Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Zmarła s. Anuncjata Kober

Z naszych Wspólnot
s. Anuncjata KoberCZĘSTOCHOWA. 6 września, w godzinach wieczornych, na maryjny Apel już po stronie wieczności podążyła s. Annucjata Kober, którą Bóg odwołał do siebie. Siostra zmarła mając 77 lat, w Zgromadzeniu przeżyła 62 lata.  Pochodziła z parafii Kowala koło Radomia, gdzie na chrzcie św. otrzymała imię Bronisława. Łaskę powołania do Zgromadzenia sióstr michalitek odczytała już jako młoda dziewczyna i w wieku 16 lat poprosiła o przyjęcie. W Zgromadzeniu kontynuowała jeszcze naukę i w 1960 roku rozpoczęła czas ścisłej formacji zakonnej. Po złożeniu pierwszych ślubów w 1962 r. pełniła posługę zakrystianki w Miejscu Piastowym, w Byszewie, Wąwelnie i Radomiu. W tym czasie została też przygotowana do pracy katechetycznej,  którą podjęła w 1967 r. Z wielkim zaangażowaniem i umiłowaniem oddawała się pracy z dziećmi i młodzieżą przez 37 lat, katechizując w Głogowie Małopolskim, Wołominie, Jaśle, Radomiu-Glinicach, Radomiu-Ustroniu, Ząbkach oraz Solcu n/Wisłą. Zafascynowana też drogą formacji oazowej proponowanej przez ks. Blachnickiego, należała do pionierek, które rozpoczynały tą formę pracy z dziećmi i młodzieżą w Zgromadzeniu. Jej zdolności organizacyjne przełożeni wyżsi  wykorzystali również, powierzając jej zakładanie nowych domów zakonnych w Radomiu-Ustroniu i Ząbkach. Gdy wiek nie pozwalał już na pracę w szkole z dziećmi, z radością powróciła do posługi zakrystianki, którą pełniła przez kolejne 10 lat w Krakowie na Nowym Bieżanowie, w Jaśle w parafii farnej, Toruniu, Radomiu i Poroninie. Ostatnim miejscem pobytu była  wspólnota w Częstochowie gdzie od czterech lat podejmowała różne prace na terenie domu, w miarę jak pozwalały jej siły i zdrowie, tu bowiem objawiła się choroba nowotworowa. Siostra zmarła w częstochowskim szpitalu, gdzie przez okno sali, w której leżała, widoczna była wieża Jasnogórskiego Sanktuarium. Duchowo więc w swych ostatnich dniach łączyła się z Maryją, którą  tak często nawiedzała osobiście. Ufamy, że Pani Siewna, której wspomnienie obchodzimy w tych dniach, już dojrzały plon z ziarna jej powołania zaniesienie przed Boży tron.

Pogrzeb śp. s. Anuncjaty Kober odbył się 10 września w kaplicy domu zakonnego w Miejscu Piastowym. Mszy św. przewodniczył ks. Rektor Kazimierz Radzik, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Musz. Obecność wielu kapłanów, także z parafii gdzie pracowała (z Jasła, Radomia, Częstochowy), świadczyła, że pozostawiła tam wiele dobra, jako ofiarna i pracowita michalitka. Wyrazem tego był również, przesłany na uroczystość pogrzebową list ks. Władysława Trojanowskiego, który współpracował z Siostrą jako proboszcz w Ząbkach. Ks. T. Musz w kazaniu oraz ks. Rektor w pożegnalnym słowie podkreślili szczególne zaangażowanie śp. s. Anuncjaty w Ruch Światło-Życie i współpracę z nią w rekolekcjach oazowych, gdzie była budującym przykładem michalickiej troski o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży.
W ostatnim pożegnaniu s. Anuncjaty towarzyszyła jej licznie zebrana rodzina oraz siostry przybyłe z różnych placówek. Przełożona generalna, m. Natanaela Bednarczyk żegnając siostrę podziękowała jej za autentyczne świadectwo bycia michalitką, za jej miłość, uczynione dobro, radość i dynamizm życia. Ufamy, że jej tęsknota za spotkaniem z Jezusem i "pragnienie, by umrzeć, aby żyć", wypełniły się i cieszyć się będzie wiecznie obecnością Zmartwychwstałego Oblubieńca.

pogrzeb s. Anuncjaty

pogrzeb s. Anuncjaty

pogrzeb s. Anuncjaty

pogrzeb s. Anincjaty

pogrzeb s. Anuncjaty
Dodane przez smc dnia 07 wrzesień 2018 12:09 · 0 Komentarzy · 9690 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ks Krzysztof na służbie Słowa
Ks Krzysztof na służbie Słowa
Rekolekcje rodzicow
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.