Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Schola z Klimkówki nagrała płytę

Z naszych Wspólnot
Płyta schola w KlimkówceKLIMKÓWKA. W parafii św. Michała w Klimkówce od szeregu lat działa schola dziewczęca, prowadzona przez kolejne siostry katechetki. Od sześciu lat jej opiekunem jest s. Diana Jonczyk, która swoje podopieczne zachęca do zaangażowania w to co robią słowami św. Augustyna: "Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy".

Do scholi należy 20 dziewcząt w wieku szkoły podstawowej. Schola upiększa swoim śpiewem niedzielną liturgię i uroczystości religijne, angażuje się w przygotowanie  adoracji i nabożeństw, przygotowuje również oprawę muzyczną nabożeństw dla dzieci. Jej zadaniem jest pomoc w inicjowaniu i podtrzymywaniu śpiewu podczas liturgii, przez co nie tylko sama modli się i śpiewa, ale pomaga w tym innym wiernym.

By śpiewać w scholi nie potrzeba wybitnych zdolności muzycznych. Ważne jest to, by lubić śpiewać i chcieć to robić na chwałę Bożą. Praca w scholi jest pracą zespołową. Każda z dziewcząt ma więc możliwość  dzielenia się z innymi takim darem, jakim została obdarowana przez Pana Boga, a na cotygodniowych spotkaniach pod kierunkiem s. Diany  scholi rozwijania tych umiejętności muzyczno - wokalnych.

Owoc tej pracy, aby mógł służyć w chwaleniu Pana Boga także poza świątynią, został utrwalony na płycie,  wydanej przez Studio Tymoteusz Robert Puchalski w Łężanach, o wymownym tytule: "Bogu niech będą dźwięki". Obwoluta płyty zawiera symbole związane z charakterem scholi: niebieski kolor  oprawy nawiązuje do koloru pelerynek scholanek, który wraz z literką M z widniejącą nad nią koroną, wskazuje na Maryję, bo Ona jest patronką scholi, zwanej inaczej Dziewczęcą Służbą Maryi.  Dalej na okładce zaprojektowanej przez Bogumiła Kubasa, w dolnej części widać postać niezwyciężonego  św. Michała Archanioła, patrona parafii i sióstr michalitek, który w uwielbieniu Pana Boga przewodzi.

Płyta zwiera 16 piosenek w wykonaniu scholi z akompaniamentem gitary - s. Diana Jonczyk i keyboardu - Jacek Gierlach. Można ją nabyć w zakrystii kościoła parafialnego w Klimkówce po każdej mszy świętej oraz w domu sióstr michalitek. Życzenia ks. proboszcza Bogdana Kielara: "wielkich przeżyć związanych ze słuchaniem tych pięknych pieśni i medytacji Boga płynącej z tekstów piosenek", niech będą zachętą by sięgnąć po tą płytę, ale także, by dziękować Bogu za dary i talenty, które składa w serca dzieci i młodzieży. /Zofia Gerlach/

płyta scholi w Klimkówce

płyta scholi w Klimkówce

Dodane przez smc dnia 23 marzec 2019 07:26 · 0 Komentarzy · 6414 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
niech Cię Pan błogosławi
niech Cię Pan błogosławi
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.