Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

"Mam talent" - OM na Bemowie

Z naszych Wspólnot
omWARSZAWA - BEMOWO. W dniach od 29 listopada do 1 grudnia, w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie, już po raz kolejny, młodzież oazowa przeżywała swoją Oazę Modlitwy. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: "Mam talent". Rekolekcje dla młodzieży poprowadził ks. Krzysztof Kołtunowicz - kapłan diecezji radomskiej, pochodzący z Przytyka, wychowanek naszych Sióstr. Również swoim świadectwem przeżywania wiary, podzielił się z młodzieżą, publicysta i dziennikarz - p. Szymon Hołownia. Do Warszawy przyjechało ponad 200 osób z całej Polski, głównie z michalickich wspólnot, nie tylko oazowych. Uczestnicy byli z: Pawlikowic, Pewli, Torunia, Gniezna, Wołomina, Marek, Słupna, Miejsca Piastowego, Jasła, Stalowej Woli, Radomia, a także z miejsc nie związanych z michalickimi parafiami jak np.  Olsztyn, Piaseczno, Ostrowiec.
Oaza Modlitwy na Bemowie, od kilku lat ma swoisty klimat i charakter, ponieważ przygotowuje nas i pomaga wejść w Nowy Rok Kościelny (zakończenie OM-u jest w I niedzielę adwentu). W tym roku spotkanie było skoncentrowane wokół tematu odkrywania talentów, którymi obdarował nas Pan Bóg i praktycznymi wskazówkami jak je realizować czyli dzielić się z innymi - "być dla...."

W piątek, po zarejestrowaniu uczestników wszyscy zgromadzili się w Kaplicy Aniołów, gdzie uroczyście Eucharystią, rozpoczęliśmy rekolekcje. Mszy św. przewodniczył Moderator Generalny Wielkiej Oazy NEBO - ks. Wojciech Kapusta. Później młodzi udali się do Oratorium, gdzie była wspólna kolacja. O 20.00 była pierwsza konferencja tegorocznego OM-U, a właściwie świadectwo p. Szymona Hołowni. Nasz gość dzielił się swoim doświadczeniem wiary i relacji z Panem Bogiem. Podkreślał ważność tej relacji, ważność Eucharystii i słuchania Słowa Bożego, które przekładają się na nasze działanie. Mówił o swojej drodze i odkrywaniu talentów oraz o tym jak je realizuje w praktyce. Opowiadał dużo o misjach i pomocy potrzebującym w Afryce, którą organizuje przez Fundację Kasisi. Dużo przykładów dla realizacji talentów przez służbę ubogim, podawał z życia ks. kard. Konrada Krajewskiego. Uczestnicy zwrócili uwagę szczególnie na zachętę p. Szymona do radykalnej miłości: "każdy z nas jest powołany do radykalnej miłości - nie tylko kardynałowie, czy papież; nawet gdy materialnie nie mamy nic, jesteśmy posłani, aby radykalnie kochać drugiego człowieka i nie mieć w tej miłości umiaru. Powiedział również, że nie powinniśmy wyobrażać sobie miliona scenariuszy o tym, jak nasze życie może wyglądać, tylko skupiać się na "tu i teraz", na tym "niewiele", które mamy i tym się dzielić. Tłumaczył nam  także to, że wypełnianie Woli Bożej jest nie tyle szukaniem, co nieprzegapianiem okazji do miłości, które od Pana Boga dostajemy". Gość odpowiadał też na pytania uczestników, głównie zachęcając do niekoncentrowania się na sobie, tylko wychodzenia do ludzi i do rozeznawania wszystkiego do czego zaprasza nas Bóg, na modlitwie. Spotkanie z p. Hołownią przebiegało w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Pierwszy dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim i rozesłaniem młodzieży na noclegi.

Sobota miała charakter typowo rekolekcyjny. Dzień rozpoczęliśmy Jutrznią, Ksiądz Krzysztof wygłosił dwie konferencje, w które zaangażowani byli również młodzi. Centralnym punktem była Msza św. w południe, której przewodniczył ks. Maksymilian Michcik, który wraz z s. Anną Ofman przywieźli z Pawlikowic najliczniejszą grupę młodzieży.  Młodzież tego dnia miała też spotkania w 17 grupach dzielenia (jedna z grup spotkała się w domu sióstr) oraz była możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ważnym wydarzeniem okazał się wieczór uwielbienia, podczas którego uwielbialiśmy Pana modlitwą, śpiewem i tańcem. Uwielbienie poprowadził ks. Łukasz Bociek wraz z kapłańskim zespołem "Jak Najbardziej" z Radomia. Taka forma spędzenia andrzejkowego wieczoru wywołała w młodzieży dużo radości, ale także wzruszeń, bo Bóg przechodził i dotykał wielu serc.

OM zakończył się uroczystą niedzielną Eucharystią, której przewodniczył ks. Kamil Kędzior - moderator wspólnoty bemowskiej. Homilie podczas wszystkich Mszy św. głosił ks. Krzysztof. Liturgia była ubogacona, stworzoną specjalnie na ten dzień scholą, składającą się z członków oazy, ze wszystkich naszych wspólnot. Po Mszy św. była jeszcze agapa i rozesłanie z indywidualnym błogosławieństwem wspólnot. Na zakończenie młodzież otrzymała upominki, którymi były żłóbki ze Słowem Bożym i symbolicznym talentem. Upominek miał swoje przesłanie, "aby Słowo, które każdy otrzymał, stawało się w nas Ciałem, by pomagało odkrywać dary i talenty, które otrzymaliśmy, i by rodziło Nowe Życie".
W czasie całego spotkania, a szczególnie na zakończenie, uczestnicy i opiekunowie grup podkreślali, że podczas OM-u była atmosfera nieustannej modlitwy, dziękowali za bardzo dobrą organizację, odpowiednio ułożony plan, dobre posiłki, a przede wszystkim "super" prowadzących.
Dla organizatorów OM-u - ks. Kamila Kędziora  i s. Moniki Gronek oraz wspólnoty oazowej z Bemowa był to czas wypełniony trudem i pracą, ale też budowaniem relacji we wspólnocie. Radość, zadowolenie i ogromna wdzięczność naszych młodych gości z całej Polski sprawiały, że każde zmęczenie ustępowało zanim jeszcze się pojawiło. Za ten wielki czas łaski, czas kairos - CHWAŁA PANU!!! /s. Monika G./

om

om

om

om

om
Foto: ks. Marcin Gierada

Więcej zdjęć na Facebooku: Tutaj

Dodane przez sMonika dnia 04 grudzień 2019 10:49 · 0 Komentarzy · 5895 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
jasełka
jasełka
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.