Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

90 lat na fundamencie Kościoła

Dom Generalny
90 rocznica zatwierdzenia zgromadzeniaMIEJSCE PIASTOWE. W dniach od 20 do 22  kwietnia odbyło się w Miejscu Piastowym  doroczne  spotkanie lokalnych sióstr przełożonych. połączone tym razem ze szczególna okazją, obchodami 90 rocznicy zatwierdzenia Zgromadzenia. W spotkaniu wzięły udział siostry  posługujące w Polsce, jak również  poza jej granicami. Podczas sesji roboczych omówione zostały bieżące sprawy Zgromadzenia oraz kwestie dotyczące przygotowań do zbliżającej się XVIII Kapituły Generalnej. Spotkaniu towarzyszyła również duchowa refleksja, której przewodniczył ks. Ryszard Andrzejewski, rektor WSD księży michalitów w Krakowie. Dotyczyła ona posługi przełożonej we wspólnocie.

Centralnym jednak wydarzeniem spotkania było wspólne dziękczynne za kościelną aprobatę naszej rodziny zakonnej. To właśnie 20 kwietnia 1928 r. Stolica Apostolska wydała reskrypt pozwalający ówczesnemu ordynariuszowi diecezji przemyskiej bp. Anatolowi Nowakowi na erekcję Zgromadzenie na prawie diecezjalnym, co uczynił oficjalnie 21 sierpnia. Siostry oczekiwały na tę chwilę ponad 30 lat, posługując dzieciom i nie tracąc nadziei na aprobatę Kościoła. Czas świętowania rozpoczął się montażem słowno-muzycznym, przygotowanym w oparciu o archiwalne zdjęcia. Był on okazją do sięgnięcia w naszą przeszłość; dalszą i bliższą, jak również zadziwieniem, jak Pan prowadzi nasze Zgromadzenie posyłając nas na nowe miejsca posługi.  Nie mogło również zabraknąć dziękczynienia przy sarkofagu Ojca Założyciela bł. Bronisława Markiewicza i Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. W Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza  sprawowana była Msza św. dziękczynna, której przewodniczył ks. Rektor Kazimierz Radzik. Przy sarkofagu Matki Anny siostry wyśpiewały Bogu Koronkę uwielbienia. Centralnym wydarzeniem dziękczynienia była niedzielna Eucharystia. Poprzedziła ją  konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Kandefera, proboszcza z Pruchnika, na temat aktualności naszego charyzmatu wobec współczesnych potrzeb. Mszy św. przewodniczył  abp. Adam Szala,  współkoncelebrowali księża michalici.  W wygłoszonej homilii Ksiądz Arcybiskup podkreślił potrzebę wyrażania Bogu naszej wdzięczności za otrzymywane od Niego łaski, dzień dzisiejszy jest szczególnym ku temu powodem.
We wspólnym świętowaniu uczestniczyli również zaproszeni goście, z którymi współpracujemy, realizując nasz charyzmat: władze Gminy Miejsce Piastowe i Pruchnika, przedstawiciele stowarzyszenia "Nie bądź obojętny", "Powściągliwość i Praca" oraz członkinie wspólnoty Mi-Ka-El.
Na zakończenia spotkania Matka Generalna Natanaela Bednarczyk podziękowała obecnym gościom oraz siostrom za wspólne uwielbienie Boga i dziękczynienia, za dzieloną  radość oraz współtworzenia dzieła, które pozostawił nam Ojciec Założyciel i Matka Anna.
W to dziękczynienie wpisał również swój udział Ojciec Generał, Dariusz Wilk, sprawując w kolejnym dniu Mszę św. dziękczynną i zamykając w ten sposób kwietniowe rocznicowe uroczystości.

więcej zdjęć TUTAJ

Z kart historii

Referat -ks. prał. Piotr Kandefer TUTAJ
Homilia podczas Mszy św. dziękczynnej - Ks. Abp Adam Szal TUTAJ

Dodane przez smc dnia 27 kwiecień 2018 21:23 · 0 Komentarzy · 9825 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
cepelia made in camerun
cepelia made in camerun
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.