Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Październikowa formacja w lokalnych Wspólnotach Mi-ka-El

Formacja
Wspólnota Mi-ka-El w ZabkachRazem z Matką Różańcową, członkinie Wspólnoty Mi-ka-El zgłębiały kolejne owoce Ducha Świętego w trzech domach sióstr michalitek: w Wielopolu Skrzyńskim i Ząbkach - 13.10 br. oraz w kolejną sobotę 20 października w Jaśle przy ul. Szkolnej. Wspólnota w Ząbkach została ubogacona wydarzeniem złożenia deklaracji przynależności  do końca życia przez dwie członkinie. Są nimi Zofia Tywonek i Beata Ostaszewska, które już ponad trzy lata uczestniczą w formacji.  Ks. prof. H. Sokczylas CSMA - biblista, odprawił w ich intencji Eucharystię i wygłosił Słowo Boże. S. Leonia Przybyło z M. Piastowego - koordynatorka gen. świeckiej wspólnoty, obecna z tej okazji w Ząbkach, w imieniu M. Generalnej, wyraziła wdzięczność zarówno o. Henrykowi za duchową opiekę nad niewiastami, jak również podziękowała za otwarty dom, naszym siostrom z Ząbek na czele z s. przeł. Agnieszką Chrapek - moderatorką W.N.M. Członkinie dzieliły się doświadczeniem wiary i dziękowały za możliwość formacji i chrześcijańskiej więzi. Swoją wdzięczność wyraziły wobec siostry z Ząbek i ofiarowały do kaplicy zakonnej ikonę św. Michała Archanioła, którą napisała jedna z Członkiń - Teresa Królikowska. Piękny dzień został podkreślony także uroczystym posiłkiem i dłuższym świętowaniem przy stole. Po południu s. Leonia wygłosiła jeszcze katechezę o kolejnym owocu Ducha Świętego - "Wierność" (Ga 5, 22)  i podzieliła się doświadczeniem wiary w moc słów św. Pawła: "Błogosławcie, a nie złorzeczcie". Biorąc za rękę Maryję, w modlitwie różańcowej zamknęłyśmy wszystko, co dziś dał nam dobry Bóg ...  

Składanie deklaracji

Październikowe spotkanie udział s. Leonii

Wszyscy uczestnicy spotkania

W tym też dniu, 13.10.br. Siostry Michalitki w Wielopolu Skrzyńskim towarzyszyły lokalnej W.N.M.: modliły się i  głosiły katechezę o kolejnych owocach Ducha Świętego, czyniąc według prośby św. Jana Pawła II z "naszych zakonnych domów szkoły modlitwy dla osób świeckich". Niech Duch Święty pomoże siostrom moderatorkom: s. s. Emmanueli Froń i Juliuszy Krajewskiej  oraz całej Wspólnocie wypełnić Boży zamysł.


Natomiast 20 października ss.michalitki w Jaśle przy ul. Szkolnej, po raz kolejny otworzyły swój dom, nie tylko dla "maluchów". Niektóre z niewiast przychodzą do zakonnej kaplicy niemal każdego wieczoru, aby razem z siostrami adorować Jezusa w Eucharystii. Tym razem w sobotniej formacji,ks. Zbigniew Irzyk - dziekan z jasielskiej Fary  - nakarmił nas Słowem Bożym i Ciałem Pana, odprawiając Mszę św. w intencjach solenizantek tego miesiąca.  Resztę formacji prowadziły siostry z M. Piastowego: s. Leonia Przybyło i s. Ligia Kostyra, głosząc katechezy, przewodnicząc modlitwie oraz animując dzielenie w grupach. Takie echo, z duchowych owoców  wrześniowych rekolekcji  o Biblijnej Judycie a także z obecnego spotkania, zawsze umacnia wiarę i pomaga w dobrych wyborach naszej codzienności. Był też czas na  przyjazną atmosferę i dialog przy stole, o który zadbały siostry z Jasła na czele z s. przeł. Koletą. Bardzo serdecznie dziękujemy. Kolejne spotkanie w łączności z całą Rodziną Michalicką odbędzie się na Jasnej Górze 9/10 listopada przy Sercu Jasnogórskiej Matki.

Październikowe spotkanie w Jaśle

Eucharystia ks. Zb. Irzyk

Konferencja s. Leonia Przybyło

Wspólnota Mi-ka-El przed Eucharystycznym Jezusem

Dodane przez smc dnia 21 październik 2018 16:22 · 0 Komentarzy · 7582 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.