Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Dziękczynienie za dzielone dobro

Dom Generalny
25 lat współpracy z Rodzinami ZaprzyjaźnionymiMIEJSCE PIASTOWE. 22 września w Miejscu Piastowym miało miejsce niecodzienne wydarzenie - Jubileusz 25 lecia współpracy Rodzin Zaprzyjaźnionych w dziele wychowawczym naszego Zgromadzenia.  Na zaproszenie na tą piękną uroczystość odpowiedziało ok. 100 zaprzyjaźnionych rodzin z Ropczyc i ich okolic oraz kapłani z niektórych parafii. Przybyłych Gości powitała przełożona generalna, m. Natanaela Bednarczyk dziękując wszystkim, którzy na przestrzeni tych lat otwierali swoje domy, serca, rodziny na czas trzytygodniowego wakacyjnego wypoczynku dla naszych wychowanek.  Podkreśliła również, że świadectwo rodzinnego ciepła, miłości, trudu pracy, wzajemnej pomocy, poświęcenia i odpowiedzialności to cenne i ważne dla nich doświadczenie. W programie spotkania był czas na wspomnienia, statystyki, świadectwa, które w prezentacji multimedialnej przedstawiła s. Agnieszka Chrapek. Zaznaczyła przy tej okazji, że w tych 25 latach zamyka się ok. 1000 pobytów wakacyjnych naszych wychowanek u ok. 200 rodzin, ale także wiele dodatkowych kontaktów z okazji świąt, uroczystości rodzinnych czy ważnych wydarzeń w ich życiu. Niejednokrotnie ta więź, która powstała pozostaje na dalsze lata już samodzielnego życia wychowanek. W tym kontekście bardzo żywo brzmią słowa naszej współzałożycielki sł. B.. Matki Anny Kaworek, która mawiała gromadząc wokół pierwszych michalitek sieroce dziewczęta: "Bóg ma więcej niż rozdał i w swoim czasie, kiedy uzna to za stosowne dla nas i sprawy samej, wzbudzi i powoła ludzi dobrej woli i chętnego serca, którzy wspomogą nasze zakłady wychowawcze."
Dzięki, krótkiej prelekcji s. Leonii Przybyło poświęconej Matce Annie, modlitwie w jej krypcie, przybyłe rodziny mogły doświadczyć klimatu troski Matki Anny o każde powierzone Zgromadzeniu przez Opatrzność Bożą młode życie.
Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w kaplicy domu zakonnego pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Ks. Biskup nawiązując do przeżywanego  Jubileuszu podkreślił znaczenie rodziny w procesie wychowania oraz przekazał obecnym rodzinom wdzięczność za taką formę dzielenia się dobrem i okazywane serce. Popołudniowy czas był także okazją do wyrażenia wdzięczności każdej rodzinie szczególnie państwu Teresie i Józefowi Gudyka, którzy stali u początku tego dzieła i nadali mu tak prężny kierunek. O znaczeniu tej współpracy nie tylko dla naszych wychowanek, ale także dla rodzin, całego środowiska, także dla niej osobiście, jako osobie towarzyszącej w szkoleniach rodzin podzieliła się w krótkim wystąpieniu p. Bożena Rospnd, dyrektor Katolickiego Centrum Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej w Krośnie. Spotkanie zakończyła konferencja-przesłanie do rodzin ks. Romana Chylińskiego na temat zawierzenia rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz znaczeniu wspólnej rodzinnej modlitwy. Błogosławieństwo każdej rodziny Najświętszym Sakramentem było umocnieniem i posłaniem do dzielenia się dobrem w codzienności.
Zapisanym w sercu dźwiękiem tego spotkania, będzie także Hymn, który mu towarzyszył, a jest wyrazem istoty 25-letniej współpracy.

więcej zdjęć TUTAJ foto Jacek Pociask

Spotkanie Rodzin w Miejscu Piastowym

Hymn spotkania: sł. s. Elizy Włodyka, muz. ks. Bogusława Zemana wykonanie zespół Gloria, foto Janusz Pociask


Dodane przez smc dnia 01 październik 2018 16:32 · 0 Komentarzy · 9993 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Wobec Aniołów zaśpiewam Panu
Wobec Aniołów zaśpiewam Panu
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.