Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jesteśmy perłą w ręku Boga

Z naszych Wspólnot
Rekolekcje trzeźwościoweMIEJSCE PIASTOWE. Każdy człowiek jest drogocenną perłą w ręku Boga, dla której nie wahał się Syna swego Jednorodzonego wydać, abyśmy mieli udział w Jego życiu - tym pełnym nadziei przesłaniem zakończyły się rekolekcje trzeźwościowe, które odbyły się w dniach 9-11 marca, już po raz XII w Miejscu Piastowym. Organizowane przez Zgromadzenia Michalickie oraz Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca, skierowane są do rodzin, osób, które szukają dróg wyjścia ze zniewoleń, a także dla tych, którzy chcą przyjść z pomocą i modlitwą o trzeźwość, uwikłanym w nałogi. Specyfiką tych rekolekcji jest to, że dzięki szerokiej współpracy możliwy jest udział i formacja całych rodzin, oprócz dorosłych, także dzieci i młodzieży. Grupa rekolekcyjna dorosłych liczyła, w czasie obecnego spotkania ponad 200 osób. Duchowymi przewodnikami dla nich w temacie rekolekcji: "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" byli ks. Jan Seremak, ks. Marek Posełkiewicz, s. Mariola Bochniak oraz oddani z wielkim zaangażowaniem na wielu odcinkach animatorzy świeccy ze Stowarzyszenia PiP i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, a szczególnie odpowiedzialni za organizację tych rekolekcji Jolanta i Krzysztof Bęben. W posługę grupom dziecięcym i młodzieżowej, w łącznej liczbie ponad 60 osób, włączyły się licznie również siostry michalitki: s. Huberta Buzor, s. Józefina Bajek oraz siostry junioratki i nowicjuszki. Ich troską było, aby zapewnić dzieciom i młodzieży, nie tylko ciekawe formy spędzenia czasu, ale także duchową formację. Jest wielką radością organizatorów tych rekolekcji powstanie wśród dzieci Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej, w czasie obecnego spotkania dołączyli do niej kolejni mali członkowie. Ideą Krucjaty jest powierzenie się dzieci Maryi Niepokalanej oraz modlitwa przez Jej wstawiennictwo za ludzi, którzy chcą zerwać z nałogami.
Tegoroczne rekolekcje uwieńczyło złożenie kilkudziesięciu krucjat trzeźwościowych. Tej decyzji towarzyszył wymowny gest wyciągniętych rąk, jako symbol modlitwy wstawienniczej do wytrwania w dobrym i przyzywania pomocy Ducha Świętego.
Znamienne są słowa bł. ks. Bronisława Markiewicza, przypadające w zbiorze jego myśli na dzień 12 marca, dzień zakończenia rekolekcji: "Stwórz o Boże we mnie serce czyste" (Ps.51,12). Wyrzucić z serca rozkosz przez umartwienie zmysłów; wyzuć serce swoje z honorów przez świętą pokorę; nareszcie z własnej woli przez posłuszeństwo przełożonym. Wszelkie żądze, wszelkie starania, wszelkie skłonności ku Bogu zwrócić. Boga szukać we wszystkim. (ZŻW, 28 X 1869).
Takiego usposobienia, życzymy nie tylko uczestnikom rekolekcji, ale sobie nawzajem, abyśmy w ten sposób przygotowani, radośnie świętowali Paschalne Tajemnice naszego odkupienia.

więcej zdjęć TUTAJ

Rekolekcje trzeźwościowe
Dodane przez smc dnia 12 marzec 2018 22:10 · 0 Komentarzy · 11208 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
nagrodzone szopki
nagrodzone szopki
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.