Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Obchody 100-lecia Niepodległości w Miejscu Piastowym

Z naszych Wspólnot
Obchody 100-lecia Niepodległości MIEJSCE PIASTOWE. Radosne Te Deum laudamus zabrzmiało w świątyniach Miejsca Piastowego w niedzielę, 11 listopada - w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, by uwielbić Boga za dar wolnej Ojczyzny. W kościele parafialnym podczas Eucharystii o g. 9.30 parafianie włączając się w kolektę z mszy św. za Ojczyznę, wypowiadaną przez ks. proboszcza, świadomi, że wolność wywalczona i wymodlona przez pokolenia Polaków, nie jest nam dana raz na zawsze, lecz trzeba ją pielęgnować i o nią ciągle się modlić, prosili Boga: "Boże, Ty rządzisz całym światem,  przyjmij łaskawie prośby, które zanosimy za naszą ojczyznę, niech dzięki mądrości rządzących i uczciwości obywateli panuje zgoda i sprawiedliwość, abyśmy żyli w pokoju i dobrobycie". W tą prośbę włączały się również dzieci ze scholki prowadzonej przez s. Mariolę wołając do Maryi w pieśni:

"Piękna Pani o Twarzy bolesnej, na piersiach z orłem błyszczącym.
Bądź Matką narodu naszego, którego imię Polska"

Po mszy św. przy akompaniamencie Orkiestry Dętej uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik, upamiętniający 650 lat istnienia Miejsca Piastowego, by tam odczytać apel poległych za wolność Ojczyzny, pomodlić się za nich i złożyć kwiaty.


Modlitwa do anioła Stróża Polski

Kolejna część świętowania Niepodległości miała miejsce w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, i miała charakter obchodów powiatowych. Najpierw przy pomniku Anioła Stróża Polski została odmówiona modlitwa przez zaproszoną rodzinę, a następnie liczne delegacje z terenu Powiatu Krośnieńskiego złożyły wiązanki kwiatów w hołdzie Niepodległej Polsce. Po tej oficjalnej części odbyło się wsadzenie drzewka pokoju na błoniach michalickich, który jest potomkiem wielowiekowego dębu "Bartka", pomnika polskiej przyrody. Mszy św. w sanktuarium przewodniczył ks. Leszek Przybylski, dyrektor MZSP, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Krzysztof Poświata, przełożony domu macierzystego księży michalitów. W uroczystościach szczególnymi gośćmi była delegacja z zaprzyjaźnionego, partnerskiego miasta na Węgrzech. Po Eucharystii odbył się piękny koncert w wykonaniu kilku laureatów Powiatowego Konkursu  Piosenki Patriotycznej.

Dopełnieniem tych obchodów było jeszcze patriotyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Miejsca Piastowego, które odbyło się w godzinach popołudniowych w kościele parafialnym.

Obchody parafialne TUTAJ
Obchody powiatowe TUTAJ

Z kaplicy sióstr michalitek

Dodane przez smc dnia 13 listopad 2018 22:11 · 0 Komentarzy · 8972 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
opłatki czekają
opłatki czekają
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.