Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Dziękczynienie za Dekret o Heroiczności cnót Sł. B. Anny Kaworek

Dom Generalny
Dziękczynienie za Matkę Annę KaworekMIEJSCE PIASTOWE. Pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku, 4 maja, na "michalickim wzgórzu" w Miejscu Piastowym, miało szczególny charakter, było połączone z dziękczynieniem za ogłoszenie Dekretu o heroiczności cnót Sł. B. Anny Kaworek, Współzałożycielki sióstr michalitek. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył Metropolita Przemyski, Abp Adam Szal. Na początku Mszy św. Dekret o Heroiczności cnót odczytał ks. Bogusław Turek, CSMA, Podsekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie. Homilię wygłosił O. Błażej Kurowski OFM, Wikariusz Biskupi ds. Zakonnych z Diecezji Opolskiej.  W swoim słowie ukazał współczesny Annie Kaworek Śląsk z jego ówczesnymi problemami i walorami, a także wielkość charakteru Służebnicy Bożej, która zdecydowała się opuścić rodzinną ziemię, by udać się na teren o wiele uboższej Galicji i tam przy boku ks. Markiewicza poświęcić swoje życie i siły posłudze najbardziej potrzebującym pomocy dzieciom i młodzieży.

Poszczególne elementy fatimskiego czuwania, droga krzyżowa, różaniec pozwalały również modlącym się wiernym poznać bliżej duchowość Matki Anny, a także wraz z nią i Domowym Kościołem, szczególnie obecnym na majowym nabożeństwie, polecać Maryi współczesne rodziny, by były Bogiem silne, by przekazywały i umacniały wiarę swych dzieci.

W modlitwę dziękczynną włączyli się także pielgrzymi ze Śląska wraz ze swoimi kapłanami, z Biedrzychowic, gdzie urodziła się Matka Anna Kaworek i z Ujazdu, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Klimat Śląski wnosił w nabożeństwo również zespół muzyczny z Kuźni Raciborskiej - Wesoła Ferajna Berniego, który podczas mszy św. pomagał pielgrzymom w modlitwie, a po procesji światła w krótkim programie "Pejzaż śląski", przybliżył jego tradycje i pieśni. Przejawem śląskiej gościnności i tradycji był poczęstunek dla uczestników nabożeństwa śląskimi kołoczami,  które na tą uroczystość do Miejsca Piastowego dotarły z Kuźni Raciborskiej.
W czasie dziękczynienia uwagę pielgrzymów przyciągnęła też inscenizacja "Chwila z Matką Anną". Przedstawiły ją przed mszą św. siostry michalitki wraz z grupą dzieci. Przedstawienie dotyczyło ważnego momentu w życiu Matki Anny, jej kryzysu powołania oraz świadomie, z wiarą podjętym wezwaniem realizowania woli Bożej w Miejscu Piastowym.

Promulgacja Dekretu o Heroiczności cnót Służebnicy Bożej Anny Kaworek, to zamknięcie ważnego etapu dochodzenia kanonicznego. Ostatni akapit odczytanego przez Podsekretarza Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Dekretu głosi:
"Po przedstawieniu dokładnej relacji o tych wszystkich etapach przez niżej podpisanego Kardynała Prefekta Ojcu Świętemu Franciszkowi, Jego Świątobliwość przyjmując i zatwierdzając głosy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, dnia dzisiejszego (15.01.2019r.) stwierdził: JEST PEWNOŚĆ CO DO PRAKTYKOWANIA CNÓT TEOLOGALNYCH - WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI ZARÓWNO W STOSUNKU DO BOGA JAK I DO BLIŹNIEGO, A TAKŻE CO DO PRAKTYKOWANIA CNÓT KARDYNALNYCH - ROZTROPNOŚCI, SPRAWIEDLIWOŚCI, UMIARKOWANIA I MĘSTWA, ORAZ CNÓT Z NIMI ZWIĄZANYCH - W STOPNIU HEROICZNYM, PRZEZ SŁUŻEBNICĘ BOŻĄ ANNĘ KAWOREK, WSPÓŁZAŁOŻYCIELKĘ ZGROMADZENIA SIÓSTR ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, W DANYM PRZYPADKU I W ODNIESIENIU DO SKUTKU, O KTÓRY CHODZI".

Ta decyzja Kościoła, która jest dużym krokiem do wyniesienie na ołtarze Matki Anny, potrzebuje jeszcze znaku z nieba - łaski cudu, o który z ufnością prosimy Boga.
Dziękujemy wszystkim, którzy  uczestniczyli w naszym dziękczynieniu, JE Księdzu Arcybiskupowi, kapłanom, przedstawicielom władzy naszej Gminy, pielgrzymom ze Śląska, osobom zaprzyjaźnionym ze Zgromadzeniem oraz wszystkim pielgrzymom nabożeństwa fatimskiego oraz prosimy o dalszą wspólną modlitwę o łaskę cudu i dar beatyfikacji Czcigodnej Sł. B. Matki Anny Kaworek.

więcej zdjęć TUTAJ

Dziękczynienie Nabożeństwo Fatimskie 4 maj 2019

Dziękczynienie Nabożeństwo Fatimskie 4 maj 2019

Dodane przez smc dnia 08 maj 2019 12:07 · 0 Komentarzy · 8022 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Urodziny:

Na dzisiaj
Losowa fotka
to nasza klasa
to nasza klasa
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.