Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Zimowe spotkanie formacyjne Junioratu

Formacja
Zimowu zjazd JunioratuMIEJSCE PIASTOWE. "Konsekrowani przez Ducha Świetego" (VC 19), pod takim hasłem odbył się kolejne spotkanie formacyjne sióstr junioratek w Miejscu Piastowym.  Ten szczególny czas łaski siostry rozpoczęły od spotkania z Matką Anną Kaworek, gdzie w krypcie, przy Jej sarkofagu, odprawiły kolejny dzień nowenny przed rocznicą jej śmierci. Tam krótkie słowo zachęty skierowała do nich s.sekretarka Maksymiliana Ciepała. Tegoroczny zjazd poprowadził Ks. Krzysztof Poświata CSMA, który swą żywą wiarą i entuzjazmem płynącym z wypełniania michalickiego charyzmatu, zachęcał serca młodych sióstr do życia prawdziwie zakonnego, przepojonego duchem bł. ks. Bronisława Markiewicza. Ks. Krzysztof w swych konferencjach dotyczących głównie ślubów zakonnych wskazywał na ich prorocki wymiar. Osoba konsekrowana jako widzialny znak obecności Pana Boga swą radykalnością i oddaniem misji powinna być niczym Boży terapeuta na wszelkie prowokacje współczesnego świata. Przytaczając słowa Papieża Franciszka, zwrócił uwagę na atrybuty, które są niezbędne w prawdziwie autentycznym życiu zakonnym: "(...) zakonnik, kapłan, konsekrowany, konsekrowana, seminarzysta jest człowiekiem bogatym w pamięć, radosnym i wdzięcznym: te trzy pojęcia trzeba ustawić i mieć jako "oręż" w obliczu "kamuflaży" swego powołania. Wdzięczna świadomość poszerza serce i pobudza nas do służby."
W kolejnym dniu zjazdu, idąc za natchnieniem Ducha Świętego, siostry junioratki wraz z s.mistrzynią Agnieszką i ks. Krzysztofem odwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu, gdzie wysłuchały krótkiej, ascetycznej konferencji ks.proboszcza Leopolda Powierży.
Dzień 30 grudnia to od lat dzień poświęcony pamięci naszej Matki Współzałożycielki. W tym dniu siostry uczestniczyły w uroczystej Eucharystii prosząc Pana o rychłą beatyfikację Matki, w 82 rocznicę jej odejścia do Domu Ojca. W modlitwę i wspólną modlitwę włączyli się także licznie przybyli parafianie.
Ostatni dzień roku był dobrym czasem, by przeżyć, go jako comiesięczne skupienie, które poprowadził br. Jan Kania OFM cap. Tematem rozważań był fragment Listu do Efezjan (6, 10-18) zachęcający do przywdziania duchowej zbroi Bożej i podjęcia duchowej walki na polu naszego michalickiego powołania. Br. Jan wielokrotnie w swym słowie podkreślał wielkość Patrona św.Michała Archanioła i wskazywał na radykalizm, autentyzm i odpowiedzialność w wypełnianiu obranej drogi życia. Kończąc dzień skupienia siostry spotkały się z Matką Generalną Natanaelą Bednarczyk, gdzie w kilku zdaniach podzieliły się swymi doświadczeniami, w które wchodzą będąc posłane do konkretnych misji. Ważnym elementem spotkania było podziękowanie, które wspólnota junioracka skierowała do Matki Generalnej, dziękując Matce za 12 lat ofiarnej i oddanej posługi w Zgromadzeniu oraz za każdą życzliwość i troskę o rozwój formacji, zwłaszcza sióstr juniorystek.
Siostry poprowadziły również adorację kończącą kalendarzowy rok 2018, której głównym tematem było wołanie o dary Ducha Świętego. Swym pięknym śpiewem i głębią słowa wraz z miejstecką wspólnotą sióstr uwielbiały Pana w darze kończącego się roku, a zarazem wypraszały łaski na nowy 2019 r.
Ten szczególny czas był dla sióstr junioratek wyjątkowym czasem spotkania, wspólnoty, radości i wzajemnego ubogacenia. Nie zabrakło również tradycyjnego, rekreacyjnego spotkania z siostrami nowicjuszkami. Siostry pogłębiając swą duchowość mogły skorzystać w wielkiego daru jakim jest dzielenie się Słowem Bożym i własnymi doświadczeniami przeżywanymi na Bożej drodze, którą podjęły./s. Katarzyna Nowak/

więcej zdjęć TUTAJ

Zjazd Junioratu 2018

Dodane przez smc dnia 03 styczeń 2019 22:14 · 0 Komentarzy · 9101 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
cepelia made in camerun
cepelia made in camerun
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.