Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ponowienie ślubów w rodzinnych parafiach

Formacja
Ponowienie ślubów w parafiiRadością z daru powołania w swoich rodzinnych parafiach podzieliły się Siostry, które w ostatnim czasie świętowały jubileusz życia zakonnego czy przez śluby wieczyste stanęły na progu tej formy życia poświęconego Bogu. Parafia, gdzie przy chrzcielnicy rozpoczyna się życie w łasce Bożej, jest szczególnym miejscem, by dziękować Bogu również za dar konsekracji zakonnej, która sięga korzeniami w inicjację chrzcielną i pełniej ją wyraża.

14 lipca podczas niedzielnej Sumy w parafii w Dębowcu za łaskę 50 lat profesji zakonnej dziękowała Bogu wraz z rodziną i parafianami s. Nikodema Woźniak. Eucharystii przewodniczył ks. Lucjan Kot, proboszcz z parafii  w Widełce, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Leszek Cioch, michalita. W swojej refleksji ukazał znaczenie powołania zakonnego w Kościele, przypomniał miejsca posługi s. Nikodemy, szczególnie wieloletnią pracę na misjach w Libii oraz obecną oddaną opiekę nad chorymi Po kazaniu s. Nikodema wobec uczestników liturgii ponowiła swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, wyrażając gotowość dalszego kroczenia śladami Jezusa, by naśladować Go w służbie najbardziej potrzebującym. Po mszy św. w imieniu Zgromadzenia s. Leonia Przybyło podziękowała Bogu, że ma upodobanie w tej parafii i rodzinie s. Nikodemy skoro powołał z niej aż trzy michalitki. Także parafianie podziękowali Siostrze Jubilatce za wierne trwanie przy Bogu, świadectwo życia i modlitwę za parafię.

S. Nikodemy w Dębowcu

więcej zdjęć TUTAJ

s. Agnieszki w NIegłowicachNatomiast parafia Matki Bożej Królowej Świata w Niegłowicach w niedzielę 7 lipca przeżywała nietypową uroczystość. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 s. Agnieszka Mastej, uroczyście odnowiła swą wieczystą profesję złożoną 16 czerwca w Miejscu Piastowym. Siostra Agnieszka jest pierwszą siostrą zakonną pochodzącą z tej parafii. Przed rozpoczęciem liturgii siostrę przywitały dzieci, młodzież i dorośli wyrażając swą radość i życząc obfitości Bożego błogosławieństwa. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Leszek Saczek, a współkocelebrowali z nim zaproszeni kapłani: ks. Krzysztof Poświat CSMA, ks. Bogdana Dutko MS i ks. Pawła Raczyńskiego MS, który wygłosił słowo. S. Agnieszka odnowiła swą profesję wobec zgromadzonej wspólnoty parafialnej, swojej rodziny i przybyłych gości. W uroczystości uczestniczyły też siostry z Miejsca Piastowego. W imieniu Matki Generalnej,  s. Dominika Tuzimek, sekretarka generalna, podziękowała rodzicom i parafii za świadectwo wiary, w klimacie którego wzrastała s. Agnieszka i kształtowało się jej powołanie, za jej dar dla Zgromadzenia.Wezwanie po imieniu, bliskość chrzcielnicy, Paschał od którego siostra odpaliła swą świecę oraz akt profesjii złożony na ołtarzu były ważnymi znakami tej uroczystości. Przypominały sakrament chrztu św., który profesja zakonna pogłębia i pełniej wyraża.
Niech Bóg będzie uwielbiony w tym ważnym dla parafii i s. Agnieszki wydarzeniu, które niech zaowocuje nowymi powołaniami także z tej parafii.

więcej zdjęć TUTAJ

s. Katarzyny w Brzyskach14 lipca parafia pod wezwaniem św.Marii Magdaleny w Brzyskach obchodziła wielkie wydarzenie, jakim było odnowienie profesji wieczystej parafianki s. Katarzyny Nowak. Był to szczególny czas łaski dla całej rodziny naturalnej i zakonnej, parafian i znajomych. Siostra wobec zgromadzonych wiernych odnowiła swoje oddanie się na zawsze Bogu, wypowiadając formułę profesji zakonnej, złożonej w Miejscu Piastowym 16 czerwca br.Wśród zaproszonych gości i rodziny były obecne również nasze siostry na czele z delegatką Matki Generalnej s.radną Koletą Cyran i s. mistrzynią junioratu Agnieszką Zych. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Edward Pasionek, który od najmłodszych lat towarzyszył Siostrze, udzielając sakramentów.
Obecni byli także rodacy ks.Stanisław Kardaś na co dzień pracujący w Irlandii, brat Jan Czuba saletyn, jak również księża goście - Ojciec Rektor Aleksander Ogrodnik i ks. dziekan Marek Marchut.
Podczas homilii ks. Proboszcz nawiązując do słów z ewangelii o miłosiernym samarytaninie wyróżnił miłosierdzie jako główną cechę chrześcijanina,która zawsze powinna być praktykowana
W swoim słowie ukazał również  istotę ślubów zakonnych, ich piekno i ogromną wartość.Nie zabrakło też wzruszających słów skierowanych do samej s.Katarzyny: "Droga Siostro Kasiu, moja niezapomniana uczennico we Wróblowej przez tyle lat. Cieszyłem się razem z Tobą i Twoimi bliskimi niedawno w Miejscu Piastowym na podniosłej Uroczystości Ślubów wieczystych, cieszymy się dziś wszyscy, bo jesteś i zawsze będziesz naszą parafianką. Dzisiaj Twoje święto przeżywane w rodzinnej parafii. Wieczyste zaślubiny ze Zbawicielem, wydobywają całe piękno człowieczeństwa, które Bóg ukrył w Tobie, gdy Cię stwarzał; niech zaślubiny z Bogiem niosą Cię pośpiesznie do ludzi, którzy Ciebie potrzebują; niech ci co spotykając się z Tobą na co dzień, czują się, poczują się szczęśliwi jak Elżbieta w spotkaniu z Maryją, niech błogosławią Cię za Twoją wiarę, nadzieję i miłość. Niech ludzie rozpoznają, że jesteś Siostrą Jezusa Zbawiciela: rozpoznają nie tyle przez habit, który wiernie nosić będziesz, ale przez piękno człowieczeństwa, które przyciąga. Niech ludzie zauważą w Twoich zwyczajnych odruchach serca, że w swoim powołaniu czujesz się rwniebowziętar1; nie przez robienie rzeczy nadzwyczajnych, ale przez rzeczy najbardziej zwyczajne, szare, codziennie, abyś swoją kobiecą, ludzką dobroć i wiarę w Boga wnosiła w życie ludzi, którzy Cię spotkają...
Niech Michał Archanioł, który z szatanem sobie poradził zawsze ochrania przed wszelkim złem, a bł. Bronisław Markiewicz, Założyciel oręduje u Boga. Obiecujemy pamięć modlitewną i prosimy też Ciebie o modlitwę za nas wszystkich."
Przeżywana uroczystość była szczególnym i niezapomnianym czasem dla parafian i wszystkich, którym dane było w niej uczestniczyć.

więcej zdjęć TUTAJDodane przez smc dnia 17 lipiec 2019 09:35 · 0 Komentarzy · 8144 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
kolędujemy
kolędujemy
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.