Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Aby Polsce przybywało świętych - MICHAYLAND 2018

Dom Generalny
Michayland 2018MIEJSCE PIASTOWE. 7 czerwca odbyła się już 34 pielgrzymka dzieci do Miejsca Piastowego, która w tym roku przebiegała pod hasłem: "Aby Polsce przybywało świętych" i zgromadziła około 2500 uczestników. Temat spotkania to słowa wyrażające program wychowawczy bł. Bronisława Markiewicza, który w tym duchu wychowywał dzieci i młodzież, gromadzące się wokół niego w Miejscu Piastowym. Podczas tegorocznego Michaylandu wybrzmiały one też szczególnie ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Centrum spotkania stanowiła Eucharystia, której przewodniczył ks. Dariusz Wilk, przełożony generalny księży michalitów. Przed mszą św. dzieci miały możliwość poznać kilkunastu polskich świętych, którzy reprezentowali różny stan i wiek, co świadczyło, że do świętości powołany jest każdy i do czego też nawiązał w swoim kazaniu Ojciec Generał. Ważnym punktem spotkania było również wspólne zdjęcie uczestników, które wykonała w efektowny sposób z wysokości PSP z Krosna, prezentując jednocześnie swój sprzęt i odwagę.
Dominujące w tym czasie na placu biało-czerwone kolory utworzone przez otrzymane przez dzieci czapeczki, słowa modlitwy wielbiącej Pana Boga za dar niepodległości oraz wznoszony przez dzieci okrzyk "niech żyje Polska", podkreślały ojczyźniany charakter spotkania i był sposobnością wyrażenia radości i wdzięczności za niepodległą Ojczyznę. Związek tegorocznego Michaylandu z tematem naszej Ojczyzny podkreślała również obecność żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Rzeszowa, którzy oprócz szczególnej warty podczas mszy św. w dalszej części spotkania prezentowali możliwy sprzęt. Obecność władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych w osobach: Pani Wicemarszałek Marii Kurowskiej,  Pana Adolfa Kasprzyka, wiecestarosty oraz Zastępcy Wójta Gminy Miejsce Piastowe, Pani Stanisławy Gawlik oraz Komendantów Policji, PSP i Dowódcy wojsk, była świadectwem, że dzieci są ważne w całokształcie ich działalności. Także mówiły o tym ufundowane i wręczone przez naszych Gości nagrody książkowe, powiązane tematycznie z towarzyszącymi spotkaniu konkursami.
Po mszy św. dzieci bawiły się w przygotowanych stanowiskach, dzielnie wspomagane i objęte uwagą przez ok. 150 młodych wolontariuszy z kilku zaprzyjaźnionych z Michaylandem szkół: MZSP w Miejscu Piastowym, Liceum Plastycznego z Krosna, Studium Animatorów Kultury z Krosna oraz z Zespołu Szkół nr 4 z Jasła. Klimat radości nadawał spotkaniu też muzyczny klerycki zespół Michael, który wykonywanymi utworami podczas swego koncertu podrywał do tańca i wspólnej zabawy. Wielu życzliwych ludzi przyczyniło się do całokształtu Michaylandu poprzez pomoc rzeczową i finansową. Szczególnym darem było kilka tysięcy piernikowych serc i słodkich lizaków, przekazanych przez Gran-Pik Liwocz z Brzozowa, którymi mogli zostać obdarowani uczestnicy spotkania.
Dziękując dzieciom i wychowawcom za obecność oraz wszystkim, którzy okazali nam pomoc w organizacji, już dziś zapraszamy na MICHAYLAND 2019.

współpracownicy Michaylandu

Zdjęcia cz. 1 TUTAJ wykonanie Jacek Pociask
Zdjęcia cz.2 TUTAJ wykonanie Jacek Pociask
Zdjęcia z wysokości TUTAJ wykonanie Krzysztof Szczęsny PSP


Dodane przez smc dnia 10 czerwiec 2018 22:30 · 0 Komentarzy · 11273 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
w kaplicy nowicjatu
w kaplicy nowicjatu
przyjęcie do nowicjatu
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.