Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off
Sesja dla sióstr nauczycieli przedszkoli
Formacja
Sesja dla nauczycieli przedszkoliW odpowiedzi na zaproszenie skierowane przez Sekcję ds. Przedszkoli Komisji Wychowania i Nauczania przy KWPZ w dniu 17 marca 2018 r. w auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zgromadziło się ok. 230 sióstr i świeckich pracowników przedszkoli prowadzonych przez zgromadzenia zakonne, by wzbogacić swój warsztat pedagogiczny poprzez udział w szkoleniu zorganizowanym przez ww. Sekcję. Część pierwszą szkolenia poprowadził ks. Artur Ważny, kapłan diecezji tarnowskiej, egzorcysta i dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji, podejmując temat: "Wychowanie dziecka, a zagrożenia duchowe". Wszystkie przekazywane treści osadzone zostały mocno na fundamencie wiary i Słowa Bożego. Prelegent poruszył m.in. problemy stylów i modeli wychowania oraz zagrożeń, na jakie narażone są dzieci w obecnej rzeczywistości. Zwieńczeniem tej części spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Artura. W drugiej części spotkania p. psycholog Joanna Małkiewicz, absolwentka KUL, omówiła przyczyny trudnych zachowań dzieci przedszkolnych, czynniki sprawiające trudność rodzicom i wychowawcom oraz sposoby radzenia sobie z niepożądanymi zachowaniami przedszkolaków. Teorię prelegentka poparła licznymi przykładami z codziennej pracy z dziećmi.
Z pewnością każdy z uczestników tego spotkania miał możliwość wzbogacić swoje dotychczasowe doświadczenia w pracy z dziećmi i wynieść jakąś cząstkę, która pomoże mu jeszcze pełniej i lepiej posługiwać najmłodszym.
W spotkaniu w  Łagiewnikach wzięła  udział wyjątkowo liczna w tym rok grupa naszych Sióstr pracujących w przedszkolach i w jasielskim żłobku. Po szkoleniu  nasze siostry pod kierunkiem inspektorki ds. wychowania, s. Dolores Mermer kontynuowały swoje spotkanie. Kolejnym punktem było szkolenie: Ochrona Danych Osobowych - zmiany w kontekście reformy przepisów RODO, czyli co muszą wiedzieć pracownicy, kadra zarządzająca, aby właściwie zabezpieczyć dane osobowe. Prowadzący panowie  w sposób jasny i przystępny przedstawili wymogi nowej ustawy. Oprócz teoretycznych wykładów zawsze bardzo ubogacającą wzajemnie częścią spotkania jest dzielenie się przez siostry praktycznymi doświadczeniami, radościami, trudnościami z własnych przedszkoli.

Sesja dla przedszkolanek

ks. Artur Wazny

sesja dla przedszkolanek

sesja dla przedszkolanek


Dodane przez smc dnia 23 marzec 2018 21:02 · 0 Komentarzy · 360 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Daria Szczurowska
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Alberta Skura

Na dzisiaj
Losowa fotka
prezenty czekają
prezenty czekają
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
15/07/2018 21:41
Zmarł Tato s. Leticji Kotańskiej, śp. Andrzej. Pogrzeb w sobotę 21 lipca, o godz. 12, w Krakowie, w kaplicy na cmentarzu w Bieżanowie, ul. Mała Góra. Prosimy o modlitwę za Zmarłego i całą Rodzinę.

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

sMonika
24/04/2018 11:50
O Jubileuszu 90. lecia Zatwierdzenia Zgromadzenia link

smc
15/04/2018 18:50
"POWOŁANIE W POWOŁANIU" reportaż o posłudze misyjnej w Kamerunie w TV Trwam link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.