Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Patronalne Świeto w Düsseldorfie

Z naszych Wspólnot
Patronalne Święto w DusseldorfieDÜSSELDORF. Tegoroczne świętowanie patronalnej Uroczystości naszego Zgromadzenia miało w naszej wspólnocie, poszerzonej o wspólnotę Niewiast Mi-ka-El, szczególny charakter.  Na dzień 29.09. zaplanowano w naszym mieście coroczny Dzień Modlitw z Maryją Matką wszystkich Narodów. Inicjatywa ta trwająca już od 20 lat opiera się  na wezwaniu Matki Najświętszej, która objawiając się w latach 1945 - 1959 Idze Peerdeman w Amsterdamie /Holandia/, jako Matka wszystkich Narodów, ukazuje prorocką wizję Kościoła i świata wśród wielu zagrożeń i objawia drogę ratunku oraz przygotowuje na nowe wylanie Ducha Świętego. Maryja w tych objawieniach przekazuje obraz i modlitwę do odmawiania w wielu językach.
Szerzenia czci Maryi Matki wszystkich Narodów podjęły się Zgromadzenie Sióstr Rodziny Maryi oraz Kapłani z Dzieła Jezusa Najwyższego Kapłana, którzy organizują także ten dzień modlitw.
Tegoroczne spotkanie odbywało się w Dusseldorfie, w hali Koncertowej, która zgromadziła ponad 5 tysięcy czcicieli Maryi z Niemiec, Austrii, Holandii, Francji...oraz pojedynczych pielgrzymów z Korei, Japonii, Filipin, Polski, Libanu, Izraela...
Dzień rozpoczęła Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmawianiem Różańca, o który tak prosi Maryja. Następnie wysłuchaliśmy świadectw osób doświadczających szczególnej opieki Matki wszystkich Narodów... min. małżeństwo Niemców mieszkających w Jerozolimie i oprowadzających pielgrzymki po Ziemi Świętej podzieliło się jak doświadczają obecności Matki Bożej w miejscach gdzie Ona żyła..., a które teraz rozrywane są między różnymi religiami i wyznaniami... Bardzo poruszające było świadectwo o uzdrowieniu libańskiej muzułmańskiej dziewczynki przez wstawiennictwo Maryi, która pokazana została jako Droga do przezwyciężenia podziałów i przyprowadzenia wszystkich ludzi do jednego, prawdziwego Boga.
Bardzo poruszający był dwuczęściowy wykład charyzmatycznego księdza Paula Marii Sigl, założyciela Dzieła Jezusa Najwyższego Kapłana, który ukazał, na podstawie objawień Maryi i wizji wielu świętych, aktualną sytuację Kościoła w Niemczech i na świecie, nękaną mocno atakami złego ducha oraz wskazał na prośby Maryi by ratować Kościół i świat przez modlitwę różańcową, post, spowiedź świętą i Eucharystię. W drodze ratunku dla Kościoła  nie mogło zabraknąć również jego szczególnego patrona św. Michała Archanioła. Głoszący przywołał wizję papieża Leona w której ukazuje mu się św. Michał i zaprosił wszystkich zebranych do napisanej przez Papieża modlitwy egzorcyzmu. Także postać św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny znalazły dużo miejsca w wygłoszonej konferencji. Szczególnie mocno wybrzmiała, nieznana dla nas do tej pory prorocza wizja Jana Pawła II o zalewie islamu w Europie i zagrożeniu dla Kościoła.
Na zakończenie tego pięknego dnia odbyła się uroczysta Eucharystia sprawowana przez Biskupa z Kolonii Dominikusa Schwaderlapp. Towarzyszyli mu Biskupi z Amsterdamu i Etiopii oraz 80 kapłanów. Po błogosławieństwie, w wyciemnionej hali, ze świecami w ręku oddaliśmy się wszyscy Niepokalanemu Sercu Maryi słowami zawierzenia napisanymi przez św. Jana Pawła II.
Bóg niech będzie uwielbiony w tym szczególnym wydarzeniu, a także  w naszym Patronie św. Michale Archaniele, który przy boku Maryi walczy o dusze ludzkie I strzeże świętości Chrystusowego Kościoła....
Dopełnieniem  wczorajszego  wydarzenia było  świętowanie uroczystości naszego Patrona już w ścisłym siostrzano-braterskim gronie. Na niedzielne popołudnie zaprosiłyśmy do Düsseldorfu nasze współsiostry z Kolonii i braci Michalitów z Eitorf, Buschhoven i Kolonii. W kaplicy Heimu St. Anna Stift wyśpiewaliśmy "siostrzane" Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a następnie już w języku niemieckim wybrzmiało "Wer ist wie Gott" podczas Eucharystii, której przewodniczył nasz współbrat ks. Axel Koop.

więcej zdjęć TUTAJ

Patronalne Święto w Dusseldorfie

Dodane przez smc dnia 01 październik 2018 16:43 · 0 Komentarzy · 7932 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.