Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spotkanie rodziców kandydatek i postulantek.

Z Misji
Zjazd rodziców NembyPARAGWAJ-NEMBY. 15 grudnia br, w naszym domu odbyło się pierwsze spotkanie rodziców naszych najmłodszych sióstr. Po przywitaniu gości przez s. Agnieszką Osiatycką, udaliśmy się do naszej kaplicy, aby rozpocząć ten dzień wspólna modlitwą dziękczynną za dar rodziny, prosząc Ducha Świętego aby otworzył nasze serca na to wszystko co przygotował dla nas w tym czasie. Następnie Ksiądz Zdzisław Urbanik wygłosił konferencje, dzieląc się między innymi tym jak odkrywał swoje powołanie, jak zareagowali jego rodzice, kiedy oznajmił że chce zostać księdzem. Ukazał też piękno życia zakonnego, podkreślając że każde powołanie jest błogosławieństwem dla rodziny.Po konferencji dziewczęta miały okazję spotkać się ze swoimi rodzicami w zakątkach naszego ogrodu. Dzieliły się swoimi radościami i trudnościami jakie towarzyszą im w procesie formacyjnym.
Kolejnym punktem programu było świadectwo s. przełożonej Małgorzaty Siembidy, która dzieliła się tym w jaki sposób jej rodzice towarzyszyli jej na drodze realizowania powołania zakonnego i misyjnego. Rodziców naszych dziewcząt najbardziej poruszyło "fiat" jej umierającej mamy, kiedy nadszedł czas wyjazdu do Paragwaju. Po krótkiej przerwie, rodzice mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Ks.proboszcz Tadeusz Brzuszek z ks. Carlosem Galeano ofiarowali swój czas na rozmowę i spowiedź. Nie zabrakło również spotkania z Maryją, Matką Rodzin. Wspólnie odmówiliśmy różaniec, powierzając nas Maryi. Po wzmocnieniu ducha, nastąpił czas spotkania przy obiedzie, aby wzmocnić także nasze ciało. W godzinie miłosierdzia uczestniczyliśmy w Eucharystii celebrowanej przez ks. Zdzisława. Po Mszy Świętej zaprosiłyśmy gości na wspólną rekreację. Rodzice mogli obejrzeć przedstawienie "Słoneczniki Ojca Kiriaka", oraz tradycyjny taniec paragwajski w wykonaniu swoich córek. Na zakończenie spotkania dziewczęta jako wyraz wdzięczności za trud wychowania, ucałowały dłonie swoich rodziców i wręczyły im wcześniej przygotowane dla nich listy. Nasze spotkanie przedłużyło się ponieważ niemal wszyscy rodzice często poruszeni do łez, długo dzielili się tym, czego doświadczyli w tym dniu, jak Bóg dotykał ich serc. Ufamy że owocem tego spotkania będzie dojrzalsze towarzyszenie swoim córkom w realizowaniu swojego powołania.

więcej zdjęć TUTAJ

wspólna modlitwa różańcowa

A tak niedawno wszystko się zaczęło, o czym wspomina Ks. Zdzisław Urbanik

Zwiastunki oczekiwanej nadziei

zwiastunki nadziei
Od dwóch dni wiał północny wiatr, zwiastun deszczu. Przy takiej pogodzie samoloty lądujące w Asunción podchodzą do ścieżki zejścia już nad naszym domem. Kiedy ustało huczenie samolotu w pokojach kleryckich zaczął się ruch. Są takie chwile, że kiedy radość wypełnia serce, rezygnuje się ze wszystkiego, nawet ze snu. Klerycy szybko zbiegli po schodach. Ja też słyszałem jak przelatywały. Po chwili samochód seminaryjny głośno zawiadamiał, że wyjeżdżają. Nie mogli przegapić tego historycznego momentu. Śpiesznie pojechali na lotnisko. Potrzebowali niewiele, tylko 25 minut. Przecież tak długo oczekiwano na tę chwilę, którą poprzedziła wymiana szerokiej korespondencji.

Trzeba będzie poczekać.
Nie wcześniej jak za dwa lata.
Pojedziemy.
--------
Prośba sióstr ugrzęzła na polskiej ziemi
By dla Zgromadzenia nie wynikła strata
by potrzeb w kraju nie zaniechać.

Kiedyś na pewno Guaran "okrzepnie"
i zapomogą sypnie.
Na razie przypomina obietnice
że miały przyjechać zakonnice.

Za trzy lata za aprobatą Kościoła
gdy biskup będzie potrzebował.
Pojedziemy
--------   
Ale pismo kościelne uprzejmie komunikuje
że misję, nieznana przyszłość oczekuje. 19....

Tamtej nocy, daleko po północy, przebudził mnie głośny gwar przed domem i turkot ogromnych walizek na kółkach przemieszczanych przez kleryków. Seminarium w Nemby ujrzało cztery nowe twarze. Ale nie byli to kandydaci do michalitów. Były to kobiety, zwiastunki oczekiwanej nadziei.

W domu udostępnionym przez michalitów, ciemna noc je przytuliła. Okna bez firanek, świeżo malowane ściany i gruz na podwórzu stały się świadkami nowego życia. Czaił się też strach, nieodzowny towarzysz nieznanych miejsc. MAJ (Małgorzata, Agnieszka, Joanna) pozostały na Kontynencie nadziei. Najwyższa powróciła do trudów na ojczystej ziemi.

Dodane przez smc dnia 16 grudzień 2018 22:12 · 0 Komentarzy · 8351 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Koprzywnica
Koprzywnica
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.