanioła i Aniołów Stróżów pomogły nam na nowo umocnić ducha misyjnego i pomimo wysiłku fizycznego  wzmocnić także naszą wiarę, patrząc na wiarę i otwartość tych młodych ludzi. Był to również czas pogłębienia i dzielenia się w radości naszym michalickim charyzmatem, tak żywym i praktykowanym przez wielu młodych Paragwajczyków. /s. Joanna Krejza/

więcej zdjęć TUTAJ

Wakacje w Paragwaju

Dodane przez smc dnia 19 luty 2018 20:09 · 0 Komentarzy · 9494 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Procesja po Mszy świętej
Procesja po Mszy świętej
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.