Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jesienne spotkanie juniorackie

Formacja
adoracjaCzęstochowa. 7 -9 listopada, w naszym domu na Wręczyckiej odbyło się spotkanie formacyjne sióstr II i III roku junioratu oraz dwóch sióstr z I i IV roku. Junioratkom towarzyszyli duchowo ks. Zdzisław Sawka MS i s. mistrz. Leonia Przybyło. W czasie weekendowego skupienia dane nam było uczestniczyć  w modlitwach apelowych na Jasnej Górze, jak również w sobotniej Eucharystii, tuż przed Cudownym Obrazem. Ks. bp Stanisław Nowak, podczas tej Mszy św.,  mówił o Maryi stojącej pod krzyżem i przyjmującej Kościół do siebie, wspomniał także o Kościele cierpiącym w czyśćcu, o szczególnej roli św. Michała Archanioła. Nawiązał, że obecność sióstr Michalitek w kaplicy jasnogórskiej, przypomina o Jego potężnym wstawiennictwie i Jego posłannictwie na dzień sądu Bożego.     Podczas wspólnego spotkania przy Słowie, a potem w czasie adoracji rozważałyśmy sens i wartość naszych słabości. Przesłaniem i streszczeniem tego, co mogłyśmy doświadczyć były słowa z 2 Kor 12,9-10, a szczególnie: Wystarczy ci Mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali . Doświadczyłyśmy, że także w naszej kruchości i słabości jesteśmy piękne przed Bogiem. Nie możemy przyjmować Jezusa jako dodatku, ale jako Cel naszego życia- do czego bardzo potrzebujemy  bezcennej łaski wiary. Zobaczyłyśmy, że tam, gdzie kończy się droga ludzka, zawodzą nasze plany, zaczyna się droga Boża, tam dopiero możemy dać dostęp działaniu Ducha św., którego winniśmy nieustannie przyzywać, a szczególnie podczas adoracji Jezusa Eucharystycznego. To, co stanowi dla naszej natury  "oścień", jest zarazem obroną nas przed chęcią całkowitej niezależności. W zamian, poprzez osobiste zmagania, prowadzi nas do źródła, którym jest Jezus. Przy tym doświadczyłyśmy jak wielką wartość ma wspólnota, z którą można się dzielić tym, co się przeżywa.
Podsumowaniem tych dni była niedzielna Ewangelia (J2, 13-22) mówiąca o oczyszczeniu świątyni. Szczególnie uderzające były słowa z homilii, że takim jest Kościół i takie są nasze wspólnoty,  jakie jest serce każdej z nas. Dlatego zrozumiałyśmy, że wezwaniem dla nas jest,  aby przed Jezusem i tymi, których nam daje na co dzień, stawać takimi jakimi jesteśmy, po prostu w prawdzie o naszej "biedzie", a to będzie dla nas siłą i mocą.
Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich darach i łaskach tego czasu. Dziękujemy jeszcze raz Ks. Zdzisławowi i Siostrze Mistrzyni Leonii za obecność. Gorącą wdzięczność wyrażamy także wspólnocie sióstr z Częstochowy za ciepłe przyjęcie, że mogłyśmy czuć się jak w domu.

Dodane przez sdawida dnia 12 listopad 2008 14:11 · 0 Komentarzy · 11319 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
na szczycie sztandaru
na szczycie sztandaru
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.