Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Spotkanie świąteczno-noworoczne współpracowników salezjańskich

Salezjańscy współpracownic w Miejscu PiastowymW tym roku salezjanie współpracownicy na swoje spotkanie opłatkowe przybyli do Miejsca Piastowego, kolebki polskich salezjanów (tak nieoficjalnie twierdzą niektórzy). Bowiem to tutaj przybył pierwszy salezjanin - bł. ks. Bronisław Markiewicz, założyciel nowych Zgromadzeń św. Michała Archanioła, popularnych michalitów (CSMA) i michalitek (CSSMA).
Na miejscu przywitani zostaliśmy przez michalitkę s. Dolores, następnie przez koordynatora Rady prowincjalnej Jana Ryka oraz delegata prowincjalnego ks. Marcina Kaznowskiego. Ks. Marcin podkreślił, że jesteśmy w przededniu świąt naszych patronów (salezjanów i michalitów) - 30 stycznia wspomnienie bł. ks. Markiewicza, a 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko. Poinformował również o ukazaniu się drukiem Programu Życia Apostolskiego, ujednoliconego tekstu dla wszystkich prowincji oraz Wiązanki ks. Generała na 2019 rok.
Siostra Dolores przybliżyła pokrótce postać założycielki zgromadzenia Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek i podzieliła się radością, bowiem 15 stycznia papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Matki Anny. Poprosiła o modlitwę o cud za jej wstawiennictwem.
Poruszyła nas bardzo konferencja wygłoszona przez ks. Romana Chylińskiego CSMA na temat św. Michała Archanioła, patrona zgromadzenia. Podkreślił, że musimy mieć świadomość wyboru jednej drogi - albo idziemy w stronę Boga, albo w stronę szatana. Nie ma nic pośrodku. Trzeba zawierzyć swoje życie Matce Bożej wraz ze św. Michałem Archaniołem, bowiem wszystkie łaski otrzymujemy przez Maryję i dlatego trzeba prosić i oddać się w niewolę Jezusowi Chrystusowi. Modlić się, zawierzać, walczyć. Bowiem Niepokalana powiedziała, że nadchodzą czasy ostateczne i rozpoczyna się ostateczna walka. Walka o dusze. A jej ostatnim etapem jest walka o małżeństwo i rodzinę.
Mieliśmy możliwość zwiedzenia muzeum i domu macierzystego sióstr Michalitek oraz modlitwy przy sarkofagu Matki Anny. Po muzeum oprowadziła nas s. Ezechiela. Zrobiło na nas duże wrażenie. Spotkaliśmy także w kaplicy na adoracji Najświętszego Sakramentu najstarszą zakonnicę, siostrę Gabrielę, która liczy sobie prawie 108 lat i została przyjęta do zgromadzenia jeszcze przez Matkę Annę Kaworek.
O godz. 12.00 rozpoczęła się główna część spotkania - Eucharystia, której przewodniczył ks. prałat Emil Midura, a Słowo Boże wygłosił ks. Marcin Kaznowski. Także uświadomił nam, że mamy dwie opcje do wyboru: albo przeżyjemy życie zamknięci w czterech ścianach, albo wypłyniemy "na głębię" wedle słów Chrystusa. Jezus powiedział, że "kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa". Nie ma innego wyboru. Która opcja jest moją? Święci wybrali tę drugą. Przykładem m.in. Matka Anna i ks. Bosko.
Nadszedł czas na obiad, łamanie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń i kolędowanie.
Następnie udaliśmy się na Górkę do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, aby tam w Godzinie Miłosierdzia modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Znajduje się tutaj niedawno wybudowana kaplica Matki Bożej Fatimskiej, a rozpoczęto budowę kaplicy św. Michała Archanioła.
Na zakończenie zwiedziliśmy muzeum bł. ks. Markiewicza, które pokazał nam ks. Józef Groński CSMA.
W spotkaniu wzięło udział ok. 60 współpracowników oraz pięciu księży delegatów.
Kierujemy gorące podziękowania do p. Jana Ryka, ks. Marcina i wszystkich tych, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego spotkania. Serdecznie dziękujemy ks. Chylińskiemu za wygłoszoną konferencję, a siostrze Dolores, która nam towarzyszyła, za miłe i gościnne przyjęcie w progi domu zakonnego. Bóg zapłać!
Beata Cygnar
SSW Jasło-Fara

więcej zdjęć TUTAJ

Współpracownicy salezjańscy w Miejscu Piastowym

Dodane przez smc dnia 29 styczeń 2019 14:26 · 0 Komentarzy · 8964 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
prezenty czekają
prezenty czekają
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.