Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

NOWOŚĆ WYDAWNICZA - "Opowieści z Malinkowa"

Z naszych Wspólnot
Prezentacja Opowieści z MalinkowaDrodzy mali i więksi Czytelnicy, oddajemy do Waszych rąk książeczkę, autorstwa s. Elizy Włodyki, która jest zbiorem opowieści powstałych jako pomoc dydaktyczna do autorskiego programu wychowania przedszkolnego "Kosz malin" w naszych michalickich przedszkolach, ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzania dzieci w świat wartości. Inspiracja do powstania programu i opowiadań została zaczerpnięta z jednego ze wskazań Założyciela naszego Zgromadzenia, bł. ks. Bronisława Markiewicza, który jako niezawodny środek wychowawczy oraz budulec relacji między ludźmi podaje dzielenie się dobrem, a obrazuje tę zasadę, wyciągniętą ku innym garścią słodkich malin.

okładka książki
Kochane Dzieci

zapraszamy Was do Malinkowa, by zaprzyjaźnić się z Malinką i Malinkiem, i razem z nimi zbierać niezwykłe owoce - malinki - dobre uczynki. Życie każdego z Was jest jak kosz, który możecie napełniać dobrymi uczynkami, dzięki czemu nabierze ono pięknego malinowego koloru dobroci. Zebrane przez Was te niezwykłe owoce, będziecie mogły dzielić z rodzicami, rodzeństwem, rówieśnikami i wszystkimi, których spotkacie, a przez to poznać smak prawdziwej radości i dobroci. Zbieranie i rozdawanie malinek - dobrych uczynków, to sprawdzony i skuteczny sposób zjednywania sobie przyjaciół i życzliwości innych ludzi. Życzymy Wam udanych zbiorów.


Drodzy Rodzice i Wychowawcy

zapraszamy Was do wspólnej z dziećmi zabawy z Malinką i Malinkiem.

rysunek z książki
Zamieszczone w tej książeczce opowiadania mają na celu nie tylko umilić czas czytelnikom, ale przede wszystkim zachęcić ich i pobudzić do podejmowania wysiłków w stawaniu się lepszym i piękniejszym duchowo człowiekiem. Dziecko potrzebuje przewodnika, pomocy w czytaniu, oraz w ukierunkowaniu na dobro i wspólne działanie. Gdy zaangażujecie się w to całym sercem, będziecie mogli przekonać się, że miał rację błogosławiony Bronisław, kiedy dawał radę jednemu z wychowawców, który próbował nawiązać kontakt z wychowankiem: "Idź do ogrodu, nazbieraj malin i poczęstuj go nim... ten środek rzadko kiedy zawodzi". Podejmowanie wraz z dziećmi opisywanych w tej książeczce zadań, może stać się wspólną przygodą o wiele ciekawszą od tych, które przeżywali nasi bajkowi bohaterowie.
/ze wstępu do książki/

Po ukazaniu się książki, została ona zaprezentowana w naszej wspólnocie w Miejscu Piastowym. Matka Generalna podziękowała s. Elizie za jej twórczość, która od szeregu lat jest pomocą w wychowywaniu dzieci w naszych przedszkolach i wprowadzaniu je od najmłodszych lat w świat wartości, a dziś doczekała się wydawniczej pozycji. Książka została zadedykowana sł. B. Matce Annie Kaworek, Współzałożycielce Zgromadzenia, z okazji 90. rocznicy zatwierdzenia kościelnego naszej rodziny zakonnej. Dziękujemy także za sympatyczne, pełne ekspresji rysunki P. Markowi Szalowi, które pozwalają poznać bliżej bohaterów książki i zaprzyjaźnić się z nimi małym czytelnikom. Również dzięki pomocy i życzliwości krakowskiego aktora, P. Marcina Kobierskiego, który dokonał nagrania, opowieści możemy słuchać w wersji audio. Dopełnieniem tego wydania jest piosenka "Uczynki malinki" z tekstem także s. Elizy oraz muzyką ks. Bogusława Zemana, którą wykonują przygotowane przez s. Mariolę Bochniak, dziewczynki ze scholi z parafii Nawiedzenia NMP w Miejscu Piastowym: Kornelia Paszyńska, Julia Kosztyła, Wiktoria Cetera.

więcej zdjęć TUTAJ
zwiastun wersji audio i prezentacja ilustracji
Dodane przez smc dnia 25 kwiecień 2018 10:42 · 1 Komentarzy · 11158 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 04 maj 2018 21:22
Piękne opowieści z Malinkowa i pięknie wydane!!! Dziękujemy za tę książkę!!!! I polecamy Rodzicom, Dziadkom, a przede wszystkim Dzieciom!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
św.Michał z kości słoniowej
św.Michał z kości słoniowej
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.