Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Zjazd Junioracki na Spotkaniu TAIZE

Formacja
Europejskie Spotkanie Młodych WrocławWROCŁAW W dniach 28.12-01.01.2020r. wspólnota junioracka wraz z s. Mistrzynią Agnieszką Zych przeżywała zimowy zjazd   formacyjny. Po raz pierwszy odbywał się on  poza Miejscem Piastowym ponieważ siostry miały możliwość uczestniczenia w Europejskim Spotkaniu młodych "TAIZE" we Wrocławiu. Istotą tego ekumenicznego spotkania jest otwarcie się na dialog, poszukiwanie drogi jedności, braterstwa oraz wspólna modlitwa o pokój. Hasłem przewodnim Pielgrzymki Zaufania były słowa: "Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni". Siostry gościły w różnych wrocławskich parafiach. Część sióstr została przyjęta przez rodziny, a reszta naszej wspólnoty juniorackiej mieszkała w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Ojców Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Każdy dzień rozpoczynałyśmy modlitwą poranną w goszczących parafiach. W klimat modlitwy wprowadzały nas kanony wspólnoty TZ. Uwielbienie Boga psalmami poprzedzało krótką medytację nad wybranym fragmentem Pisma Świętego, które było odczytane
w różnych językach. W mniejszych grupach odbywały się spotkania tematyczne, w czasie których pochylałyśmy się nad zagadnieniami bycia w drodze, sięgania do swoich korzeni oraz wartości modlitwy w życiu codziennym. W południe wszyscy gromadzili się w wyznaczonych kościołach. Modlitwy południowe były okazją do wspólnych spotkań naszej juniorackiej wspólnoty. Po południu miałyśmy możliwość wyboru warsztatów i konferencji z różnych dziedzin: duchowość, kościół, społeczeństwo, sztuka i wiara. Codzienna modlitwa wieczorna kończyła się adoracją krzyża. Opierając głowę o krzyż mogłyśmy powierzyć Panu Bogu wszystkie nasze troski, obawy, ciężary. Ten gest  głęboko wpisał się w nasze serca, szczególnie w trwającej nowennie  przed 100. rocznicą zatwierdzenia naszego Zgromadzenia. Mogłyśmy jak Matka Anna przytulić się do krzyża, aby z niego czerpać miłość i siłę do wiernego trwania na drodze michalickiego powołania. 31 grudnia  w Hali Stulecia odbyło się spotkanie wszystkich Polaków biorących udział w tym ekumenicznym wydarzeniu. Przed uroczystą Mszą Świętą młodzi wolontariusze podzielili się swoim doświadczeniem radości służby, które daje im bezinteresowna pomoc potrzebującym. Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny, a abp Grzegorz Ryś wygłosił homilię.  W sylwestrowy wieczór nasza wspólnota junioracka zgromadziła się razem, aby podziękować Panu Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku.  O godz. 23 w goszczących nas  parafiach wzięłyśmy udział w czuwaniu modlitewnym o pokój na świecie, po którym miało miejsce "święto narodów". Młodzi składali sobie noworoczne życzenia oraz prezentowali  tradycyjne stroje, tańce, śpiewy, które charakteryzowały kraje, z których pochodzą.  Uroczysty, noworoczny obiad  razem w gospodarzami, którzy nas przyjęli zakończył tegoroczne Spotkanie Młodych.
Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie łaski, którymi obdarzył każdą z nas podczas tego spotkania. Naszą wdzięcznością obejmujemy Matkę Generalną i Zarząd Zgromadzenia za możliwość uczestniczenia naszej wspólnoty juniorackiej w tym wydarzeniu. Czas ten był dla nas okazją, aby podzielić się z innym radością wiary, powołania.  Ufamy, że doświadczenie tego spotkania przyniesie błogosławione owoce w nadchodzącym Nowym Roku.
Więcej zdjęc TUTAJ


TAIZE we Wrocławiu


TAIZE we Wrocławiu


Dodane przez sdt dnia 04 styczeń 2020 13:56 · 0 Komentarzy · 5512 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
miecz z ognia
miecz z ognia
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.