Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wakacje w Ropczycach

Z naszych Wspólnot
Wakacje w RopczycachW dniach od 22 czerwca do 13 lipca 2019 r. już po raz 26 wychowanki naszych placówek wychowawczych wyjechały do Rodzin Zaprzyjaźnionych z Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, z Mielca, Rzeszowa, Kolbuszowej i Dębicy. W tym roku 35 dzieci skorzystało z otwartych serc i drzwi domów. Dzięki tej życzliwości nasze wychowanki w rodzinnej atmosferze spędziły trzy tygodnie wakacji. Jak co roku pobyt w rodzinach rozpoczął się wspólnym spotkaniem i modlitwą w kościele parafialnym Przemienienia Pańskiego w Ropczycach oraz ogłoszeniami organizacyjnymi pana mec. Józefa Gudyki.

W połowie turnusu odbyło się spotkanie w poszerzonej rodzinie michalickiej. Wychowanki wraz z ciociami, wujkami i ich rodzinami, Matka Generalna Julia Szteliga, inspektora do spraw wychowania s. Dolores Mermer oraz siostry dyrektorki i wychowawczynie przybyły do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach. Mszy świętej dziękczynno - błagalnej w intencjach Rodzin Zaprzyjaźnionych przewodniczył ks. dr Wiesław Matyskiewicz, wykładowca w zakładzie pedagogiki rodziny w Rzeszowie. Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Poświata, przełożony domu macierzystego w Miejscu Piastowym, modlił się z nami także ks. Paweł Gąsior- wikariusz z Fary ropczyckiej.
W homilii ksiądz Krzysztof, nawiązując do Ewangelii z dnia( Mt 8,23-27) o burzy na morzu, powiedział, że w życiu ważne jest to, na co człowiek patrzy. Piotr, jak długo patrzył na Jezusa, szedł po wodzie, a gdy popatrzył na fale, zaczął tonąć. Zacheusz, gdy spojrzał na Jezusa, zobaczył, że On też mu się przygląda. Dzięki temu spojrzeniu wszystko w życiu Zacheusza się zmieniło. Słowo Boże mówi nam, jak ważne jest świadome patrzenie. Z pomocą człowiekowi przychodzą Aniołowie -  to Oni uczą nas zapatrzenia na to, co jest Boże w naszym życiu.
Matka generalna Julia skierował słowa podziękowania do kapłanów za dar Eucharystii i dar Słowa. Kochanym Ciociom i Wujkom oraz ich Rodzinom Matka Julia wyraziła wdzięczność za serce i czas włożony w pomoc naszym wychowankom. Zwracając się do rodzin, powiedziała, że są narzędziem, przez które Bóg rozlewa dobroć i miłość na nasze wychowanki. Na koniec zapewniła o modlitwie ze strony Zgromadzenia, a także o ogromnej wdzięczności za pomoc w procesie wychowania tych, których Bóg nam powierza.
Po zakończonej Eucharystii umocnieni Bożym błogosławieństwem wszyscy przeszli do salki przy kościele parafialnym, aby tam w atmosferze radości i serdeczności przeżyć spotkanie i podzielić się doświadczeniami z pobytu naszych wychowanek w rodzinach. W spotkaniu brały również udział nasze usamodzielnione wychowanki z rodzinami oraz rodziny zastępcze, do których przeszły nasze podopieczne.

więcej zdjęć TUTAJ fot. Jacek Pociask

"Bóg ma więcej niż rozdał i w swoim czasie, kiedy uzna to za stosowne dla nas i sprawy samej, wzbudzi i powoła ludzi dobrej woli i chętnego serca, którzy wspomogą nasze zakłady wychowawcze"  Sł. B. Matka Anna Kaworek

Rodziny Zaprzyjaźnione
Dodane przez smc dnia 15 lipiec 2019 21:23 · 0 Komentarzy · 7245 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Urodziny:

Na dzisiaj
Losowa fotka
Któż jak Bóg
Któż jak Bóg
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.