Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off
X Tydzień Biblijny
biblijny15 kwietnia 2018 r., w III Niedzielę Wielkanocną, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje X Tydzień Biblijny. Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa: "Weźmijcie Ducha Świętego" (J 20,22), nawiązujące do tematu roku duszpasterskiego i formacyjnego. Celem Tygodnia Biblijnego jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody Niedzieli i Tygodnia Biblijnego zostaną ubogacone II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, którego hasło brzmi: "Weźmijcie Pismo Święte". Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polaki, oraz Prezes Rady Ministrów RP, p. Mateusz Morawiecki. W tym roku będą czytane wybrane teksty z Listu do Rzymian. Inicjatorem i organizatorem Tygodnia Biblijnego i Narodowego Czytania Pisma Świętego są: Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów "Soar" oraz Fundacja Dabar.

Tegoroczny Tydzień Biblijny wpisuje się również w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd centralne uroczystości związane z Narodowym czytaniem Pisma Świętego będą miały miejsce w Katedrze Wawelskiej, z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej. Transmisję z uroczystej Mszy św. i Czytania Pisma Świętego, w niedzielę 15 kwietnia, przeprowadzi Telewizja Polska, w programie I, o godz.10.00.

Ks. prof. dr. hab. Stanisław Haręzga, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej, w rozmowie wyemitowanej w Radio Fara, powiedział: "Jeżeli celebrujemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości to warto sięgnąć po Biblię, bo Ona uczy nas bycia ludźmi wolnymi. Nie ma wojny, zewnętrznego ucisku, ale my możemy być zniewoleni wewnętrznie, możemy być w niewoli grzechu, nałogów, itp. Świętująć odzyskanie niepodległości, mamy sobie uświadomić, że w niepodległej Ojczyźnie mamy być ludźmi wolnymi, także duchowo. Pismo Święte ma moc czynić nas wolnymi wewnętrznie, duchowo, dlatego warto szczególnie w tym czasie do Niego sięgać."  

Wywiad z Ks. prof. S. Haręzgą. Za: Radio Fara

biblia


Dodane przez sMonika dnia 10 kwiecień 2018 13:12 · 0 Komentarzy · 416 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dzisiaj:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Daria Szczurowska
Post powołaniowy

Jutro:
- W intencji nowych powołań post i modlitwę podejmuje s. Alberta Skura

Na dzisiaj
Losowa fotka
A my zawsze z wami...
A my zawsze z wami...
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

smc
15/07/2018 21:41
Zmarł Tato s. Leticji Kotańskiej, śp. Andrzej. Pogrzeb w sobotę 21 lipca, o godz. 12, w Krakowie, w kaplicy na cmentarzu w Bieżanowie, ul. Mała Góra. Prosimy o modlitwę za Zmarłego i całą Rodzinę.

smc
10/07/2018 22:35
Polecamy krótki montaż po spotkaniu misyjnym w Radomiu link

sMonika
24/04/2018 11:50
O Jubileuszu 90. lecia Zatwierdzenia Zgromadzenia link

smc
15/04/2018 18:50
"POWOŁANIE W POWOŁANIU" reportaż o posłudze misyjnej w Kamerunie w TV Trwam link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.