Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

To miejsce traktują jak drugi dom.

Z naszych Wspólnot
RADOM-WERNERA. To miejsce traktują jak drugi dom. Czuwają nad nimi siostry michalitki i ich patron św. Michał Archanioł.Rozpoczęcie nowego roku ze św. Michałem
Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza "Oratorium" prowadzona przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła, uroczyście wkroczyła w nowy rok szkolny. Ze świetlicy korzysta około 60 dzieci. Placówka czynna jest, choć w różnych formach, cały rok, z małą przerwa na porządki. Ale zawsze musi być ten dzień, kiedy inauguruje się działalność związaną z kolejnym rokiem szkolnym.
Siostry tradycyjnie już na inaugurację pracy w nowym roku wybierają uroczystość św. Michała Archanioła. - Jest to okazja, żeby wspólnie uczcić św. Michała Archanioła, żeby modlić się przez jego wstawiennictwo, bo jest patronem naszego Zgromadzenia i naszej świetlicy. Ale to także okazja, żeby wspólnie spędzić czas. Oprócz naszych dzieci przychodzą ich rodzice, opiekunowie, rodzeństwo. To okazja, żeby porozmawiać, dobrze bawić i stworzyć taką wielką rodzinę. Bo świetlica jest miejscem, w którym dzieci czują się dobrze - mówi dyrektor placówki, s. Sylwia Kaźmierczak.

Tego dnia świetlicowe podwórko zamieniło się w ogromny plac zabaw. Stanęła tu dmuchana zjeżdżalnia i tarcze strzelnicze do których poszybowały strzały i kulki z kolorową farbą. Można było do woli jeść cukrowa watę, zrobić własnoręcznie pachnące mydełko i wyprodukować największe bańki mydlane na świecie. Był też konkurs z nagrodami.

Nad placem unosił się kuszący zapach pieczonych kiełbasek. Animacją zabawy zajął się zaprzyjaźniony ze świetlicą pan Marcin.

Ale najważniejszym punktem tego wydarzenia była Msza św., sprawowana w kaplicy domu sióstr. Eucharystii przewodniczył ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii farnej pw. św. Jana Chrzciciela.

- Życzę wam, aby Pan Bóg was wspierał i abyście potrafili zadziwić się Panem Bogiem i Jego łaską. Byście nieśli Dobrą Nowinę drugiemu człowiekowi i z radością naśladowali Chrystusa - mówił proboszcz.

W modlitwie i w zabawie tego dnia uczestniczyło ponad 90 dzieci. Oprócz stałych bywalców tego miejsca, przyjechali goście z Szydłowca - tamtejsze oratorium również prowadzą siostry michalitki.

Inna grupa dzieci przyszła z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi z parafii pw. św. Filipa Neri. Przyszły także dzieci ze scholi z parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego.
/tekst i fotografie za radom.gosc.pl/

więcej zdjęć TUTAJ

Zabawy w plenerze

Dodane przez smc dnia 01 październik 2018 16:51 · 0 Komentarzy · 7955 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Koprzywnica
Koprzywnica
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.