Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

40 lat wspólnoty w Niemczech

Z naszych Wspólnot

40 lat wspólnoty w NiemczechDUSSELDORF-NIEMCY. "Großer Gott wir loben Dich" ... niemieckojęzyczna wersja hymnu Te Deum Laudamus wybrzmiała w Uroczystość Patronalną Zgromadzenia w Bazylice św. Lamberta w Düsseldorfie, wyrażając Bogu cześć i dziękczynienie za 40 lat posługi Michalitek na ziemi niemieckiej.

Tegoroczne świętowanie Uroczystości św. Michała Archanioła zbiegło się bowiem z jubileuszem przybycia do Niemiec naszych  pierwszych sióstr s. Felicyty Szmigielskiej i s.Marcelli Gołębiewskiej,    które w  1979 roku na zaproszenie kardynała Josepha Höffnera z  diecezji Kolońskiej wyruszyły nieść Dobrą Nowinę i głosić Któż jak Bóg w nieznanym jeszcze języku . Pierwsze kroki na obcej ziemi i w jakże innej kulturze stawiały przy wsparciu naszych współbraci księży  Michalitów. Poznając tajniki języka, wchodząc w nowe środowisko i zdobywając wiedzę pielęgniarską przygotowywały grunt dla kolejnych Sióstr, które w następnych latach podejmowały posługę w Düsseldorfie, a od 2009 roku także w Kolonii.

Uroczyste świętowanie wraz z  naszymi współbraćmi w charyzmacie, dobroczyńcami, przyjaciółmi i współpracownikami a także ze wspólnotą niewiast MI ka El ubogaciła obecność  gości z Ojczyzny -      s. Asystentki gen. Zacharii Depta i siostry pionierki Marcelli Gołębiewskiej.

Już w wigilię patronalnego święta w kaplicy St. Anna Stiftu zgromadziły się członkinie wspólnoty niewiast z rodzinami by wyśpiewać godzinki do św. Michała Archanioła i wraz z nim adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Po adoracji wszyscy udali się na radosną agapę ...

W sam dzień Uroczystości wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się w naszym kościele parafialnym na dziękczynnej Eucharystii sprawowanej przez 10 kapłanów, pod przewodnictwem  ks. Marka  Madeja , naszego współbrata z Buschhoven.  Ks. Marek podczas kazania przybliżył postać Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela ukazując ich uniwersalną misję i zachęcając do korzystania z ich pomocy w naszej codzienności.

Po wyrażeniu wdzięczności Bogu i odnowieniu naszej profesji, nastąpił kolejny etap świętowania, już w pomieszczeniach St. Anna Stift. Na wstępie s. Asystentka Zacharia odczytała list gratulacyjny Matki Generalnej Julii Szteliga i wręczyła siostrom pionierkom s. Felicycie i s.Marcelli pamiątkowe figurki św. Michała Archanioła. Po słowach życzeń wicedyrektora Caritas pana Thomasa Salmen wysłuchaliśmy koncertu na pianino i na wiolonczelę w wykonaniu 10 letniego Augustina i 8 letniej Viktorii. Po części oficjalnej rozpoczęła się kolacja, która była radosnym czasem spotkań, wspomnień ale i refleksji nad przyszłością naszej posługi na niemieckiej ziemi, która obecnie jest tak inna niż ta, jaką zastały przed 40 laty nasze Siostry "Pionierki".  s. Alicja Roś

Więcej zdjęc tutaj

Dodane przez sdt dnia 07 październik 2019 21:47 · 0 Komentarzy · 4924 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.