Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jubileuszowy pobyt w Rodzinach Zaprzyjaźnionych

Z naszych Wspólnot
wakacje u W roku jubileuszowym 25- lecia współpracy Rodzin Zaprzyjaźnionych z Katolickimi Placówkami Wychowawczymi "Nasz Dom" 32 wychowanki z Placówek prowadzonych przez michalitki miały okazję w rodzinnej atmosferze spędzić część wakacji.  W sobotę 14 lipca dziewczęta wyjechały do cioci i wujka - ludzi o otwartych sercach gotowych na przyjęcie tych, którym los nie pozwala wychowywać się w domach rodzinnych. Jak co roku głównym inicjatorem i organizatorem wakacyjnego, pięknego  wydarzenia był Pan Mecenas Józef Gudyka. Tegoroczna zmiana daty przyjazdu  wychowanek była podyktowana pielgrzymką dziękczynną do Sanktuariów Maryjnych Europy. Kilka Rodzin  w ten sposób dziękowało za dar tych 25 lat tworzenia wspólnego dobra na rzecz dzieci i młodzieży. Fatima była szczególnym miejscem gdzie w Eucharystii dziękczynnej przez Serce Maryi były zanoszone modlitwy dziękczynne Dobremu Bogu. W pielgrzymce uczestniczyła też z ramienia Zgromadzenia  s. Dolores Mermer, inspektorka wychowania.
24 lipca w Kościele Najświętszej Maryi Panny w Ropczycach Mszą Świętą rozpoczęło się  półmetkowe spotkanie w którym uczestniczyli wszyscy zaangażowani w działalność, mającą na celu przekazanie wychowankom wartości jakie niesie ze sobą rodzina. Spotkanie, jak co roku, rozpoczęło się Eucharystią ofiarowaną w dziękczynnej intencji "za dar Rodzin Zaprzyjaźnionych", podczas której ks. Roman Chyliński, michalita  w głoszonym Słowie Bożym, podkreślił ważność wspólnej modlitwy małżonków oraz całych rodzin, zachęcając tym samym do zawierzenia swojego życia Najświętszemu Sercu Jezus  i Niepokalanemu Sercu Maryi. W krótkim słowie po Eucharystii, ks. Roman zwrócił jeszcze uwagę na ogromną rolę ojca w rodzinie, zwłaszcza w wychowaniu dzieci.  Śpiew podczas  Mszy św. i spotkania prowadził  zespół Gloria z Miejsca Piastowego, któremu bardzo dziękujemy.  
Półmetkowe spotkanie było okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń i dzielenia się spostrzeżeniami. Ten czas wniósł wiele dobra  zarówno w życie rodzin goszczących nasze wychowanki jak i w życie samych wychowanek. Co roku zauważa się piękne owoce i  korzyści dla wychowanek, jakie niesie wakacyjny pobyt w zaprzyjaźnionych rodzinach, gdzie wzajemne relacje oparte są na miłości, spokoju i wzajemnym szacunku. Doświadczenie jakie zdobywają nasze wychowanki jest nieocenione w przygotowywaniu ich do dorosłego życia. Uczy je właściwych postaw i zachowań, pomaga w nabieraniu sprawności i umiejętności właściwego prowadzenia dialogu, który odgrywa znaczącą rolę w budowaniu relacji rodzinnych i społecznych.
W sobotę 4 sierpnia, pobyt naszych wychowanek w Rodzinach Zaprzyjaźnionych dobiegł końca. Większość z nich będzie realizowała dalsze plany wakacyjne, wyjeżdżając na oazy, kolonie oraz do swoich rodzin. Z sercem pełnym wdzięczności składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które zechciały wesprzeć działania naszych placówek. Bardzo dziękujemy Ks. Proboszczowi Stanisławowi Mazurowi  z Ropczyc, za otwartość, życzliwość oraz duchowe wsparcie tej inicjatywy.
22 września br.  w Miejscu Piastowym odbędzie się jubileuszowe spotkanie Rodzin Zaprzyjaźnionych, które na przestrzeni 25 lat  przyjmowały i przyjmują podopieczne michalickich placówek, by wspólnie składać dzięki Dobremu Bogu za dar Jego troski, miłości, opieki i wspólnej drogi. (wych. A. Zając, KPW Miejsce Piastowe)

więcej zdjęć TUTAJ

wakacje u

Dodane przez smc dnia 10 sierpień 2018 22:31 · 0 Komentarzy · 8323 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
pobawimy się?
pobawimy się?
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.