Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jubileusz - Rok Łaski Pana

Dom Generalny
Renowacja i JubileuszMIEJSCE PIASTOWE. Rok Łaski Pana - to Jubileusz, do którego przygotowywało się 12 sióstr michalitek w czasie "Renowacji", czyli Dni Odnowy życia zakonnego od 4 do 11 lipca. Jedna z nich tj. s. Klara Rogala dziękowała Bogu za 75 lat życia profesją zakonną. Sześć sióstr, to srebrne Jubilatki. Czas formacji przeżywały także siostry, które  za rok będą świętować złoty i srebrny Jubileusz. Biblijny sens Jubileuszu przyprowadził siostry "do swej własności i swego rodu", czyli do korzeni wiary i ślubów  w rodzinie michalickiej. Stąd rozpoczęcia formacji dokonała M. Generalna Natanaela Bednarczyk w krypcie Sł. Bożej M. Anny Kaworek.  Całość spotkania odbywała się w trzech etapach. W pierwszym etapie - w Miejscu Piastowym- w którym Pan odnawiał w sercach sióstr przymierze zawarte przez złożone śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, towarzyszył nam ks. dr. Zbigniew Pałys MS z Krakowa. Przekazywał Słowo, poparte doświadczeniem i sprawował sakramenty oraz służył kierownictwem duchowym. Drugi etap formacji odbywał się w pielgrzymowaniu do Częstochowy, gdzie większość sióstr zaczynała swoją formację podstawową.Spotkanie z Maryją było połączone z peregrynacją figury sw. Michała na Jasną Górę i z III Ogólnopolskim (7 lipca) czuwaniem Rodziny Michalickiej. Ta modlitwa w Domu Matki w obecności św. Michała była szczególnym doświadczeniem wiary i wielkiej wspólnoty "schowanej pod skrzydła" naszego Patrona. Gościnność naszych sióstr na ul. Wręczyckiej, gdzie srebrne jubilatki zaczynały pierwszy etap życia zakonnego, pomogła nie tylko odświeżyć wspomnienia tamtego czasu. Dane nam było także trwać na adoracji w zakonnej kaplicy,by stanąć przed Bogiem i przyjąć lub ofiarować jubileuszową łaskę  "darowania długów". Miłosierdzie Boga odsłoniło się przed Jubilatkami także w Łagiewnikach, gdzie mogły w niedzielę o godz. 15.00 uczestniczyć w Koronce Miłosierdzia i Eucharystii. Jubileuszowa wdzięczność wobec ludzi, została wyrażona wobec naszych sióstr przy ul. Kosocickiej, zwłaszcza wobec M. Remigiuszy Dziewit, byłej przełożonej generalnej, która wiele jubilatek przyjmowała do zgromadzenia i odbierała od nich śluby. S. Klara  zadziwiała swoją wytrwałością na modlitwie i dzielnie pokonywała z nami  pielgrzymi szlak.
Ostatni etap "renowacji", to wędrówka wiary do michalickiego źródła na Górkę, gdzie Eucharystię odprawił nam ks. Andrzej Wątroba. Intencja była szczególna, bo mocą jubileuszu błagałyśmy Pana o cud uzdrowienia dla naszej s. Assunty - misjonarki. Przed Niepokalanym Sercem Maryi, w obecności św. Michała i bł. O. Założyciela odnowiłyśmy swoje śluby. Św. Michał w swojej kaplicy przyjął od nas także akt zawierzenia życia, wyrażony takimi słowami, jakimi czynią to codziennie wierni na Gargano.
Wracając do korzeni, z zaciekawieniem sięgałyśmy do albumów z formacji podstawowej, co dostarczyło nam wiele radości i refleksji nad upływającym czasem. Nie brakło także odwiedzin i modlitwy na cmentarzu, gdzie  spoczywa już tak wiele michalitek. Ks. Krzysztof Poświata - nasz Współbrat - przygotował nas przez katechezy w  dniu skupienia do Uroczystości Jubileuszowych, które odbyły się 11 lipca o godz. 10.30 w kaplicy zakonnej w M. Piastowym. Nad całością dni odnowy czuwała s. Leonia Przybyło - radna generalna. Bóg spełnił swe obietnice związane z Jubileuszem i dokonał wielu cudów w renowacyjnej wspólnocie. Niech będzie uwielbiony.

zdjęcia z renowacji TUTAJ

Renowantki w Częstochowie

Jubileuszowej Eucharystii w czasie której wybrzmiało Te Deum laudamus za 75 lat życia zakonengo s. Klary oraz 25 lat profesji s. Marioli, s. Leticji, s. Kariny, s. Tarsycji, s. Eliaszy i s. Łukaszy przewodniczył także ks. Krzysztof Powświata w otoczeniu kapłanów, którzy wpisali się w życie i formację naszych Jubilatek. Na wstępie mszy św. Matka Generalna odczytała list Ojca Świętego Franciszka, który duchowo łączył się z uroczystością poprzez przesłane błogosławieństwo dla Sióstr Ceremoniantek, Zgromadzenia i ich rodzin. Po homilii ks. Krzysztofa Jubilatki uroczyście ponowiły profesję pieczętując swą decyzję sprzed jubileuszowych lat. A dopełnieniem jubileuszowych radości była inscenizacja przygotowana przez siostry nowicjuszki. Życzymy naszym Jubilatkom ciągłej świeżości w przeżywaniu swego powołania i kolejnych lat życia oddanych na większą chwałę Pana.

zdjęcia z Jubileuszu TUTAJ

Jubileusz 2018

Dodane przez smc dnia 14 lipiec 2018 22:20 · 0 Komentarzy · 8409 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Wszystko Tobie oddać pragnę
Wszystko Tobie oddać pragnę
ponowienie slubow
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.