Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ks. Markiewicz u Salezjanów w Przemyślu

Z naszych Wspólnot
Relikwie naszego błogosławionego Założyciela, ks. Bronisława Markiewicza zostały uroczyście wprowadzone do kościoła św. Józefa w Przemyślu w niedzielę, 03 lutego br. W kościele posługują Księżą Salezjanie, a pomysłodawcą wydarzenia był obecny proboszcz tutejszej parafii, ks. Bogdan Nowak.
Oprócz relikwii, w świątyni umieszczono i poświęcono obraz błogosławionego Bronisława - duchowego syna św. Jana Bosko, a zarazem przemyskiego kapłana.Ceremonii niedzielnej przewodniczył wikariusz inspektorii krakowskiej księży salezjanów ks. Marcin Kaznowski.
Posługę Słowa Bożego podczas wszystkich Mszy św. tej niedzieli pełnił michalita, ks. Krzysztof Poświata, przełożony z Miejsca Piastowego. Kaznodzieja w mistrzowski sposób połączył Liturgię Słowa Bożego z postacią Bł. Ks. Br. Markiewicza. Na początku nawiązał do życiowej drogi i podjęcia powołania kapłańskiego przez młodego Bronisława, potem kilkakrotnie wskazywał ślady Ks. Markiewicza na przemyskich drogach: wśród dzieci na Błoniach, posługującego chorym na Zasaniu w czasie panującej zarazy, czekającego na penitentów jako wikary w katedrze, głoszącego rekolekcje karmelitankom i profesora seminarium. Podkreślił, że ks. Markiewicz stawiał sobie wysokie wymagania, z czasem zapragnął wstąpić do zakonu, a to z kolei zaprowadziło go do i św. Jana Bosko, na ręce którego złożył śluby zakonne. Obecnie, po latach błogosławiony Bronisław - podobnie jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii, przyszedł do swoich - do Przemyśla, do Salezjanów, by przez świętość swojego życia głosić nam prawdę o Bogu i człowieku.  A "swoi go przyjęli" i dziś świętujemy to wydarzenie.
Po Liturgii Słowa nasze siostry: s. Wiesława Szewczyk, s. Monika Obłękowska i s. Monika Sudy przekazały ks. proboszczowi Bogdanowi relikwie bł. ks. Markiewicza. Pod koniec Mszy św., ks. insp. Marcin Kaznowski poświęcił obraz, który będzie wisiał w bocznej kaplicy św. Jana Bosco, obok wizerunków wyniesionych do chwały ołtarzy członków rodziny salezjańskiej. Wierni z szacunkiem podchodzili do ucałowania relikwii naszego Założyciela. Splendoru całości dzisiejszej uroczystości dodała salezjańska orkiestra, która z delikatnością dźwięków i podniosłością brzmienia fanfar budziła uczucia piękna i stwarzała niebiański nastrój. Ufamy, że Bł. O. Bronisław hojnie zlewa łaski z nieba na miasto swojej młodości i wstawia się szczególnie za dziećmi i młodzieżą. (s. Hiacynta Popiel)Dodane przez sdawida dnia 06 luty 2019 06:53 · 0 Komentarzy · 8120 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Słuchamy kazania
Słuchamy kazania
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.