Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Marcowa formacja Wspólnot MikaEl

Formacja
Wsplnota MikaElTym razem wspólnoty lokalne, które przynależą do poszczególnych chórów anielskich, spotykają się w mniejszych  grupach, w Jaśle, w Klimkówce i w Widełce. Idąc drogą rozważań kolejnych owoców Ducha Świętego w życiu naszych Założycieli i wynikających stąd zobowiązań, zatrzymujemy się w tym miesiącu przy owocu cierpliwości. Bóg jest samą Cierpliwością i nie męczy się przebaczaniem naszych niecierpliwości. A my uczymy się tę Bożą cierpliwość przyjmować i pić ją ze  źródła Słowa Bożego, na adoracji i w słuchaniu siebie nawzajem. Tak czyniłyśmy w Jaśle - 3 marca, na ul. Szkolnej, gdzie nasze współsiostry otworzyły nam dom, kaplicę i swoje serca. Tam posługę sakramentalną sprawował ks. dziekan Zbigniew Irzyk. W czasie rekreacji mogłyśmy zwiedzić żłobek "U Michalitek". Zauroczyły nas sale, w których przebywa 40 małych dzieci, a s. przeł. Koleta opowiedziała o współpracy sióstr z rodzinami maluchów. Wszędzie można świadczyć o Jezusie i zapraszać na głębszą drogę wiary. Patrząc na tę pracę, w sercach budziły się słowa: "Jeżeli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego"... Dziękujemy Siostrom za przyjęcie nas na dzień formacji i za to, że codziennie możemy przychodzić do zakonnej kaplicy na adorację Pana od 20.30 - 21.30 - razem z michalitkami.

Wspólnota Mikael w Jaśle

10 marca -  formacyjną przystanią u michalitek była Klimkówka. Choć dom mniejszy, to także bardzo gościnny. Tu  na spotkanie przyjechały niewiasty przede wszystkim z Chóru Księstw i niektóre z chóru Mocarstw. Dołączyły także nowe osoby. Program ten sam, ale Bóg nie powtarza się w łaskach, bo na każdego patrzy indywidualnie. Po
katechezie na temat owocu Ducha, jakim jest cierpliwość, było echo słowa, czyli dzielenie się tym, co najbardziej dotarło do naszego serca. Pan dawał światło na trudne wydarzenia życia, umacniał wiarę i budował więzi wspólnoty. Doświadczenia naszego życia, zostawiałyśmy u stóp Pana na adoracji w przytulnej kaplicy sióstr, w której o godzinie miłosierdzia,  ks. Łukasz  Mroczek z Dukli sprawował Eucharystię za nasze solenizantki i za śp. Teresę Seredę, w pierwszą rocznicę śmierci Członkini naszej Wspólnoty. S.Dianie Jonczyk - przeł. wspólnoty i każdej siostrze, dziękujemy za radosne przyjęcie nas, za modlitwę z nami i za nas, a także za pyszne pierogi.

Wspólnota MikaEl w Klimkówce

17 marca niewiasty z Chóru Cherubinów i Chóru  Tronów, spotkają się w Widełce, w naszym domu zakonnym. Będzie im towarzyszyć s. Leonia Przybyło, a Eucharystię odprawi moderator diecezjalny Ruchu światło- Życie  z Rzeszowa ks. Tomasz Rusyn.    

więcej zdjęć TUTAJ
Dodane przez smc dnia 11 marzec 2018 22:58 · 0 Komentarzy · 10891 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
ciekawe, czy nas fotografują?
ciekawe, czy nas fotografują?
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.